Gezgin Kadınlar Kampı – Olimpos 2018

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 26-29 EKİM 2018

Geçen sene Olimpos’ta harika anılar biriktirdiğimiz bir kamp gerçekleştirmiştik. Bu sene de Gezgin Kadınlar Kampı ile karşınızdayız.

Sizin için 26-29 Ekim tatil zamanına denk gelen, 3 gün harika vakit geçireceğiniz dolu dolu bir program hazırladık.

Dikkat! Kampımız bol bol yoga, meditasyon, kişisel gelişim, fotoğrafçılık, seyahat, doğa, eğlence, sohbet, emek ve dostluk içerir! 🙂

* Kampımız kadınlara ve çiftlere açıktır. *

Program

Antalya Havalimanı’ndan transfer aracımızla gelecek olan arkadaşlarla birlikte Olimpos Çamlık Pansiyon’a 26 Ekim gecesi varıyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Transfersiz gelecek arkadaşlar da gün içerisinde veya akşam istedikleri saatlerde kampa ulaşabilirler.

27 EKİM CUMARTESİ (1. GÜN)

08.00- 09.30 Hatha Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

09.30- 11.30 Kahvaltı

11.30- 12.30 Gezgin Kadınlar Konuşma- (Cemre Nur Meleke)

12.30- 14.30 Seyahat ve Instagram Fotoğrafçılığı 1. Kısım- (Sedat Açıl)

14.30- 16.30 Öğle yemeği, boş zaman

16.30- 18.00 Ashtanga Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

18.00-19.30 Boş zaman

19.30- 20.30 Akşam yemeği

20.30’dan sonra ateş başında Meltem Yaşar (Pigmelerle Dans) ile Seyahat Söyleşisi

28 EKİM PAZAR (2.GÜN)

07.30-09.00 Gün doğumunda sessizlik meditasyonu ve Hatha Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

09.00-11.00 Kahvaltı

11.00-13.00 Öz’e Dönüş Yolculuğu- (Nevin Çağlayan Çoban)

13.00- 14.30 Seyahat ve Instagram Fotoğrafçılığı 2. Kısım- (Sedat Açıl)

14.30- 16.00 Öğle yemeği, boş zaman

16.00- 17.30 Vinyasa Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

17.30- 19.30 Boş zaman

19.30-20.30 Akşam yemeği

20.30’dan sonra ateş başında Nevin Çağlayan Çoban (Gezgin Çobanlar) ile Seyahat Söyleşisi

29 EKİM PAZARTESİ (3.GÜN)

08.00-09.30 Hatha Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

09.30- 11.30 Kahvaltı

11.30- 14.00 Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Çekimi- (Sedat Açıl)

14.00-15.00 Öğle yemeği, boş zaman

15.00-16.30 Ashtanga Yoga- (Nebile Kapıcıoğlu)

16.30- 17.30 Çekiliş, yarışma ve sürpriz hediyeler

18.00-Transfer aracımızla havaalanına gidecek arkadaşlarla kamptan ayrılıyoruz.

Kampa katılan tüm kadınlara Gezgin Kadınlar bilekliğimiz hediye!
Ayrıca sürpriz hediyelere hazır olun! 🙂 

Eğitimciler

NEBİLE KAPICIOĞLU

7 yaşında bale ile başladığı serüvenine voleybol, tenis, yüzme gibi sporları da ekleyip tiyatro okumaya karar veren Nebile Kapıcıoğlu, üniversitede Pole Dance ile tanışınca insan vücudunun sınırlarını keşfetmiş ve kendi sınırlarının dışına çıkmak için yoga yapmaya başlamıştır. 7 senedir yoga yapan ve 4 senedir profesyonel anlamda yoga dersi veren Nebile, aynı zamanda Pilates, Aerial Yoga, Aerial Silk, Hoop ve Trapeze dersleri de vermektedir. Sabit bir yerde durup çalışmak yerine, kiraladığı stüdyolarda ya da bizzat öğrencilerinin evinde ders veren Nebile, bu sayede gezilerini de istediği gibi ayarlamakta ve dünyayı gezmeye devam etmektedir. Gittiği ülkelerde sadece gezmekle kalmayıp, ayrıca çeşitli workshoplar ile kendini de geliştiren ve her defasında öğrendiklerini öğretmeye fazlasıyla hevesli olan eğitmenimiz, aynı zamanda Gezgin Kadınlar Yoga Atölyesi’nde de hocalığına devam etmektedir.

*Kamp programımızda Nebile Kapıcıoğlu ile Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Ashtanga Yoga ve Meditasyon dersleri yapacağız.

SEDAT AÇIL

Sedat Açıl, 13 Ekim 1979 İstanbul doğumlu. Fotoğrafçı, belgeselci, yazar, doğa sporcusu, gezgin. 1994 yılında başladığı fotoğraf çalışmalarına yerli ve yabancı birçok dergi ve ajans için fotoğraf çekerek devam ediyor. Anadolu’da çektiği fotoğrafları National Geographic ve Cornucopia gibi birçok dergide yayımlandı. Fransa’da düzenlenen “Prix de la Photographie Paris” uluslararası fotoğraf yarışmasında aldığı ikincilik ödülünün dışında yerli ve yabancı yarışmalardan çok sayıda ödüller aldı, yurtiçi ve yurtdışında birçok sergiye katıldı. National Geographic’in “90 Fotoğrafçı 90 İstanbul” albümünde yer aldı. UPS Kargo’nun Türkiye tanıtımı için tır brandalarına bastırdığı “Türkiye’den Manzaralar” projesinde 250’nin üzerinde fotoğrafı kullanıldı. TemSa, Borusan, Mynet ve UPS Kargo gibi birçok kurumsal firmaya fotoğraf eğitimleri verdi, danışmanlık yaptı. Leman Dergi Grubu’nun gezi ve coğrafya temalı Git Dergisi’nde 1997-1999 yılları arasında gezi yazarlığı yaptı. Sürekli gezerek özellikle Anadolu’yu fotoğraflamayı amaç edindi. Sevdalısı olduğu Anadolu’nun tamamını defalarca arşınladığı gibi otuza yakın ülke gezdi. Dağcılık, dalgıçlık, yelken, kayak, off-road ve uzun soluklu overland trans ekspedisyonlar başta olmak üzere 16 yaşından beri birçok doğa sporuyla uğraşan Sedat Açıl, içeriği ve üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük doğa sporları portalı gezenbilir.com‘un ve Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Geçmiş yıllarda Türkiye İzcilik Federasyonu (2004-2006) ve Türkiye Eskrim Federasyonu’nda (2009-2011) basın danışmanlığı görevlerinde bulundu. Ocak 2014’de yapılan genel kurul seçimlerinde Ulusal Kamp Karavan Federasyonu‘nun yönetim kurulu üyeliğine seçildi. İlk belgeseli 2001 yılında üç kişilik bir ekiple Amanos Dağları’nda gerçekleştirdiği on günlük trans dağ geçiş faaliyeti oldu.  İZ TV için hazırladığı “Trans Karadeniz” belgeseli için Samsun’dan başlayarak Artvin’in Gürcistan sınırına kadar ekibiyle birlikte Karadeniz Dağları’nı arşınladı. Sedat Açıl, belgesel çalışmalarına TRT için hazırladığı projelerle devam etmektedir.

*Kamp programımızda Sedat Açıl’dan Seyahat ve Instagram Fotoğrafçılığı’na dair bilgiler edinirken, doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimlerimizle çok eğleneceğiz.

NEVİN ÇAĞLAYAN ÇOBAN

Nevin Çağlayan Çoban, 24 yıllık çalışma hayatının son 15 yılında uluslararası şirketlerde satış yöneticiliği yaptı. Çalışma hayatında, işine ve ilişkilerine katkı sağlasın diye aldığı Profesyonel Koçluk eğitimi, zamanla severek yaptığı bir mesleğe dönüştü. Bu eğitimlerin kendisine, dünya seyahatine çıkma kararını vermede önemli katkıları oldu. Profesyonel Koçluk dışında eğitmenlik de yapıyor. Satış ve İlişki Yönetimi eğitimleri öncelikli olmak üzere, birçok eğitim başlığı altında eğitimler veriyor. Ayrıca Girişimcilik Danışmanlığı dalında sertifikalı bir TÜBİTAK Mentörü. 2016 yılında eşiyle birlikte kurumsal hayattaki işlerinden istifa edip bir sene süren bir dünya turuna çıktı. Asya, Avustralya ve Afrika kıtalarında yolculuk yaparak birçok ülkeyi ziyaret etti. Daha önce birçok ülkesini gezdiği Avrupa kıtasını da sayarsak 30’dan fazla ülke ve yüzlerce şehir gördü.

