Antik Likya Yolunda Trekking (Kaş Olympos Parkuru)- 2020

Tarih: 8-12 NİSAN 2020

Süre: 4 GECE 5 GÜN

Kontenjan: 25 KİŞİ 

İlyada Destanı ve ışıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel yürüyüş keyfi…

Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş parkurudur. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplam uzunluk yaklaşık 550 km’dir. Akdeniz’in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Rota üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte birçok antik kent yer almaktadır.

Bu programımızda; Likya yürüyüş yolunun beş günlük bölümünü yürüyeceğiz. Eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı ve üzüm, tarım, antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almakta. Tunç çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikayelerini, Likya birliğinin bugünkü 6 büyük kenti olan; Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos’u  keşfe çıkacağız.

Program

1.Gün Limanağzı >> Boğazcık Köyü

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımızla sizleri evlerinizden alarak İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın saat 06:10 ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Antalya’ya uçuyoruz. Antalya Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımıza binerek yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kaş’a bağlı Limanağzı’na gidiyoruz. Yolumuz üzerinde sarnıçlar, kayalık kıyı hattı, Çoban Plajı ve Fakdere’de bulunan koy, Dinek Tepe ve Kale Tepe yer almakta. Körmen Adası manzarasında yürüyeceğimiz patikamızı Boğazcık Köyünde tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa kaş sahillerinde bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 7 saat 

2.Gün Boğazcık >> Kekova

Kahvaltımızın ardından yürüyüşe başlayacağımız Boğazcık’a geliyoruz. Rotamız üzerinde bulunan Aperlia Antik Kenti’ni geziyoruz. Yürüyüşümüz Kaleüçağız’da (Kekova) bitecek. Burası küçük bir sahil kasabası. Biraz dinlendikten sonra gün batımını izlemek İçin Sinema Kalesini gezmeye çıkıyoruz. Aracımız ile pansiyonumuza giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km 

3.Gün Gelidonya Feneri >> Adrasan

Kahvaltımızın ardından aracımız ile Gelidonya Feneri parkurunun başlangıç noktasına geçiyoruz. Adrasan’a kadar sürecek olan yürüyüşümüzde manzara muhteşem. Adrasan’da pansiyonumuza yerleşip deniz keyfi için kumsala geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km 

4.Gün Adrasan >> Olympos

Adrasan’da başlayacağımız yürüyüşümüz Musa Dağı’nın doruklarında devam edip Olympos’ta bitecek. Olympos Antik Kenti gezisi ve deniz keyfinin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Alev dağı Yanartaş’ı gezip gecenin keyfini sürüyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km 

5.Gün Phasilis >> Göynük >> Antalya

Kahvaltımızın ardından Olympos’tan ayrılıyoruz. Phasilis Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Göynük Kanyonu’na gideceğiz. Kanyon gezimizin ardından akşam yemeğimizi alıp havaalanına doğru giderek Likya yoluna veda ediyoruz. Antalya Havaalanı’ndan Pegasus Hava Yolları’nın saat 19:10 uçuşu ile Antalya’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na uçuyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Notlar

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri:

Pegasus Hava Yolları İle;

Gidiş: 08 Nisan 2020 Çarşamba günü Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Antalya’ya saat 06:10’da kalkış.

Dönüş: 12 Nisan 2020 Pazar günü Pegasus Hava Yolları Antalya Havaalanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na saat 19:10’de kalkış. 

 • Havaalanına gidiş ve havaalanından dönüşte servis, güzergah sınırları dahilinde katılımcı arkadaşlarımızı evlerine bırakacaktır. Servis ücrete tabiidir. 
 • Konaklayacağımız otellerde odalar iki kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 220 TL’dir.
 • Seyahatimizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kendimize ait aracımız kullanılmaktadır.
 • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. 

Önemli not: Tüm eşyalarımızı özel aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinesi, kişisel ilaçlarınız, varsa fotoğraf makineniz ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalıklar, kuru meyve, meyve.

Kimler katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunda en güzel parkurları yürümek isteyenler, yürümeyi, doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes gezimize katılabilir.

Konaklama

Odalarımız 2 kişiliktir. Konaklamalarımız butik otellerde yapılacaktır.  

Ücret

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 1890 TL

Ücrete Dahil Olanlar

 • 4 gece konaklama
 • İstanbul ev – havaalanı- İstanbul ev transferi
 • Rehberlik
 • 4 akşam yemeği
 • 4 sabah kahvaltısı
 • Konforlu araçlar ile ulaşım
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Öğlen yemekleri
 • Uçak biletleri
 • Kişisel harcamalar
 • Müze & ören yeri girişleri

Ödeme: 

Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti. 
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

Kayıt

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir