Beyoğlu Turu- 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 7 ARALIK 2019

Pera; Yunanca anlamı “öte” “karşı taraf” demekmiş. Yani yarımadanın karşı yüzü… Tarihle iç içe kozmopolit bir bölge olan Beyoğlu’nda, geçmişe tanıklık eden birçok yapıyı görecek ve rehberimizin anlatımlarıyla kendimizi o günlerde bulacağız.

Program

Buluşmanın ardından Taksim Meydanı, Dingo’nun Ahırı, Fransız Mahkemesini gezdikten sonra meydana çok yakın olan Ayia Triada Kilisesi’ne uğrayacağız. Kubbesi nedeniyle uzaktan cami zannedebileceğiniz, Osmanlı mimarisi örnek alınarak 1880 yılında yapılmış bu yapıyı gezdikten sonra Taksim sokaklarında kalabalığın arasına karışacağız.

Sonraki rotamız yenilenmiş tarihi atmosferiyle ünlü Çiçek Pasajı, Galatasaray Lisesi, Avrupa Pasajı, Nevizade, Saint Anthony Kilisesi, ve Tünel olacak. Bunun dışında özel izin ile girilebilen birçok mekân bizleri bekliyor olacak. Bunlardan birisi J’adore Çikolata Evi; tarihi çikolatacının lezzetli çikolatalarından tadıp, satın alabileceğiz. Diğeri ise Pera Palace Hotel. Tabii ki daha çok sürpriz var, vaktimiz el verdiğince gün boyu gezip keşfedeceğiz. Sürekli yolumuzun düştüğü Beyoğlu ve Pera bize gizli kalmış birçok köşesini sergileyecek.

Buluşma Noktası ve Saat: Taksim Meydan Saat 10:00

Öğlen Yemeği Menü: Zeytinyağlı Tabağı, Çorba, Ana Yemek (Dana Kavurma – Köfte – Piliç – Mantı – Etsiz Yemek), Su, Çay, Kahve

Ücret

Ücret kişi başı: 135 TL

Ücrete Dahil Olanlar

  • Rehberlik
  • Kulaklık dinleme sistemi
  • Bahşişler
  • Öğlen yemeği

Ücrete Dahil Olmayanlar

  • Kişisel harcamalar
  • Müze & Ören yeri girişleri

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.