Gezgin Kadınlar GAP Turu – 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 13-16 HAZİRAN 2019

Süre: 3 GECE 4 GÜN

Kontenjan: 20 KİŞİ 

2019 yılının beklenen gezilerinden biri olan GAP turuna hazır mıyız? Sizin için dolu dolu bir program hazırladık. 

Program

1.Gün İstanbul >> Adıyaman >> Nemrut

Sabah Saat 09.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor ve Türk Havayolları ile saat 11.05’de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 12.50’de Adıyaman Havalimanı’na varıyoruz. Kahta’da baraj gölü kenarında alacağımız öğlen yemeğimiz ile turumuza başlıyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia Tapınağı gezilerimizi yapıp 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Doğu ve batı terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, Tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve Koruyucu Aslan-Kartal heykellerini gezip muhteşem gün batımını izledikten sonra otelimize geçiyor ve dinleniyoruz.

2.Gün Adıyaman >> Gaziantep

Dileyen misafirlerimiz ile sabah erken saatte buluşarak Nemrut Dağı’nda gün doğumunu izlemeye gidiyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz. Gaziantep’in tarihi sokaklarında şehrin en özel yapılarını fotoğraflayıp çarşılarını gezeceğiz. Her fırsatta yerel lezzetleri tadacağımız muhteşem bir gün bizleri bekliyor. Zincirli Bedesten – Bedesten Çarşısı – Tütün Hanı – Tahmis Kahvesi – Millet Han – Yeni Han – Gaziantep Kalesi – Medusa Cam Eserler Müzesi ve Yemek Müzesi yürüyüş turumuz sırasında gezip göreceğimiz yerlerden bazıları. Göz ziyafetimizin yanı sıra gün içerisinde Antep’in kebapları, baklavaları ve katmer gibi özel lezzetleri ile damak ziyafeti yapıyoruz. Sonrasında konaklama için Gaziantep’teki otelimize geçiyoruz.

3.Gün Gaziantep >> Halfeti >> Şanlıurfa

Sabah kahvaltısının ardından Şanlıurfa’nın siyah gülleri ile ünlü, baraj gölü altında kalan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Birecik ilçesinin ünlü kelaynak kuşlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmiyoruz. Fıstık ağaçları arasında yapacağımız yolculuk ile Halfeti’ye ulaşıyoruz. Halfeti’de tekne turu ile Rumkale ve tarihi köyleri ziyaret ediyor ve Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Hz. Eyüp peygamberin sabır makamı, Balıklı Göl – Urfa Kalesi ve farklı zanaatların halen devam ettirildiği tarihi Urfa çarşılarını kapsayan güzel bir yürüyüş sonrasında yorgunluğumuzu atmak için tarihi Gümrük Han’da çay-kahve molası vereceğiz. Yöresel ürün alışverişleri için verilecek serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Otelimizde bir müddet dinlendikten sonra bol eğlenceli sıra gecesine katılıyoruz.

4.Gün Şanlıurfa >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından pamuk tarlaları arasından yaklaşık bir saatlik yolculukla Harran’a varıyoruz. Kuzey Mezopotamya’nın önemli merkezlerinden Harran’ın tarih öncesi çağlardan kalma sit alanı ziyareti ile başlıyoruz gezimize. Harran Kalesi – İslam Medresesi ve Harran Ören yerini gördükten sonra ilginç mimariye sahip konik kubbeli kerpiçten yapılmış Harran evlerini keşfediyoruz. Harran gezimiz sonrasında dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Şanlıurfa çarşılarında vereceğimiz serbest zamanın ardından Şanlıurfa GAP Havaalanı’na gidiyoruz. Türk Havayolları’nın saat 22:20 uçağı ile İstanbul Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Konaklama

Odalarımız 2 kişiliktir.

Konaklamalarımız 4 yıldızlı otellerde olacaktır.

Notlar

  • Konaklayacağımız otellerde odalar iki kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 300 TL’dir.
  • Seyahatimizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kendimize ait aracımız kullanılmaktadır.
  • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. 

Ücret

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 2100 TL

Ücrete Dahil Olanlar

– Türk Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı – Adıyaman, Şanlıurfa – İstanbul Atatürk Havalimanı uçak bileti

– 3 gece konaklama

– 3 kahvaltı

– 2 akşam yemeği

– Sıra Gecesi Yemekli

– Halfeti Tekne Turu

– Transferler

– Rehberlik

– Ulaşım

– Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

– Öğlen Yemekleri

– 4. Gün Akşam Yemeği

– Müze & Ören yeri girişleri

– Kişisel harcamalar

– Bahşişler

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.