Munzur Vadisi & Ovacık ve Tunceli Turu- 2020

Gezgin Kadınlar olarak 2. kez gerçekleştireceğimiz bu özel tura bayılacağınızdan eminiz!

Endemik bitki örtüsüyle Tunceli’ye 6 km uzaklıkta bulunan Munzur Vadisi, Türkiye’nin en önemli milli parklarındandır. Turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık‘ı gezip Anadolu’nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusunun tarihi mirasını; Munzur Vadisi’nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz.

Tarih: 23-26 NİSAN 2019

Süre: 3 GECE 4 GÜN

Kontenjan: 20 KİŞİ 

Program

1.Gün İstanbul >> Erzincan >> Tunceli

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz. Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 09.40’da Erzincan’a hareket ediyoruz. Alanda bizi karşılayacak olan aracımız ile Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan beldesinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresinde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Tunceli merkeze gidiyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama Tunceli’de.

2.Gün Tunceli >> Ovacık

Sabah kahvaltımızın ardından, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz ve sonrasında Mercan Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Mercan Vadisindeki doğal yaşamı fotoğraflayıp, vadi içerisindeki kısa yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Munzur Gözelerine doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraflar molaları da vereceğiz. Munzur suyunun doğuş yeri olan gözeleri gezdikten sonra Ovacık’tan ayrılıyoruz. Munzur Vadisi’nde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüp otelimize dönüyoruz.

Konaklama Tunceli’de.

3.Gün Tunceli >> Elazığ >> Kemaliye

Sabah kahvaltımızın ardından Pertek’e hareket ediyoruz. Pertek’te vereceğimiz çay molası ve serbest zamanın ardından Pertek Kalesi’ni görüyor ve feribot ile Harput’a geçiyoruz. Harput gezimizin ardından Eski Bağlar şarap üretim çiftliğine gidiyoruz. Buradaki tadımın ardından Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne hareket ediyoruz. Köyde bulunan tarihi cemevini gezdikten sonra Ocak Köyüne hareket ediyoruz. Köyü ve içerisinde bulunan müzeyi gezdikten sonra Kemaliye’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama Kemaliye’de.

4.Gün Kemaliye >> Erzincan >> İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye gezimize başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Etnografya Müzesi, çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve taş yolu geziyoruz. Karanlık Kanyon’da tekne turu yaptıktan sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini gezdikten sonra Erzincan’a hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın saat 22:25 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket ediyoruz. Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Konaklama

Konaklamalarımız bölgenin en konforlu 3 ve 4 yıldızlı otellerinde gerçekleştirilecektir.

Odalarımız 2 kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 360 TL’dir.

Ücret

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 2450 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Erzincan gidiş dönüş uçak bileti
 • İstanbul-Ev-Havaalanı transferi
 • 3 gece konaklama
 • 3 kahvaltı 
 • 3 akşam yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat sigortası
 • Transferler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğlen yemekleri
 • 4. gün akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Tekne turu
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme: 

Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti.
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

Kayıt

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir