Gezgin Kadınlar Kampı – Olimpos 2020

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 28 EKİM- 01 KASIM 2020

Her sene gerçekleştirdiğimiz geleneksel Olimpos kampımızla karşınızdayız. 

Sizin için 28 Ekim-01 Kasım tarihinde 4 gün harika vakit geçireceğiniz dolu dolu bir program hazırladık.

Dikkat! Kampımız bol bol yoga, meditasyon, kişisel gelişim, fotoğrafçılık, seyahat, doğa, eğlence, sohbet, emek ve dostluk içerir! 🙂

* Kampımız kadınlara ve çiftlere açıktır. *

Program

Antalya Havalimanı’ndan transfer aracımızla gelecek olan arkadaşlarla birlikte Olimpos Çamlık Pansiyon’a ‪28 Ekim gecesi varıyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz. Transfersiz gelecek arkadaşlar da gün içerisinde veya akşam istedikleri saatlerde kampa ulaşabilirler.

‪29 EKİM PERŞEMBE (1. GÜN)

‪08.00- 09.00 Vinyasa Yoga Sabah Akışı-Selen Şimşek

‪09.30- 11.00 Kahvaltı

‪11.00- 12.30 Tanışma ve Yaratım Gücü Meditasyon & Sohbet- Cemre Nur Meleke

12.30- 14.00 Fotoğraf nedir? Fotoğrafçılık nedir? (Tanışma)- Dilan Bozyel

‪14.00-15.00 Öğle yemeği

‪15.00-16.30 Temel Fotoğrafçılığa Giriş (Teknik Bilgiler)- Dilan Bozyel

‪17.00- 18.00 Nefes Egzersizi-Yin Yoga-Selen Şimşek

‪18.00-19.00 Boş zaman

‪19.00- 20.30 Akşam yemeği

‪30 EKİM CUMA (2.GÜN)

08.00-09.00 Çakra Meditasyonu & Vinyasa Yoga- Selen Şimşek

* Yoga ve Çakralar: Bedenimizde bulunan 7 çakrayı dengeleyici pozlarla Vinyasa akışı yaparken, ruh ve zihnimizi uyumlu hale getirip hayatı akışa bırakmayı deneyimleyeceğiz.

‪09.30-11.00 Kahvaltı

‪11.00-13.00 Çekim Yasası- Cemre Nur Meleke

*Çekim Yasası: Çekim yasası nedir? Hayatımıza nasıl etkileri var? Çekim yasasını nasıl kullanabiliriz? 

‪13.00- 15.00 Öğle yemeği, boş zaman

‪15.00- 18.00 Portre Fotoğrafçılığa Giriş ve İpuçları- Dilan Bozyel

‪18.30- 19.00 Mindfulness Meditasyon- Selen Şimşek

‪19.00-20.30 Akşam yemeği

20.30’dan sonra ateş başında Cemre Nur Meleke ile “Ben Kimim?” Farkındalık Çalışması & Sohbet

31 EKİM CUMARTESİ (3.GÜN)

‪08.00-09.00 Yoga ve Elementler-Selen Şimşek

 *Yoga ve Elementler: Toprak, su, ateş ve hava elementlerini bedenimizde hissettiğimiz pozlarla içimizdeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkaracağız.

09.30- 11.00 Kahvaltı

‪11.00- 14.00 Instagram ve Mobil Fotoğrafçılık- Dilan Bozyel

‪14.00-16.00 Öğle yemeği, boş zaman

‪16.00-18.00 Şifa Enerjisi- Cemre Nur Meleke

*Şifa enerjisi nedir? Hayatımıza nasıl uygulayabiliriz? Düşünce gücüyle şifalandırma nedir? Bedenimiz bize ne söylüyor? 

18.00-19.00 Boş zaman

‪19.00-20.30 Akşam yemeği

20.30’dan sonra Masal Çemberi-Selen Şimşek

‪01 KASIM PAZAR (4.GÜN)

08.30-09.30 Kahkaha Yogası-Selen Şimşek

‪09.30- 11.00 Kahvaltı

‪11.00- 13.30 Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Çekimi (Pratik)- Dilan Bozyel

‪14.00-15.00 Yoga Nidra-Selen Şimşek

15.00-16.00 Yoga Üzerine Sohbet-Selen Şimşek

‪16.00- 17.00 Dönüş hazırlığı için boş zaman

17.00- Transfer aracımızla havaalanına gidecek arkadaşlarla kamptan ayrılıyoruz.

