Image Alt

Gezgin Kadınlar Kahvaltısı, İstanbul’un Saklı Yer Altı Hazineleri ve Ayasofya Turu

10 Aralık 2023

Gezgin Kadınlar Kahvaltısı, İstanbul’un Saklı Yer Altı Hazineleri ve Ayasofya Turu

Haliç boyunca uzanan Cibali, Fener ve Balat semtleri, Doğu Roma’dan, Osmanlı’ya, Osmanlı’dan da Cumhuriyet’e devrolan çok katmanlı yaşantının izlerini sürebileceğimiz, birer açık hava müzesi niteliğindeler.

İstanbul’un Saklı Yer Altı Hazineleri ve Ayasofya Turu. İstanbul’da yaşıyoruz ama galiba çook uzaklardan bakıyoruz. Çok tanıdık bir o kadar yabancı olan bu koca şehirde, gizemli bir yolcukta İstanbul’u keşfediyoruz.

 


ÜCRET

640 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Gezgin Kadınlar Kahvaltısı
  • Rehberlik
  • Kulaklık Dinleme Sistemi
  • Bahşişler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze Girişleri

Buluşma Yeri: Ayasofya Müzesi Önü Saat 10.00

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul güzel olduğu kadar aynı zamanda gizemli, saklı bir kent… Ancak ne var ki İstanbul’un gizemini çözmek, anlamak o kadar da kolay değil. İstanbul’un Sarnıçları ve Ayasofya’yı mercek altına alacağımız İstanbul’un Sarnıçları ve Ayasofya Turumuza sizi davet ediyoruz.

Ayasofya Müzesi önünde saat 10.00’da buluşup kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli anıtları arasında yer alan Ayasofya; mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden sanat dünyası açısından önemli bir yer teşkil etmektedir. Deneyimli rehberimizin anlatımıyla İstanbul’un Sarnıçları ve Ayasofya‘yı dinleyip, Sultanahmet bölgesindeki saklı sarnıçları gezmeye başlıyoruz. Sultanahmet bölgesindeki bazı binaların altında keşfedilmeyi bekleyen saray ve kilise kalıntılarına göz atacağız. Yerebatan Sarnıcı’nı gezeceğiz. Gezimiz yaklaşık saat 16.00 gibi sonlanacaktır.

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.