Küba Turu- 2020

Tarih: 31 EKİM- 8 KASIM 2020

Süre: 8 GECE 9 GÜN

Kontenjan: 15 KİŞİ 

Ben Küba’yım. Günün birinde Kristof Kolomb buraya gelmiş ve seyir defterine şunları yazmış; ”Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.” Küba bir hayal, Küba bir merak… Herkesin ömrü hayatında yolunun bir kere düşmesi gereken bir yer Küba. Unesco’nun yaptığı bir araştırmaya göre de dünyada en çok görülmek istenen yer.

Yoğun istek üzerine 3. kez Küba’ya gidiyoruz!

Program

1.Gün İstanbul >> Havana

Saat 00.00’da Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde buluşarak saat 02.05’de Türk Havayolları ile Küba’ya hareket edeceğiz. Havana’ya sabah saat 07.05’de varacağız. Bizi alanda karşılayacak aracımızla şehir içinde geniş bir tur yaptıktan sonra konaklayacağımız evlere yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

2.Gün Havana

Bugünü Havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesini göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezerken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda Havana akşamının tadını çıkaracağız.

3.Gün Havana >> Cienfuegos >> Trinidad

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer Domuzlar Körfezi üzerinden Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri karış karış gezeceğiz.

4.Gün Trinidad >> Ancon

Bu gün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur Tropik Ancon Plajı ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar meşhur merdivenlerinde müziğin ve dansın akışına kendimizi kaptırıp, sokaklardaki hayata katılacağız.

5.Gün Trinidad >> Santa Clara >> Havana

Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.

6.Gün Havana >> Vinales

Sabah Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla doğada keyifli bir yürüyüş yapacağız. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz.

7.Gün Vinales >> Las Terrazas >> Artemisa >> Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan, Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. İsteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda yürüyüşe çıkabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa ve Pinar del Rio’ya uğruyoruz. Havana’ya vardıktan sonra klasik ve üstü açık arabalar ile Havana turu yapıyoruz. Daha sonrasında Havana’da foto safari ve Küba’ya özgü alışverişlerimizi yapıyoruz. 

8.Gün Havana>> İstanbul

Son günümüzde Küba’ya veda edip Türk Havayolları’nın saat 08.35 uçuşu ile İstanbul’a dönmek için yola çıkıyoruz.

9.Gün İstanbul

Uçakta geçireceğimiz gece yolculuğunun ardından İstanbul’a saat 08:35’de ulaşıyoruz.

Notlar

 • Konaklayacağımız butik otellerde odalar iki kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 300 Euro’dur.
 • Seyahatimizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kendimize ait aracımız kullanılmaktadır.
 • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. 

Para Birimi

Küba’nın CUC ve Peso olarak iki para birimi mevcuttur. 1 CUC yaklaşık 1 Euro’ya eşittir. Turistler için genellikle CUC para birimi kullanılırken; Peso devletin işlettiği yerlerde geçerlidir ve halk kendi arasında kullanır. Fiyatları devlet belirlemektedir.

Ulaşım

Küba gezimizde kendimize ait olan aracımızla konforlu bir şekilde şehirler arası seyahat edeceğiz.

Yeme & İçme

Küba’da yemek için birçok alternatif mevcut. Devletin işlettiği Paladar’lardan tutun, otellerin restoranlarına ve özel işletmelere kadar birçok yerde yemek yiyebilirsiniz. Eğer ki domuz eti tüketiyorsanız yerel restoranları deneyip yerel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz. Tabağınızda seçtiğiniz ana yemeğe göre genelde yemeğin yanında siyah fasülye, pilav, muz kızartması, salata veya tatlı patates gibi garnitürler de oluyor.

İnternet

Küba’da internet ulaşımı oldukça kısıtlı. Şehir merkezlerinde internet kartı alarak internete girebilirsiniz. Ancak internetin iyi çekmediğini vurgulayalım.

Önemli Bilgiler

 • Küba’ya güzel bir mevsimde gideceğiz havanın güneşli ve sıcak olmasını bekliyoruz. Buna uygun kıyafetler yanınıza almanızı öneririz.
 • Güneşten korunmak için güneş kremi almanızı öneririz.
 • Küba’da kredi kartı pek kullanılmamaktadır. Yanınızda nakit Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Islak mendil, kağıt mendil ve su yanınızda bulundurmanızı öneririz.
 • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. Gittiğimiz bölgeler için aşı gerekmemekle birlikte kendi sorumluluğunuzdadır.

Ücret

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2300 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • İstanbul – Havana uçak bileti
 • Havana – İstanbul uçak bileti
 • 8 gece konaklama
 • Rehberlik
 • 7 kahvaltı
 • 7 akşam yemeği
 • Şehirler arası ulaşım
 • Seyahat ve kaza sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba vizesi (50 €)
 • Öğlen yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Şahsi harcamalar
 • Müzelerin giriş ücretleri
 • Bahşişler

Ödeme: 

Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti. 
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

DÜŞ PATİKASI TURİZM ORGANİZASYON TAŞ.VE HAB.HİZ.LTD.ŞTİ.

EURO HESAP BİLGİLERİ:

GARANTİ –GALATASARAY ŞUBE 

HESAP NO -068-9069040

IBAN-TR09 0006 2000 0680 0009 0690 40

EURO HESAP SWIFT KODU TG BATRISXXX

Vize Bilgisi

Bayram dönemleri ve diğer özel dönemlerdeki seyahatlerinizi planladığınız tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 60 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba turuna katılacak misafirlerimiz için Küba vize ücreti 50 € ‘dur. Vizeler toplu olarak tarafımızca alınacaktır.

Kayıt

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir