Gezgin Kadınlar Kampı – Olimpos 2019

Tarih: 25-29 EKİM 2018

Her sene gerçekleştirdiğimiz geleneksel Olimpos kampımızla karşınızdayız. 

Sizin için 25-29 Ekim tarihinde 4 gün harika vakit geçireceğiniz dolu dolu bir program hazırladık.

Dikkat! Kampımız bol bol yoga, meditasyon, kişisel gelişim, fotoğrafçılık, seyahat, doğa, eğlence, sohbet, emek ve dostluk içerir! 🙂

* Kampımız kadınlara ve çiftlere açıktır. *

Program

Antalya Havalimanı’ndan transfer aracımızla gelecek olan arkadaşlarla birlikte Olimpos Çamlık Pansiyon’a ‪25 Ekim‬ gecesi varıyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Transfersiz gelecek arkadaşlar da gün içerisinde veya akşam istedikleri saatlerde kampa ulaşabilirler.

‪26 EKİM CUMARTESİ (1. GÜN)‬

‪08.00- 09.00 Hatha Yoga- Nebile Kapıcıoğlu

‪09.30- 11.00 Kahvaltı‬

‪11.00- 12.30 Tanışma‬

‪12.30- 14.00 Fotoğraf nedir? Fotoğrafçılık nedir? (Tanışma)- Dilan Bozyel

‪14.00-15.00 Öğle yemeği‬

‪15.00-16.30 ‬Temel Fotoğrafçılığa Giriş (Teknik Bilgiler)- Dilan Bozyel

‪17.00- 18.00 Vinyasa Yoga- Nebile Kapıcıoğlu

‪18.00-19.00 Boş zaman‬

‪19.00- 20.30 Akşam yemeği‬

20.30’dan sonra ateş başında Deniz Dağaşan (Gezgin Deniz kızı) ile Seyahat Söyleşisi

‪27 EKİM PAZAR (2.GÜN)‬

‪08.00-09.00 Hatha Yoga- Nebile Kapıcıoğlu

‪09.30-11.00 Kahvaltı‬

‪11.00-13.00 Kadının Yaratım Gücü (Meditasyon ve Sohbet)- Cemre Nur Meleke‬

‪13.00- 15.00 Öğle yemeği, boş zaman‬

‪15.00- 18.00 Portre Fotoğrafçılığa Giriş ve İpuçları- Dilan Bozyel‬

‪18.00- 19.00 Boş zaman‬

‪19.00-20.30 Akşam yemeği‬

20.30’dan sonra Meltem Yaşar (Pigmelerle Dans) ile Seyahat Söyleşisi

‪28 EKİM PAZARTESİ (3.GÜN)‬

‪08.00-09.00 Yin Yoga- Nebile Kapıcıoğlu

‪09.30- 11.30 Kahvaltı‬

‪11.30- 14.30 ‬Instagram ve Mobil Fotoğrafçılık- Dilan Bozyel

‪14.30-16.30 Öğle yemeği, boş zaman‬

‪16.30-18.00 Yoga üzerine sohbet- Nebile Kapıcıoğlu

‪18.00-19.00 Boş zaman‬

‪19.00-20.30 Akşam yemeği‬

20.30’dan sonra Mum Meditasyonu- Nebile Kapıcıoğlu

‪29 EKİM SALI (4.GÜN)‬

‪08.00-09.00 Yoga Nidra- Nebile Kapıcıoğlu

‪09.30- 11.30 Kahvaltı‬

‪11.30- 13.30 Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Çekimi (Pratik)- Dilan Bozyel‬

‪14.00-15.30 Vinyasa Yoga- Nebile Kapıcıoğlu

‪15.30- 17.00 Dönüş hazırlığı için boş zaman‬

17.00- Transfer aracımızla havaalanına gidecek arkadaşlarla kamptan ayrılıyoruz.

Kampa katılan tüm kadınlara Gezgin Kadınlar olumlama bilekliklerimiz hediye! 🙂

Eğitimciler

DİLAN BOZYEL

1985, Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel, 19 yaşına dek Diyarbakır’ da yaşadıktan sonra 20’li yaşlarının başında İstanbul’ da İşletme eğitimi aldığı yıllarda müzik dergilerinde röportör olarak çalıştı. İstanbul’ daki eğitiminin üçüncü senesinde, Diane Arbus’ un fotoğraflarıyla tanışınca, fotoğrafçılığın büyüsüne kapılıp eğitim hayatını fotoğrafçılık üzerine tamamlamaya karar verdi ve Londra’ da başvurduğu fotoğraf ve sanat akademisine kabul edildi. Fotoğrafçılık eğitimine ek olarak reklam ve pazarlama eğitimini de tamamladıktan sonra Vice Magazine başta olmak üzere İngiltere menşeli kültür, sanat ve müzik dergilerine fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Başarılı fotoğraf çalışmalarıyla adını duyuran sanatçı, 2010 senesinde Diesel markasının “Be Stupid” kampanyasının reklam çalışmasında ismini toplumsal standart başarı kurallarını yıkarak duyurmayı başaran 50 genç sanatçıdan biri seçilerek markanın global reklam yüzlerinden biri oldu.

Dört yılın ardından İstanbul’a dönüş yaparak fotoğrafçılık hayatını Türkiye merkezli olmak üzere Dünya’nın çeşitli yerlerinde sürdürmeye devam eden sanatçı; medya sektöründeki birçok sanat, reklam ve moda dergisinin fotoğraf çekimlerini yapmaktadır. Üniversiteler başta olmak üzere birçok şehirde söyleşi, seminer ve atölyeler aracılığıyla fotoğrafçılık ve sanatın günlük hayatımıza olumlu gücünü daha çok kişiye yaymaya çalışmaktadır.

Sanatçı, 2013 yılında hazırladığı “Karışık Aklım ve Dunning-Kruger Sendromum” isimli fotoğraf çalışmasıyla İstanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonuna dahil oldu. Küratör Döne Otyam’ın teklifi üzerine 2015 Mayıs ayında gerçekleşen 3. Mardin Bienali’ne ‘Şahmeran’ın Ortanca Kızı’ adlı eseri ile, Fikret Otyam anısına düzenlenen ‘Gide Gide Fikret Otyam’ın Ardından’ karma sergisinde çocuk gelinler sorununa dikkat çekmek için 2010 senesinde hazırladığı fotoğraf çalışması ‘Babam Beni Sevmiyor’ adlı eseri ile, Müzikotek tarafından hazırlanan ‘Sözler: Barış Manço’ sergi ve kitabına ‘Can Bedenden Çıkmayınca’ adlı eseri ile katılmış olan sanatçı, 2016 Venedik Sanat Fuarı’na da ‘Kimseye Etmem Şikayet’ adlı eseri ile katıldı. 2017 yılında Mastercard işbirliğiyle ‘Paha Biçilemez Yüzleriyle İstanbul’ fotoğraf kitabı yayımlandı. Aynı yıl, Disney ve Unicef’ in ortak düzenlediği kız çocuklarına eğitim fonu amaçlı sosyal sorumluluk global projesi “Dream Big Princess” (#HayalleriniYaşaPrenses) için Türkiye adına seçilen kadın fotoğrafçı oldu. 2018 yılında ise fotoğrafçı kimliğiyle kamera karşısına geçerek doğal güzellik akımının yeni trendi olan filtresiz selfie hareketi içerikli Samsung Türkiye’nin #GerçekBen global kampanyasının dijital reklam yüzü seçildi. 2019 yılında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ( TFMD ) tarafından düzenlenen Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında Yılın Portre Fotoğrafı kategorisinde birincilik ve ikincilik ödüllerinin sahibi oldu. Aynı yıl içinde sanatçı, Dünya gündemi arşivine eklenen; 1854 Media, British Journal of Photography ve Magnum Ajansı’nın her yıl düzenlediği ortak projesi “Portrait of Humanity” isimli arşiv kitabının 2019 sayısına İstanbul’da çektiği fotoğraflarından biriyle yer almaya hak kazandı.

2015′ ten bu yana aylık edebiyat ve kültür – sanat dergisi olan Kafa Dergisi’nde düzenli olarak her ay fotoğraf hikayeleri yazmaya ve 2019 Mayıs ayında pazarlama ve reklamcılık sektörünün önde gelen dergisi MediaCat ekibine katılarak usta sanatçılarla üretim disiplini üzerine röportaj serisi hazırlamaya devam eden; İstanbul, Ankara, İzmir şehirleri başta olmak üzere yurt içi ve Almanya, İsveç, İngiltere, İtalya gibi ülkeler başta olmak üzere yurt dışında birçok karma sergide yer alan, dört konsept solo sergi ve uluslararası ona yakın fotoğraf ödülüne sahip olan sanatçı, sanat ve üretim hayatına; toplumdaki kimlik ve cinsiyet ayrıştırmaları üzerine arayış ve sorgularını Ortadoğu’ dan başlayıp, Avrupa’ ya uzanan seyahatlerinde kültür ve toplum çeşitliliği gözlemine dayalı çektiği sokak fotoğrafları ve fotoğraflarına eşlik eden notları ile yaşamak istediği şehre karar vermeye çalışma çabasını anlattığı, İnkılap Yayınevi tarafından yayımlanan fotoğraf ve hikayelerinden oluşan  “Paris – Beyrut : Mutluluk Hattı” kitabının devam serisi üzerine çalışmaktadır.

*Kamp programımızda Dilan Bozyel ile temel fotoğrafçılık, portre fotoğrafçılığı, mobil ve Instagram fotoğrafçılığına dair bilgiler edinirken, doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimlerimizle hem pratik yapacağız hem de çok eğleneceğiz.

Atölye İçeriği:

Tanışma ardından fotoğrafçılık ve fotoğraf sanatı üzerine sohbet; fotoğraf çekmek, insan hayatına ne katar? Neden biz insanlar fotoğraf çekme ihtiyacı duyarız? Teknik bilgiler üzerine; temel fotoğrafçılığa giriş; eğlenceli anlatım yöntemiyle korkulan sayısal terimleri kavrama. İkinci buluşmada ise portre fotoğrafçılıkta hem profesyonel hem mobil çekimlerinizde model yönetimine dek dikkat edilmesi gerekenler hakkında paylaşımlar yapıyoruz. Üçüncü gün, mobil fotoğrafçılık ve Instagram fotoğrafçılığı nedir? Kuralları nelerdir? Bir önceki gün öğrenilen teknik bilgiler, mobil fotoğrafçılıkta ve sosyal medyada ne işe yarayabilir? Yaratıcılık, bu alan için de gerekli midir? Son gün, tüm teorik bilgilerimizi cebimize saklayıp; doğa yürüyüşü esnasında fotoğraf çekimleri yapıyoruz. (Pratik dersimizde tüm katılımcılarla birebir ilgilinerek kamera hakimiyeti konusunda yol göstereceğim.) Soru-cevap saatimiz ve paylaşılmak istenen fotoğraflar üzerine de sohbetimizi ettikten sonra atölyemizi tamamlamış olacağız.

NEBİLE KAPICIOĞLU

7 yaşında bale ile başladığı serüvenine voleybol, tenis, yüzme gibi sporları da ekleyip tiyatro okumaya karar veren Nebile Kapıcıoğlu, üniversitede Pole Dance ile tanışınca insan vücudunun sınırlarını keşfetmiş ve kendi sınırlarının dışına çıkmak için yoga yapmaya başlamıştır. 7 senedir yoga yapan ve 4 senedir profesyonel anlamda yoga dersi veren Nebile, aynı zamanda Pilates, Aerial Yoga, Aerial Silk, Hoop ve Trapeze dersleri de vermektedir. Sabit bir yerde durup çalışmak yerine, kiraladığı stüdyolarda ya da bizzat öğrencilerinin evinde ders veren Nebile, bu sayede gezilerini de istediği gibi ayarlamakta ve dünyayı gezmeye devam etmektedir. Gittiği ülkelerde sadece gezmekle kalmayıp, ayrıca çeşitli workshoplar ile kendini de geliştiren ve her defasında öğrendiklerini öğretmeye fazlasıyla hevesli olan eğitmenimiz, aynı zamanda 2 senedir Gezgin Kadınlar Yoga Atölyesi’nde de hocalığına devam etmektedir.

*Kamp programımızda Nebile Kapıcıoğlu ile Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Yoga Nidra ve Meditasyon dersleri yapacağız.

MELTEM YAŞAR

Meltem Yaşar; Adana doğumlu. Adana Anadolu Lisesi’nden sonra ODTÜ İİBF Kamu Yönetimi bölümünde okudu. British Council’den burslu olarak Galler Üniversitesi’nde Bankacılık, Muhasebe ve Ekonomi yüksek lisansı yaptı. “Bankalarda Likidite Tahmin Etme Yöntemleri” başlıklı bir tezçalışması gerçekleştirdi. Pamukbank’ta mali kontrol, Boyner Holding’de bütçe ve MIS, Turkcell’de stratejik planlama bölümlerinde çalıştı. “Ticari Bankalarda Fon Maliyeti Hesaplama Yöntemleri” adlı bir kitap yazdı. 2005 yılında goril trekking ve safari yapmak için gittiği Uganda’ya yerleşti. Fotoğraf çekip Afrika deneyimleri hakkında yazdı, öte yandan uluslararası firmalara finans konusunda danışmanlık hizmeti verdi. Uganda ve İstanbul’da fotoğraf sergileri açtı. Afrika’da yerleşik ilk ve tek Türk kadın safari rehberidir. Halen Olimpos’ta yaşayıp Uganda ve diğer bazı Afrika ülkelerine safari düzenlemektedir. “Pigmelerle Dans” adında bir anı/roman kitabı ve “Karanlık Kıtadan Aydınlık Yüzler” adında da İngilizce/ Türkçe fotoğraflarını topladığı anı/deneme kitabı bulunmaktadır. Halen başta Uganda olmak üzere değişik Afrika ülkelerine safariler düzenlemektedir.

