Image Alt

Fas Turu

20 - 28 Ocak 2024

Fas Turu

Fas’a unutulmaz anılar biriktirmeye gidiyoruz.


KONAKLAMA

Konaklamalarımız 4 yıldızlı otellerde olup, konaklamalar odalarda 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 400 Euro.


ÜCRET

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2100 Euro

Tek kişi farkı 400 Euro

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul-Kazablanka Gidiş , Marakeş-İstanbul Dönüş Uçak Biletleri
 • Havalimanı – Ev – Havalimanı Transferleri
 • 8 Gece Konaklama
 • 8 Sabah Kahvaltısı
 • 8 Akşam Yemeği
 • 7 Öğlen Yemeği
 • Tüm Giriş Ücretleri
 • Tüm Ulaşımlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Çölde Deve Turu ve Jeep Safari

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Kazablanka 

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz.  İstanbul Havalimanı’nda buluştuktan sonra bizi Fas’ın Kazablanka şehrine götürecek Türk Hava Yolları’nın saat 12.40 uçağında yerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 15.30’da Kazablanka’ya ulaşmış oluyoruz. Sonrasında  “Beyaz Ev” anlamına gelen, filmlere konu olan efsanevi Kazablanka şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. 1986-1993 yılları arasında inşası süren dünyanın en büyük 3.camiisi olan Hasan II Camii’yi ziyaret edeceğiz. Kordonboyu (Corniche) bölgesinde verilecek kısa molada geleneksel fas çayı veya sütlü kahve ikramı sonrasında Anfa, V. Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ziyaret edildikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen bölgede buluşma sonrasında otelimize giderek dinleniyoruz.

2.Gün: Kazablanka >> Rabat >> Chefchaouen (Şafşavan)

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat’ta Kraliyet Sarayı, 5. Muhammed Mozolesi, Hasan Kulesi, Şehir Surları ve Oudaia Kalesi gezilecek yerler arasında. Rabat gezimizin ardından  “Mavi Şehir” Chefchaouen’e devam ediyoruz. Çölün ortasında bir Akdeniz kıyı kenti havası uyandıran açık mavi ile süslenmiş badanalı duvarları, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ile ünlenen şehirde, eşine az rastlanır Medinasında keyifli bir keşfin ardından tur bitimi serbest zaman ve serbest zamanın ardından otelimize giderek dinleniyoruz.

3.Gün: Chefchaouen (Şafşavan) >> Volubilis >> Meknes >> Fes

Şafşavan Fas’daki rotamızın en kuzeyindeki şehir, dolayısıyla maviye de doyduktan sonra artık yüzümüzü güneye dönme vakti gelmiş olacak. Önce Roma İmparatorluğu’nun zeytin peşinde koştuğu antik Volubilis sonra da Meknes’e doğru yola devam ediyoruz. Fas’ın tam kalbinde yer alan ve etrafı göz alabildiğince zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrelenmiş bir İsmaili başkentidir Meknes. Tur bitimi Fes’e doğru yola devam ediyoruz. Varışta otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: Fes

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Fas’ın 3.büyük kenti ve manevi başkenti olup kraliyet şehirlerinden biri olan Fes şehrini keşfediyoruz. Magribi bir mimarinin hakim olduğu şehir Kuzey Afrika’nın en zengin şehirleri arasındadır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Fes Medinası, Arap kültürel gelişimin merkezi olarak tanınır. Burada Moulay Idris Medresesi, Attarine Medresesi, Nejarine Müzesi ve Meydanı ile deri ve el sanatları atölyeleri gezilecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Yahudi Mahallesi, Kraliyet Sarayı kapısı, çömlek atölyeleri ve surlar ziyaret edilecek ve tur bitimi otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün: Fez >> Ifrane >> Azrou >> Mıdelt >> Erfoud >> Merzouga (Çöl)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Fas’taki otelimizden ayrılıyoruz. Verimli Saiss vadisini geçerek, büyüleyici bir kayak merkezi olan Ifrane’ye ve düzlüğü ile tipik bir Berberi kasabası olan Azrou’ya devam ediyoruz. Orta Atlas dağları ve sedir ormanları üzerinden Erfoud’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için Midelt’te mola verdikten sonra Errachidia üzerinden Erfoud ve Merzouga’ya yani Sahra Çölü’ne varıyoruz. Erfoud’dan 4X4’ler ile Merzouga’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: Merzouga >> Erfoud >> Rıssanı >> Tınghır >> Dades >> Quarzazate

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 4×4’ler ile Efourd’a geri dönüş ve ardından Alaouite hanedanının atası Moulay Ali Cherif’in gömülü olduğu kutsal şehir olan Rissani’ye devam etmek için otobüsle buluşuyoruz. Tinjdad yolu üzerinden Tinghir’e devam etmeden önce 17. yüzyıldan kalma Kasbah ve Ksar Abbar kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Kayaları 250 metre yüksekliğe ulaşan muhteşem Todgha kanyonlarını gezip Dades kanyonlarını ziyaret etmek için yola çıkmadan önce kanyonun eteğinde bulunan bir restoranda öğle yemeği yemek için mola veriyoruz. Bin Kasbah yolu ile Ouarzazate’ye devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: Ouarzazate >> Aıt Ben Haddou >> Marakeş

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Arabistanlı Lawrence ve Gladyatörler gibi birçok filme set olarak hizmet vermiş Fas’ın güneyindeki en görkemli kale olan Ait Benhaddou Kasbah ziyareti. Öğle yemeğinin ardından, Atlas Dağları’nın kalbinde etkileyici bir manzara sunan Tichka Geçidi ile Marakeş’e devam ediyoruz. Marakeş’e varışta otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: Marakeş

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Fransız modacı Yves Saint Laurent’in vakfına ait ve son yıllarını geçirdiği Majorelle Bahçesi’ni geziyoruz. Majorelle turumuzun ardından anıtsal Koutubia Camiisi, Bahia Sarayı, Medina görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra gezimiz “Kıyamet Avlusu” denilen Jmee el F’na Meydanı’nda son bulacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

9.Gün: Marakeş >> İstanbul

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından uçak saatimize kadar Marakeş sokaklarını gezip alışveriş yapıyoruz. Biriktirdiğimiz güzel anılar ile birlikte eve dönme zamanı. İstanbul uçuşumuz için Marakeş Havaalanı’nın yolunu tutuyoruz. Türk Hava Yolları’nın saat 16.05’de hareket edecek uçağı ile İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Saat 23.05’de İstanbul’a ulaşmış oluyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Türk vatandaşları, ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli pasaport hamili olmaları halinde Fas’a yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Turumuz tamamlanmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Diğer turlarımız ile ilgili sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilirsiniz.