Image Alt

Doğu Karadeniz Yayla Turu

30 Haziran- 6 Temmuz 2024

Doğu Karadeniz Yayla Turu

Doğu Karadeniz turumuzda, engin yeşillikteki yaylaların muhteşem doğasını 6 gece 7 gün boyunca keşfe çıkıyoruz.

Büyülü yaylalar, muhteşem bir doğa, şelaleler, dereler, hiçbir yerde karşılaşamayacağınız yöreye özgü birçok endemik hayvan ve bitki türü… İşte burası Doğu Karadeniz ve yaylaları. Doğu Karadeniz doğası tam anlamıyla bir cennet! Yok olmaya direnen bu doğa, nice güzellikleri de içinde barındırıyor. Kendine has kültürü, Karadeniz gibi deli dolu ama tatlı mı tatlı insanı, tulumu, kemençesi ve horonu ile bizleri çağırıyor.


KONAKLAMA

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır. Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Pokut’da yayla pansiyonu olacaktır. (Pokut Doğa Konukevi)

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 9000 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: Trabzon Havalimanı saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Rize Havalimanı saat 18.00

Farklı havayolu yada otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Dileyen misafirlerimizin biletleri acentemiz tarafından alınmaktadır.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:
• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter, 14 Kişilik Ford Transit

Havaalanı-Ev Transferi: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya illerinden programa katılacak misafirlerimiz için ev-havaalanı gidiş-dönüş transferleri program ücretine dahildir.

Havaalanı- Ev transfer hizmetimiz max.50 km mesafe için geçerlidir. 50 km aşan mesaferde ek ücret talep edilmektedir. Transfer araç ve şoför bilgisi transfer saatinden 2 saat önce cep telefonu mesajı ile bildirilecektir.

-Ev Havaalanı transferi sadece tur başlangıç ve bitiş tarihinde kullanılabilir. (Öncesi ve sonrası tarihlere değiştirilerek kullanılamamaktadır.)


ÜCRET

6 Gece 7 Gün

Ücret kişi başı 29.300 TL  (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                          32.250 TL  (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 9000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 6 Gece Butik Otel Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferi
 • 6 Kahvaltı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Esnasındaki Ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Milli Park Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğlen Yemekleri
 • İlk Gün Kahvaltısı
 • Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Trabzon >> Sümela Manastırı >> Ayasofya >> Rize >> Çeçeva Köyü >> Çamlıhemşin >> Fırtına Vadisi

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul’dan gelen misafirlerimiz ile Trabzon Havaalanı’nda saat 10:00′da toplanıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından gezimize Altındere Vadisi Milli Parkı’nda bulunan Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Bulutların içindeki manastır olarak bilinen Sümela Manastırı’nı fotoğraflayıp gezdikten sonra orta çağdan günümüze denize bakan manzarası ile geçmişin manastırı, bugünün camii olan Ayasofya Camii’ne gideceğiz. Tarihsel bir yolculuktan sonra Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Çeçeva Köyü çay bahçelerine gidiyoruz. Çay bahçesi fotoğrafının en güzel çıktığı köyde; çay bahçesinde anılarımızı ölümsüzleştirdikten sonra Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine doğru yola koyuluyoruz. Fırtına Vadisi’nde bulunan otelimize giderek yerleşiyor ve dinleniyoruz.  

2.Gün Zil Kale >> Palovit Şelalesi >> Şimşir Ormanları >> Gito Yaylası >> Badara Yaylası

Karadeniz turumuzun 2. gününde kahvaltımızın ardından ilk durağımız olan Zil Kale’ye doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi kadar meşhur ve zirvede bulunan Zil Kale’den etrafı seyretmek çok keyifli olacak. Ardından Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve şelalede fotoğraf çekilip keyif yapıyoruz. Ardından Çat Vadisi’nden geçerek Şimşir Ormanı’na ulaşıyoruz. Ormandaki molamızın ardından aslında bir Hemşin Yaylası olan Gito Yaylası’na hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz yayla turumuzdaki en güzel manzaralardan biri burada bizi bekliyor. Gito Yaylası turumuzda manzara tek kelimeyle muhteşem. Gito Yaylası’nda; Verçenik, Kaçkar ve Karçal Zirveleri’ni hava açıksa görebileceğiz. Yaylada salıncak keyfi yaptıktan sonra Badara Yaylası’na gidiyoruz. Badara’yı gezip fotoğrafladıktan sonra aracımız ile otelimize giderek dinleniyoruz.

3.Gün >> Ayder >> Tar Deresi, Bulut Şelalesi >> Pokut Yaylası >> Sal Yaylası

Karadeniz turumuzun 3. gününde, Ayder Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. Ayder Yaylası turumuzda gezip dinlendikten sonra keyifli bir yürüyüş bizi bekliyor. Tar Vadisi’nden Bulut Şelalesi’ne, sağlık problemi olmayan herkesin katılabileceği keyifli ve kolay bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Devam ediyor ve kahvelerimizi Şenyuva (Çinçiva Köyü) Köyü’nde içiyoruz. Burası bir ufak, şirin bir köy. Köyde gezinip tarihi Şenyuva Köprüsü’nde, anılarımızı fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ediyoruz. Köyden geçerek Doğu Karadeniz’in en güzel yaylası olarak tabir edilen Pokut Yaylası’na ve yanı başında yer alan Sal Yaylası’na gideceğiz. Sal Yaylası ve Pokut Yaylaları arasında kolay bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Sal Yaylası turumuzda yürüdüğümüz yolun manzarası yolda peşimizi bırakmayıp bize eşlik edecek, bir de şansımız varsa muhlama yerken bulut denizini seyredebiliriz. Pokut Yaylası’nda konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bu akşam Pokut Yaylası’nda konaklıyoruz. Gün batımı keyfi yaparken akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Pokut Yaylası’nın mis gibi havasında uyuyacağız.

Konaklama: Pokut Doğa Konukevi

4.Gün Pokut Yaylası >> Fırtına Vadisi >> Kamilet Vadisi >> Mençuna Şelalesi >> Artvin >> Cehennem Deresi Kanyonu >> Şavşat

Güne Pokut Yaylası ile merhaba diyoruz. Kahvaltımızı Pokut Yaylası manzarasında yapıyoruz ve ardından vadiye doğru inişe geçiyoruz. Bugün Karadeniz doğa turumuzun Artvin turu kısmına başlıyoruz. Aracımız ile Artvin, Arhavi’ye bağlı Kamilet Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Vadide bulunan Mençuna Şelalesi ve Çifte Köprüleri görmeye gidiyoruz. Şelaleye yarım saatlik kolay bir yürüyüşle ulaşıyoruz. Bizi karşılayan muhteşem manzara eşliğinde çaylarımızı yudumlarken eşsiz güzellikte olan doğa, yorgunluğumuzdan eser bırakmayacak. Şelale gezimizin ardından aracımız ile Hopa – Cankurtaran Geçidi – Borçka üzerinden Artvin’e doğru devam ediyoruz. Artvin şehir merkezi ve dünyanın en büyük Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’yi uzaktan izliyoruz. Öğlen yemeğimizi yemek üzere Artvin’de mola veriyoruz. Yemek molası ve dinlenme sonrasında kırmızı kayalıkların içinden geçen eşsiz güzellikteki bir yoldan devam ederek Artvin’e bağlı Ardanuç ilçesinde bulunan ve dünyanın sayılı kanyon vadileri arasında yer alan Cehennem Deresi Kanyonu’nu geziyor, fotoğraflıyoruz. Ardından sakin şehirler listesinde yer alan Şavşat’a ulaşıyoruz. Şavşat köylerini en güzel görebileceğimiz konuma sahip olan Yavuzköy’deki seyir terasından muhteşem güzellikteki manzaranın tadına vararak günü bitiriyor ve Şavşat’taki otelimize dönerek giderek dinleniyoruz.

5.Gün Şavşat >> Şavşat Karagöl >> Bazigiret Köyü >> Tibet Kilisesi >> Şavşat

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından aracımız ile yola çıkıyoruz. Bugün harika manzara eşliğinde Şavşat’ın köylerini, göllerini, kiliselerini gezeceğiz. Gezimize Şavşat Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflayarak başlıyoruz. Sonrasında dağların içindeki güzelliği ile bizleri etkileyecek doğa harikası olan Şavşat Karagöl’ü gezeceğiz. Karagöl gezimizin ardından Bazigiret Köyü’ne gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi Bazigiret’in yöresel köy ürünlerinden oluşan menü ile burada yedikten sonra Bazigiret Gölü’nü geziyor ve fotoğraflıyoruz. Burada çay ve fotoğraf molası vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek geniş düzlükler ile birleşen dağların içindeki güzel köy, Cevizli Köyü’ne ulaşıyoruz. Cevizli Köy’de bulunan Tibet (Cevizli) Kilisesi’ni gezeceğiz. Burası ahşap evleri ve İsviçre Alplerini andıran muhteşem doğası ile bizleri büyülüyor. Buradaki gezimizi yaptıktan sonra unutulmaz güzellikteki köylerin içinden geçerek manzarası ile bizi büyüleyecek doğanın kalbindeki otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Şavşat >> Mısırlı >> Çurupira Yaylası >> Maral Şelalesi >> Maçahel

Kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah kahvelerimizi içerek Şavşat’tan ayrılıyoruz. Eşsiz güzelliğine hayran kalacağınız, ölümsüz kareler elde etmekten kendinizi alamayacağınız güzellikte bir yol bizi bekliyor. Yeşilin her tonu ile karşı karşıya kalacağınız bir coğrafya, kulağınıza ve gözünüze hitap eden ve ruhunuzu arındıracak derecede güzellikte şırıl şırıl akan dere, şahane köyler ve mis gibi bir doğa. Meydancık ve Mısırlı Köyü’nden Papart Düzlüğü’ne devam ediyoruz. Aracımız ile zirve noktamızda bulunan ve doğal yayla yaşamının hala devam ettiği Çurupira Yaylası’na konuk oluyoruz. Yaylada doğal ürünlerden yapılmış lezzetleri tadına bakıp bir başka doğa harikası olan ve Unesco tarafından tescillenmiş Türkiye’nin tek biyosfer alanı olan Maçahel bölgesine doğru inişe geçiyoruz. Programımıza Maral Köyü’nde bulunan Maral Şelalesi ve ahşap süslemeleri ile bizleri tarihsel yolculuğa çıkaracak olan camileri gezerek devam ediyoruz. Konaklamamızı Türkiye ve Gürcistan sınırında bulunan bu güzel Gürcü köyünde yapacağız. Maçahel ve yöreye özgü, damaklarımızı şenlendirecek enfes Gürcü yemekleri bizleri bekliyor.

7.Gün Maçahel >> Borçka Karagöl >> Fındıklı>> Rize >> İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası Macahel merkezi geziyoruz. Son kez Macahel Vadisi’ne bakıp bu diyara veda ediyoruz. Yolumuz bizi Borçka ilçesinde bulunan Karagöl Tabiat Parkı’na götürüyor. Bu güzel yerde vakit geçirip, göl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından aracımız ile Fındıklı’ya doğru hareket ediyoruz. Burası tarihi konakları ve doğal güzelliği ile ünlüdür. Konakları geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Çayeli’nin meşhur kuru fasulye ve kavurmasından yiyoruz. Artık dönüş vakti diyerek biriktirdiğimiz güzel anılar ile Rize havalimanına hareket ediyoruz. Rize Havaalanı‘ndan ayrılma saatimiz 18:00’dır. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.