*Kamp programımızda Meltem Yaşar ile keyifli ve dolu dolu bir seyahat söyleşisi gerçekleştireceğiz.

DENİZ DAĞAŞAN 

“SIRT ÇANTASIYLA 85 ÜLKE”

65 yaşındaki gezgin ruhlu Deniz Dağaşan, seyahatlerine kaptan babasının gemisiyle İlkokulda başlamış. Bugüne kadar 85 ülke, yüzlerce şehir gezmiş. 15 yıldır yalnız başına sadece yanındaki sırt çantasıyla geziyor. Hostellerde kalıyor, oda paylaşıyor… En ucuz nasıl gezilebilirse öyle gezmeye çalışıyor. Genlerinde gezginlik olduğunu söyleyen Deniz Dağaşan’ın amacı en az 100 ülke gezmiş olmak. 

*Kamp programımızda Deniz Dağaşan ile keyifli ve dolu dolu bir seyahat söyleşisi gerçekleştireceğiz.

Konaklama

Konaklamamız Olimpos Çamlık Pansiyon’da 2 veya 3 kişilik bungalovlarda olacaktır.

Etkinliğimize tek katılan arkadaşlar, konaklama için diğer arkadaşlarla eşleştirilir.

Gezgin Kadınlar’ın tüm etkinliklerinde olduğu gibi kız kardeşlik ve dostluk esastır. 🙂

2 senedir kamplarımızda bizi ağırlayan Olimpos Çamlık Pansiyon’u sitesinden inceleyebilirsiniz:

https://www.olimposcamlik.com/

Ulaşım

Antalya Havalimanı’ndan Olimpos Çamlık Pansiyon’a bizi ulaştıracak olan transfer aracımız, 25 Ekim saat 22.30’da havalimanından hareket edecektir. Transfer aracımızı kullanacak olan arkadaşlar uçak biletlerini bu saate göre alabilirler.

29 Ekim’de transfer aracımız kamptan 17.00’de Antalya Havalimanı’na hareket edecektir. Dönüş biletlerinizi 21.00 sularında alabilirsiniz. 

Talebe göre araç sayısı arttırılabilir.

Transfersiz gelecek olan arkadaşlar kampa ulaşım detaylarına linkten bakabilirler:

https://www.olimposcamlik.com/olimposa-nasil-gidilir/ 

Ücret

HAVAALANI TRANSFERİ (GİDİŞ-DÖNÜŞ) DAHİL FİYAT:

Havaalanından transfer + 4 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı+ 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 1200 TL (Kişi başı) 

Kapora ücreti: 600 TL

 • Ücrete uçak bileti dahil değildir.

TRANSFER HARİÇ FİYAT:

4 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı + 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 1100 TL (Kişi başı)

Kapora ücreti: 500 TL

* Tek kişilik oda farkı +300 TL’dir. (4 gece için)

Ödeme: 

Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti. 
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

* Etkinlik bizim tarafımızdan iptal edilmediği sürece kapora ücreti iade edilmez.

Kayıt

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.

Fotoğraflar

Geçen senelerdeki Gezgin Kadınlar Kamplarımızdan fotoğraflar

     

 

   

   

 

       

 

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

12 thoughts on “Gezgin Kadınlar Kampı – Olimpos 2019

 1. Merhaba,
  2019 Olimpos kampınıza ön kayıdımın yapılmasını ve ücreti hakkında bilgilendirmenizi rica ediyorum.

 2. Mrb. Ben Avustralya’da yaşıyorum ve sizi İnstagramdan takip ediyorum. 2020’de etkinliklerinize katılmak istiyorum.

  1. HAVAALANI TRANSFERİ (GİDİŞ-DÖNÜŞ) DAHİL FİYAT:

   Havaalanından transfer + 4 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı+ 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 1200 TL (Kişi başı)

   Kapora ücreti: 600 TL

   Ücrete uçak bileti dahil değildir.
   TRANSFER HARİÇ FİYAT:

   4 gece iki veya üç kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı + 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 1100 TL (Kişi başı)

   Kapora ücreti: 500 TL

   * Tek kişilik oda farkı +300 TL’dir. (4 gece için)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir