Doğu Ekspresi ile Kars Turu- 2020

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 18-22 ŞUBAT 2020

Süre: 4 GECE 5 GÜN

KONTENJAN: 20 KİŞİ

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızak ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız.

Program

1.Gün: Kars

Kars Havaalanı’nda saat 12:00’da buluşup otelimize yerleştikten sonra şehirde dolaşmaya çıkacağız. Kars, Baltık mimarisine sahip dokusu, taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla kalenin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuş bakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak.

2.Gün: Ani Harabeleri >> Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır Köyü’nü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü, kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak da mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak otelimize geri dönüyoruz.

3.Gün Sarıkamış >> Selim >> Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Selim Kekeç Köyü cirit gösterisine gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Kars’a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars merkezde yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, tren garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizin ardından Kars Gar’da Saat 23:30’da TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve saat 23.55’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız.

4.Gün Kars >> Ankara

Doğu Ekspresinde geçireceğimiz gece yolculuğunun ardından muhteşem manzaralarla dolu bir yolculuk bizleri bekliyor olacak. Bolca fotoğraf ve video çekiminin yanı sıra Divriği ve Sivas (Bostankaya)’da verilecek 3’er saatlik molalarda Sivas merkez, Divriği Ulu Cami ve Divriği konaklarını gezeceğiz. Akşam yemeğimiz trende.

5.Ankara

Sabah saat 05:15’de Ankara’ya ulaşarak masal gibi bir turu sonlandırıyoruz.

Konaklama

Otel konaklamamız Kars’ta bulunan Sim-er Hotel’de olacaktır.

https://www.simerhotel.com/kars.html

Otel ve tren konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 220 TL‘dir.

Ücret

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 1850 TL

Tek kişi farkı 220 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • 2 gece otel konaklama
 • 2 gece tren konaklaması (Yemekler hariç)
 • 2 akşam yemeği (Oteldeki akşam yemekleri)
 • 2 sabah kahvaltısı (Oteldeki sabah kahvaltıları)
 • Kars – Ankara arası turistik Doğu Ekspresi yataklı tren bileti
 • Transferler
 • Rehberlik
 • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Uçak bileti
 • Öğlen yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Cirit gösterisi (Yaklaşık 40 TL)

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.