Image Alt

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ücretsiz Beyoğlu Turu

10 Mart 2024

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ücretsiz Beyoğlu Turu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel Ücretsiz Beyoğlu Turu Düzenliyoruz!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak için Gezgin Kadınlar olarak ücretsiz Beyoğlu turu düzenliyoruz. Bu özel günü birlikte geçirmek, tarihi ve kültürel güzellikleri keşfetmek için tüm üyelerimizi etkinliğimize bekliyoruz.

Kayıt için: 

40 kişi ile sınırlı olan turumuzda kayıt sırasına göre kayıt alınacaktır. Kayıt için info@gezginkadinlar.com adresimize mail göndermeniz ve İsim, soy isim, telefon numaranızı yazmanız yeterlidir. (Lütfen kesin gelecekseniz kayıt yaptırınız.)

Hakkı Kaya Ocakaçan Rehberliği ile;

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ücretsiz Beyoğlu Turu

Tur Tarihi: 10 Mart Pazar

TUR HAKKINDA

Beyoğlu Turumuzda Pera; Yunanca anlamı “öte” “karşı taraf” demekmiş. Yani yarımadanın karşı yüzü… Tarihle iç içe kozmopolit bir bölge olan Beyoğlu’nda, geçmişe tanıklık eden birçok yapıyı görecek ve rehberimizin anlatımlarıyla kendimizi o günlerde bulacağız.

Tur Programı

Sabah saat 10:00’da buluşmamızın ardından Taksim Meydanı, Dingo’nun Ahırı ve Fransız Mahkemesi’ni gezdikten sonra meydana çok yakın olan Ayia Triada Kilisesi’ne uğrayacağız. Kubbesi nedeniyle uzaktan cami zannedebileceğiniz, Osmanlı mimarisi örnek alınarak 1880 yılında yapılmış bu yapıyı gezdikten sonra Taksim sokaklarında kalabalığın arasına karışacağız.

Sonraki rotamız yenilenmiş tarihi atmosferiyle ünlü; Çiçek Pasajı, Galatasaray Lisesi, Avrupa Pasajı, Nevizade, Saint Anthony Kilisesi, Tünel olacak.

Bunun dışında özel izin ile girilebilen birçok mekân bizleri bekliyor olacak. Bunlardan birisi J’adore Çikolata Evi; tarihi çikolatacının lezzetli çikolatalarından tadıp, satın alabileceğiz. Diğeri ise Pera Palace Hotel ’indeki Atatürk Odası olacak. Tabi ki daha çok sürpriz var, vaktimiz el verdiğince gün boyu gezip keşfedeceğiz.

Sürekli yolumuzun düştüğü Beyoğlu, Galata ve Pera bize gizli kalmış birçok köşesini sergileyecek. Bu gün artık düşlerimizde kalmış olan 19. ve 20. yüzyıl Beyoğlu hayatını yeniden yaşayacak ve kendimizi o dönemin içinde hissedeceğiz. Gezi bittiğinde artık Beyoğlu bizler için bambaşka anlamlar taşıyan bir yer olacak.

Tur Ücreti: Ücretsiz

Tur Başlangıç Saati : 10:00 Taksim Meydan Atatürk Heykeli

Tur Bitiş Saati : 16:00 -17:00 Taksim Pera