Gezgin Kadınlar Hindistan Turu – 2016

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 27 EKİM-6 KASIM 2016

Süre: 10 Gece 11 Gün

Kontenjan: 10 Kişi

* Bu gezi 10463 lisans numaralı TÜRSAB A grubu seyahat acentası Başka Türlü Macera Turizm Ltd Şti ile yapılmıştır.

Program

1. gün: İstanbul’dan Yeni Delhi’ye uçuş

Yolculuğumuzun ilk durağı tabii ki İstanbul. Havalimanında buluştuktan sonra bizi Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’ye götürecek uçakta yerimizi alacağız. Abu Dabi aktarmalı Etihad uçuşumuz sonrası ulaşacağımız Yeni Delhi’de bizi aracımız karşılayacak ve otelimizde dinlenmeye çekileceğiz.

2. gün: Delhi Şehir gezisi

Yeni günle beraber Hindistan sokaklarındaki maceramız başlayacak. Gün içinde ziyaret edeceğimiz yerler arasında Hümayun Türbesi, Qutub Minar, Lotus tapınağı, Kızıl Kale, Cuma Mescidi ve Raj Ghat var. Günün sürprizi ise Chandni Chowk’un kalabalık caddelerindeki tuktuk yolculuğumuz olacak. İlerleyen saatlerde Başkanlık Sarayı ve Hindistan Kapısı gibi binalara da evsahipliği yapan Yeni Delhi’nin modern kısımlarına göz atacağız. Son durağımız ise Connaught meydanı olacak. Geceleme Delhi’de.

3. gün: Delhi’den Agra’ya – Taj Mahal

Yolculuğumuzun 3. gününde dünyanın yedi harikasından biri olan ve ölümsüz aşkın sembolü olan Taj Mahal’i görmek üzere Agra şehrine hareket edeceğiz. Şehirdeki duraklarımız arasında önce Agra kalesi ardından da Taj Mahal var. Babür imparatoru Şah Cihan tarafından 3. eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırılan bu mimari şaheseri yerinde görmek eşsiz bir deneyim olacak. Günbatımı içinse özel bir noktada olacağız ve Taj Mahal’i günün son ışıklarıyla beraber bir kez daha izleyeceğiz. Geceleme Agra’daki otelimizde.

4. gün: Agra’dan Jaipur’a – Divali Festivali

Bugün özel bir gün, çünkü bugün tüm Hindistan’da Diwali yani Işık festivali kutlanıyor. Biz de bu kutlamanın çok özel olarak yaşandığı bir yere, Rajasthan eyaletinin başkenti, pembe şehir Jaipur’a doğru yola koyulacağız. Yol üzerinde eski Babür başkenti Fatehpur Sikri ve 33 metre derinliği ile dünyanın en derin ve şaşırtıcı kuyusu olarak bilinen Chand Baori’ye (http://www.cnnturk.com/fotogaleri/yasam/gezi/dunyanin-en-sasirtici-kuyusu-chand-baori) uğradıktan sonra Jaipur’a ulaşacağız. Otelde kısa bir dinlenmeden sonra kutlamalar bizi bekliyor. Konuk olacağımız yerel ailenin kutlamalarına eşlik edeceğiz.

5. gün: Jaipur şehir gezisi

Güne Jaipur sokaklarını keşfederek başlayacağız. Govind Dev Ji tapınağındaki dualara eşlik edip yerel çarşılarda dolaştıktan sonra kısa bir fil yolculuğu ile ulaşacağımız Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Hawa Mahal sarayı, Jantar Mantar gözlemevi, Albert Hall müzesi ve Birla tapınağı olacak rotamızda. Geceleme Jaipur’da.

6. gün: Jaipur’dan Jodhpur’a

Yolculuktaki 6. günümüzde pembe şehirin ardından sıra mavi şehire, yani Jodhpur’a geliyor. Otele yerleşip dinlendikten sonra, şehrin incisi Mehrangarh kalesini ve Jaswant Thada anıtı, Umaid Bhavan sarayı gibi diğer ilgi çekici yerleri gezeceğiz. Hatırlatalım, Jodhpur Hint mutfağının en güzel örneklerini sergileyen şehirlerden biri. Keyifli bir akşam yemeğinin ardından odalarımıza çekileceğiz, konaklama burada.

