Fransa’nın Bahçesi Loire & Şatoları Turu- 2020

Tarih: 16-21 MAYIS 2020

Süre: 5 GECE 6 GÜN

Kontenjan: 20 KİŞİ 

Avrupa’nın en çok turist çeken ülkesi; Fransa. Bu özel turda Paris’i, Loire vadisi şatolarını gezerken büyüleneceksiniz!

Program

1.Gün: İstanbul – Paris – Chambord – Blois

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus hava yolları ile saat 08.45’de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 11.35’de turumuzun başlangıç noktası olan Paris Orly Havalimanı’na varıyoruz. Havalimanında bizi beklemekte olan tur otobüsümüzle şatolar bölgesi olarak bilinen Loire Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Chambord Şatosu’na varıyoruz. Şatolar içerisinde en büyüğü ve görkemlisi olan Chambord Şatosu’nu gezdikten sonra yine bir şato kenti olan Blois’de otelimize giriş yapacağız. Konaklama Blois’de.

( Paris – Blois: 180 km )

2.Gün: Blois – Amboise – Chenonceau – Saint Malo

Sabah otel çıkış işlemlerimiz sonrasında Loire Vadisi şatolarını gezip görmeye devam ediyoruz. Bugünkü ilk durağımız bir zamanlar Fransa monarşisinin önemli bir kalesi olan ve Leonardo Da Vinci’nin huzur içinde uyuduğu Amboise Şatosu. Bölgeden ayrılmadan önce son olarak “Hanımlar şatosu” olarak da bilinen Chenonceau Şatosu’nu da fotoğrafladıktan sonra Normandiye kıyılarına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat ile en uzun parkurumuz olan bu yolculuğumuzun sonunda yine muhteşem bir kent bizi bekliyor olacak. Bozulmamış tarihi dokusu ve çok iyi korunmuş şehir surlarıyla Saint Malo bu gece bize ev sahipliği yapacak. Konaklama Saint Malo’da.

( Blois – Saint Malo: 420 km )

3.Gün: Saint Malo – Mont St. Michel – Honfleur

Turumuzun bu üçüncü gününde hedefimiz batı Fransa’nın incisi “Le Mont St. Michel”. Unesco listesinde yer alan ve küçük bir ada üzerinde yükselen manastır olarak inşa edilmiş bu mistik yapı, Fransa gezimize dair hiçbir zaman unutamayacağınız bir yer olarak hafızalarınızda yer edecek. Günümüzde de halen kutsal bir mekan olarak Hristiyan hacılar tarafından ziyaret edilen bu özel yapıyı keşfedip Atlantik’in kuzey kıyılarında bulunan Honfleur’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Tarihinde Gustave Courbet, Eugène Boudin, Claude Monet gibi empresyonist ressamlara ilham kaynağı olmuş bu şirin balıkçı kentinde keyifli zaman geçirip bugünkü turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama Honfleur’da.

( Saint Malo – Honfleur: 290 km )

4.Gün: Honfleur – Paris

Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Paris’e giriş yapıyoruz. Fransa’nın başkentine varışımızla birlikte düzenleyeceğimiz şehir turumuzda Paris’e dair özel ne varsa gezip fotoğraflayacağız. Ülkenin simgesi Eyfel kulesi başta olmak üzere Notre Damme, Lüksemburg bahçesi, opera binası ve meydanı, Concorde meydanı, Champs-Elysees Caddesi, Zafer Takı, Louvre Sarayı ve Müzesi gibi önemli yapıları ve yerleri gezip, fotoğrafladıktan sonra otelimize giriş yapıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle otelimize yürüyüş mesafesinde olan ressamlar tepesine çıkacağız. Konaklama Paris’te.

5.Gün: Paris

Güne Eyfel Kulesi ile başlıyoruz. Daha önce dışarıdan fotoğraflamış olduğumuz Paris’in en önemli simgesi olan bu kuleye çıkıp şehir manzarasının keyfini çıkaracağız. Daha sonra şehir manzarasını bir de Sen Nehri üzerinden tekne turu ile çıkarma fırsatımız olacak. Serbest zaman olarak değerlendireceğimiz günümüzün geri kalan zamanını Louvre Müzesi, Orsay Müzesi gibi önemli müzelere, bireysel gezilerimize ya da alışverişlerimize ayıracağız. Konaklama Paris’te.

6.Gün: Paris – İstanbul

Otel çıkış işlemlerimiz sonrasında bir zamanlar Fransa krallığının yönetim merkezi olan Versay Sarayı gezimizi gerçekleştireceğiz. Avrupa’da ve ülkemizde birçok kraliyet sarayına model olmuş, devasa bahçeleriyle etkileyici bu saray gezimiz ile Fransa turumuzu tamamlayıp hiçbir zaman unutamayacağımız güzel anılarla dolu, bu özel turumuzu sonlandırıp havalimanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları’na ait saat 17.20 uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Notlar

 • Konaklayacağımız otellerde odalar iki kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 250 Euro’dur.
 • Seyahatimizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kendimize ait aracımız kullanılmaktadır.
 • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. 

Ücret

5 Gece 6 Gün

Ücret kişi başı 1250 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • İstanbul – Paris – İstanbul uçak bileti
 • Seine tekne turu bileti 
 • 5 gece otel konaklama
 • Rehberlik hizmeti
 • Kahvaltılar
 • Özel aracımızla şehirler arası ulaşım
 • Tur programında yazan bütün geziler
 • Panoramik şehir turları
 • Etretat – Mont St. Michel – Tours – Şatolar ve Paris şehir turları
 • Alan ve şehir vergileri
 • Seyahat ve kaza sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Müzelerin giriş ücretleri
 • Vize ücreti & hizmeti (110 €)
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Şahsi harcamalar

Ödeme: 

Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti. 
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

DÜŞ PATİKASI TURİZM ORGANİZASYON TAŞ.VE HAB.HİZ.LTD.ŞTİ.

EURO HESAP BİLGİLERİ:

GARANTİ –GALATASARAY ŞUBE 

HESAP NO -068-9069040

IBAN-TR09 0006 2000 0680 0009 0690 40

EURO HESAP SWIFT KODU TG BATRISXXX

Kayıt

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir