Amerika’yı Yeniden Keşfetmek

Merhaba gezgin kadınlar! Ben Hazal. Birçoğunuzun hayatında olan sıradan bir insanım. Diğer insanlardan farklı süper bir gücüm yok. Tek farkım işimi gücümü bırakıp yollara düşmüş olmam.

8d0996d2-8539-44fc-ac72-9e3e8c2ec2ca

Peki neden böyle bir karar aldım? Mutsuz muydum? Kesinlikle hayır. Hafta içi sevdiği işi yapan, hafta sonu arkadaşlarıyla takılan bir insandım. Sizin gittiğiniz mekanlarda yemek yer, sizinle aynı şeylere gülüp aynı şeylere ağlardım. Sürekli görüştüğüm arkadaşlarımla ve ailemle kendime yarattığım o dünyada mutluydum.

Ama bir gün o hayata sığamaz oldum. İçimde oluşan istekleri karşılayamadım. Sandığınız gibi araba, ev falan istemiyordum. İsteklerimin hepsi çocuksu, masumaneydi.

Dünya üstünde tatmadığım meyveleri tatmak istedim. Doğayla baş başa kalıp yıldızlar altında uyumak istedim. En önemlisi de inandım ki kilometrelerce ötede tanımadığım bir sürü insan var ve ben onları bulmadıkça hep bir yanım eksik kalacak. İnandım ki onları bulursam, beraber bir yemeği paylaşırsam ve onların hayatında iz bırakabilirsem ancak o zaman mutluluğa ulaşırım.

Hal böyle olunca kendime büyük bir çanta aldım. Tüm eşyalarımı sattım. Tek başıma yaşadığım evi kapattım. Canım aileme ve arkadaşlarıma veda ettim ve kendime Güney Amerika’ya gitmek için tek yön bir bilet aldım.

Neredeyse bir aydır Güney Amerika’dayım. Kristof Kolomb’ın yeni dünya diye keşfettiği bu kıtayı ben tek başıma ve koca çantamla sil baştan keşfediyorum.

Şimdiye kadar 2 ülke, 3 şehir gördüm. 5 farklı evde kaldım. Kaldığım evlerden birinde köpekten pirelendim. Aynı tişörtü lavaboda yıkayıp tekrar tekrar giydim. Para çekecek bankamatik bulamadığım için çantamla saatlerce yürümek zorunda kaldım.

img_4821

Ama aldığım karardan inanılmaz mutluyum. Çünkü geçen hafta hayatımda ilk defa mango yedim. Dün ilk defa tango yaptım. Pek beceremedim ama olsun ? Buenos Aires’te yemyeşil bir parkta yoga yaptım, ruhumun kapılarını evrene açtım. Birçok arkadaş edindim ve onlarla güldüm, hem de çok.

img_4870

Daha yolun başındayım. Çünkü beni bekleyen koca bir kıta ve adımlarımla bu kıtayı bitirmem için bir senem var. Ben kendi sınırlarımı görmek istedim ve şimdiye kadar her zorluğu başarıyla atlattım. Umarım böyle de devam eder diyorum. Bir yandan da böyle olacağını biliyorum. Çünkü Dünya’nın neresinde olursanız olun kendinize güvendikten sonra yapamayacağınız şey yok!

Yazı ve Fotoğraflar: Hazal Avcı

İletişim: hazalavcii@gmail.com

Web: casuallifehacker.com

İnstagram: casuallifehacker

Facebook: casuallifehacker