7. gün: Jodhpur’dan Jaisalmer’e 

Sıra geldi Hint çöllerine, bugün Thar çölüne doğru kıracağız direksiyonu ve altın şehir olarak bilinen Jaisalmer’e ulaşacağız. Oteldeki kısa dinlenmemizin ardından Jaisalmer kalesini gezdikten sonra bölgenin ünlü konakları Patwon Ki, Salim Singh Ki ve Nathmal’ı keşfedeceğiz. Geceleme Jaisalmer’de.

8. gün: Thar Çölü’nde kamp

Kahvaltının ardından altın şehirdeki turumuz Gadisar Gölü ile devam edecek. Öğleden sonra ise Hindistan yolculuğumuzun en özel deneyimlerinden biri için Çöl kampına doğru ilerleyeceğiz. Gece konaklayacağımız çadırlara ulaştıktan sonra, önce biraz dinleneceğiz ardından da müthiş günbatımına tanıklık etmek için develerle kum tepeleri arasında dolaşacağız. Kampa geri döndüğümüzde ise bizi kamp ateşi ve bölgeye özel Kalbelia dansları bekliyor olacak.

9. gün: Çölden Bikaner’e

Kamptan sabah saatlerinde ayrılarak Bikaner şehrine doğru demir alacağız. Junagarh kalesi ve deve çiftliklerini gezdikten sonra yönümüzü Mandawa şehrine çevireceğiz ve geceleme Bikaner’de olacak.

10. gün: Bikaner’den Mandawa’ya sonra Yeni Delhi’ye

Kahvaltı sonrasında bu kez meşhur freskolara ev sahipliği yapan konakları gezmek üzere Mandawa şehrine ulaşacağız. Ardından da bu uzun ve keyifli yolculuğun başladığı yere Delhi’ye döneceğiz. Son alışverişlerin ardından konaklama otelimizde.

11. gün: İstanbul’a dönüş

Sabah erken saatlerde Hindistan’a veda edeceğiz ve Indira Gandhi Havalimanı’ndan İstanbul’a dönmek için uçaktaki yerimizi alacağız.

Konaklama

Hindistan’da çok konforlu ve temiz yerlerde konaklayacağız.

1 gece çölde kamp çadırında konaklayacağız.

Vize Bilgisi

Bu seyahat öncesi Hindistan vizesi alacağız. Hindistan vizesi https://indianvisaonline.gov.in/visa/ adresinden temin ediliyor. 43$ ücreti var.

Dikkat!

* Pasaportunuzun süresinin dolmasına 6 aydan az bir süre varsa vize alamazsınız. 

Notlar

1. Ekim ayında orada olacağız. Gündüzleri güneşli ve sıcak olmasını bekliyoruz. Mevsime uygun kıyafetleri seçmek gerekir. Konakladığımız bazı otellerde havuz var, yüzme kıyafetlerini getirebilirsin.

2. Güneş’ten korunmak için yüksek UV korumalı güneş kremi getirmen iyi olur.

3. Yemekleri restoranlarda yiyeceğiz ancak yine de ağırlık olmayacak şekilde Türkiye’den çerez, çikolata gibi atıştırmalıklar getirebilirsin.

4. Hindistan hijyen açısından zor bir ülke. Eliniz için temizleme jeli, ıslak mendil ve tuvalet kağıdı gibi şeyleri de yanınıza almanız iyi olur.

5. Orada gerekli bilgileri yerel rehberden alacağız ancak yine de gideceğimiz şehirlerin tarihi ve Hinduizm hakkında biraz ön araştırma yapman çok yararlı olur.

6. Hiç izlemediysen en az 1 tane Hint oyuncu ve yönetmen Aamir Khan filmi izleyin. http://www.imdb.com/name/nm0451148/?nmdp=1&ref_=nm_ql_5#filmography

Ücret

10 Gece 11 Gün

Ücret kişi başı 1690 USD.

Ücrete Dahil Olanlar

  • Uçak biletleri ve tüm şehirlerarası ulaşımlar
  • Jaisalmer’de deve yolculuğu
  • Bütün konaklamalar ve sabah kahvaltıları
  • Rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • Hindistan vize ücreti (43 dolar)