Nevin ve eşi Çağdaş, Dünya turu sonrasında edindiği tecrübeleri ve yol hikayelerini davet edildikleri birçok konferansta ve okulda, yetişkinlerle ve lise öğrencileriyle paylaşma fırsatı buldu. Yerel insanlarla tanışıp, kültürlerini kendi ağızlarından dinlemek en büyük tutkuları. Nevin Çağlayan Çoban, bu deneyimleri de sizlerle paylaşmak ve sizin dönüşüm hikayenizde yer almak için Gezgin Kadınlar Kampında olacak.

*Kamp programımızda Nevin Çağlayan Çoban’dan “Öz’e Dönüş Yolculuğu” başlığı altında; 

-Koçlukta Değerler

-Kendi Değerlerini Tanıma

-Kişilik Profilleri Testi

-Kendini ve Diğer Kişilik Profillerini Tanıma eğitimleri alacağız. Aynı zamanda kendisiyle dünya turuna dair seyahat söyleşisi yapacağız.

MELTEM YAŞAR

Meltem Yaşar; Adana doğumlu. Adana Anadolu Lisesi’nden sonra ODTÜ İİBF Kamu Yönetimi bölümünde okudu. British Council’den burslu olarak Galler Üniversitesi’nde Bankacılık, Muhasebe ve Ekonomi yüksek lisansı yaptı. “Bankalarda Likidite Tahmin Etme Yöntemleri” başlıklı bir tezçalışması gerçekleştirdi. Pamukbank’ta mali kontrol, Boyner Holding’de bütçe ve MIS, Turkcell’de stratejik planlama bölümlerinde çalıştı. “Ticari Bankalarda Fon Maliyeti Hesaplama Yöntemleri” adlı bir kitap yazdı. 2005 yılında goril trekking ve safari yapmak için gittiği Uganda’ya yerleşti. Fotoğraf çekip Afrika deneyimleri hakkında yazdı, öte yandan uluslararası firmalara finans konusunda danışmanlık hizmeti verdi. Uganda ve İstanbul’da fotoğraf sergileri açtı. Afrika’da yerleşik ilk ve tek Türk kadın safari rehberidir. Halen Olimpos’ta yaşayıp Uganda ve diğer bazı Afrika ülkelerine safari düzenlemektedir. “Pigmelerle Dans” adında bir anı/roman kitabı ve “Karanlık Kıtadan Aydınlık Yüzler” adında da İngilizce/ Türkçe fotoğraflarını topladığı anı/deneme kitabı bulunmaktadır.

*Kamp programımızda Meltem Yaşar ile keyifli ve dolu dolu bir seyahat söyleşisi gerçekleştireceğiz.

Konaklama

Konaklamamız Olimpos Çamlık Pansiyon’da 2 veya 3 kişilik bungalovlarda olacaktır.

Etkinliğimize tek katılan arkadaşlar, konaklama için diğer arkadaşlarla eşleştirilir.

Gezgin Kadınlar’ın tüm etkinliklerinde olduğu gibi kız kardeşlik ve dostluk esastır. 🙂

Geçen seneki kampımızda da bizi ağırlayan Olimpos Çamlık Pansiyon’u sitesinden inceleyebilirsiniz:

https://www.olimposcamlik.com/

Ulaşım

Antalya Havalimanı’ndan Olimpos Çamlık Pansiyon’a bizi ulaştıracak olan transfer aracımız, 26 Ekim saat 22.30’da havalimanından hareket edecektir. Transfer aracımızı kullanacak olan arkadaşlar uçak biletlerini bu saate göre alabilirler.

29 Ekim’de transfer aracımız kamptan 18.00’de Antalya Havalimanı’na hareket edecektir. Dönüş biletlerinizi 22.00 sularında alabilirsiniz. 

Talebe göre araç sayısı arttırılabilir.

Transfersiz gelecek olan arkadaşlar kampa ulaşım detaylarına linkten bakabilirler:

www.olimposcamlik.com/antalya-olimpos-ulasim-bilgileri-2018/

Ücret

HAVAALANI TRANSFERİ (GİDİŞ-DÖNÜŞ) DAHİL FİYAT:

Havaalanından transfer + 3 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 3 Sabah kahvaltısı+ 2 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 700 TL (Kişi başı) 

Kapora ücreti: 350 TL

  • Ücrete uçak bileti dahil değildir.

TRANSFER HARİÇ FİYAT:

3 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 3 Sabah kahvaltısı + 2 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 600 TL (Kişi başı)

Kapora ücreti: 300 TL

* Tek kişilik oda farkı +200 TL’dir. (3 gece için)

Fotoğraflar

Geçen seneki Gezgin Kadınlar Kampımızdan fotoğraflar

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.