Gezgin Kadınlar Isparta Lavanta Turu- 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Dilan Bozyel ile Isparta Lavanta Turu

“Lavanta Kokulu Kadınlar”

Fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel ile gül üretiminde Türkiye’de ve dünyada önemli bir konuma sahip olan ve son yıllarda lavanta diyarı olarak anılan Isparta’ya gidiyoruz.

Deneyimli fotoğrafçı Dilan Bozyel’den fotoğraf dersleri de alacağımız turumuzda Isparta’nın lavanta bahçeleriyle meşhur köylerini ziyaret edip, bol bol fotoğraf çekeceğiz. Aynı zamanda Toros dağları üzerinde yüksek bir noktada konumlanmış etkileyici Yunan-Roma antik şehri Sagalassos ve Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılan Salda Gölü de gezeceğimiz yerler arasında.

Tarih: 2-3 TEMMUZ 2019

Süre: 1 GECE 2 GÜN

Kontenjan: 10 KİŞİ 

Program

1.Gün İstanbul >> Denizli >> Isparta

Sabah Saat 05.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyor ve Pegasus Havayolları ile saat 06.45’de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 07.55’de Denizli Havalimanı’na varıyoruz. Sabah saatlerinde Kuyucak köyündeki kahvaltımızı yaptıktan sonra Dilan Bozyel ile fotoğrafa giriş çalışması yapacağız. Fotoğraf eğitiminin ardından ilk gezi noktamız olan Isparta’nın lavantaları ile meşhur köylerini ziyarete başlıyoruz. Gül üretiminde Türkiye’de ve dünyada önemli bir konuma sahip olan Isparta, bazı köyleriyle bugün bir lavanta diyarı olarak da bilinmektedir. Kuyucak Köyü başta olmak üzere Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde de lavanta üretimi yapılmaktadır. İlk defa 1975 yılında Fransa’dan getirtilen lavanta fideleri hoş kokusu ve güzel görüntüsü için sadece bir süs bitkisi olarak değerlendirilmiş, 1990‘lı yıllardan itibaren de ticari amaçlı üretime geçilmiştir. Bu bölgede yaklaşık 3000 hektarlık bir alan lavanta üretimi için kullanılmakta ve Türkiye’nin lavanta üretiminin %90’nı karşılanmaktadır.

Fotoğraf ve lavanta ürünleri alışveriş molamızın ardından Dilan Bozyel ile portre fotoğraf üzerine eğitim çalışması yapıyoruz. Eğitimimizin ardından bir başka yörük köyüne gidiyor ve buradaki gezimizin sonrasında Isparta’ya uğrayıp panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Dileyen arkadaşlarımız Dilan Bozyel ile çektikleri fotoğraflar üzerine sohbet edebilirler. Akşam yemeğinin ardından dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

2.Gün Isparta >> Denizli >> İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir sonraki gezi noktamız olan Sagalassos’a doğru hareket ediyoruz. Toros dağları üzerinde yüksek bir noktada konumlanmış bu etkileyici Yunan-Roma antik şehri halen çalışmakta olan çeşmeleri, tiyatrosu, agorası, Roma hamamı gibi yapılarıyla bizi kendisine hayran bırakacak. Sagalassos gezisinin ardından Türkiye’nin en derin ve en berrak gölü olan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen bu eşsiz güzellikteki gölde fotoğraflarımızı çekip, dolaştıktan sonra turumuzu tamamlayıp Denizli Havaalanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’nın saat 21:00 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket ediyoruz.

  • Gezi süresince Dilan Bozyel ile  fotoğraf çekim teknikleri, portre fotoğrafçılığı üzerine eğitim niteliğinde sohbetler gerçekleştireceğiz.

Konaklama

Konaklamalarımız 4 yıldızlı otelde gerçekleştirilecektir.

Odalarımız 2 kişiliktir. 

Ücret

1 Gece 2 Gün

Ücret kişi başı 1470 TL

Tek kişi farkı 150 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
  • Uçak biletleri (İstanbul – Denizli – İstanbul)
  • Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğlen yemekleri
  • Kişisel harcamalar

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.