Kampa katılan tüm kadınlara Gezgin Kadınlar olumlama bilekliklerimiz hediye! 🙂

Eğitimciler

DİLAN BOZYEL

1985, Diyarbakır doğumlu Dilan Bozyel, 19 yaşına dek Diyarbakır’ da yaşadıktan sonra 20’li yaşlarının başında İstanbul’ da İşletme eğitimi aldığı yıllarda müzik dergilerinde röportör olarak çalıştı. İstanbul’ daki eğitiminin üçüncü senesinde, Diane Arbus’ un fotoğraflarıyla tanışınca, fotoğrafçılığın büyüsüne kapılıp eğitim hayatını fotoğrafçılık üzerine tamamlamaya karar verdi ve Londra’ da başvurduğu fotoğraf ve sanat akademisine kabul edildi. Fotoğrafçılık eğitimine ek olarak reklam ve pazarlama eğitimini de tamamladıktan sonra Vice Magazine başta olmak üzere İngiltere menşeli kültür, sanat ve müzik dergilerine fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi. Başarılı fotoğraf çalışmalarıyla adını duyuran sanatçı, 2010 senesinde Diesel markasının “Be Stupid” kampanyasının reklam çalışmasında ismini toplumsal standart başarı kurallarını yıkarak duyurmayı başaran 50 genç sanatçıdan biri seçilerek markanın global reklam yüzlerinden biri oldu.

Dört yılın ardından İstanbul’a dönüş yaparak fotoğrafçılık hayatını Türkiye merkezli olmak üzere Dünya’nın çeşitli yerlerinde sürdürmeye devam eden sanatçı; medya sektöründeki birçok sanat, reklam ve moda dergisinin fotoğraf çekimlerini yapmaktadır. Üniversiteler başta olmak üzere birçok şehirde söyleşi, seminer ve atölyeler aracılığıyla fotoğrafçılık ve sanatın günlük hayatımıza olumlu gücünü daha çok kişiye yaymaya çalışmaktadır.

Sanatçı, 2013 yılında hazırladığı “Karışık Aklım ve Dunning-Kruger Sendromum” isimli fotoğraf çalışmasıyla İstanbul Modern Sanat Müzesi koleksiyonuna dahil oldu. Küratör Döne Otyam’ın teklifi üzerine 2015 Mayıs ayında gerçekleşen 3. Mardin Bienali’ne ‘Şahmeran’ın Ortanca Kızı’ adlı eseri ile, Fikret Otyam anısına düzenlenen ‘Gide Gide Fikret Otyam’ın Ardından’ karma sergisinde çocuk gelinler sorununa dikkat çekmek için 2010 senesinde hazırladığı fotoğraf çalışması ‘Babam Beni Sevmiyor’ adlı eseri ile, Müzikotek tarafından hazırlanan ‘Sözler: Barış Manço’ sergi ve kitabına ‘Can Bedenden Çıkmayınca’ adlı eseri ile katılmış olan sanatçı, 2016 Venedik Sanat Fuarı’na da ‘Kimseye Etmem Şikayet’ adlı eseri ile katıldı. 2017 yılında Mastercard işbirliğiyle ‘Paha Biçilemez Yüzleriyle İstanbul’ fotoğraf kitabı yayımlandı. Aynı yıl, Disney ve Unicef’ in ortak düzenlediği kız çocuklarına eğitim fonu amaçlı sosyal sorumluluk global projesi “Dream Big Princess” (#HayalleriniYaşaPrenses) için Türkiye adına seçilen kadın fotoğrafçı oldu. 2018 yılında ise fotoğrafçı kimliğiyle kamera karşısına geçerek doğal güzellik akımının yeni trendi olan filtresiz selfie hareketi içerikli Samsung Türkiye’nin #GerçekBen global kampanyasının dijital reklam yüzü seçildi. 2019 yılında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği ( TFMD ) tarafından düzenlenen Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında Yılın Portre Fotoğrafı kategorisinde birincilik ve ikincilik ödüllerinin sahibi oldu. Aynı yıl içinde sanatçı, Dünya gündemi arşivine eklenen; 1854 Media, British Journal of Photography ve Magnum Ajansı’nın her yıl düzenlediği ortak projesi “Portrait of Humanity” isimli arşiv kitabının 2019 sayısına İstanbul’da çektiği fotoğraflarından biriyle yer almaya hak kazandı.

2015′ ten bu yana aylık edebiyat ve kültür – sanat dergisi olan Kafa Dergisi’nde düzenli olarak her ay fotoğraf hikayeleri yazmaya ve 2019 Mayıs ayında pazarlama ve reklamcılık sektörünün önde gelen dergisi MediaCat ekibine katılarak usta sanatçılarla üretim disiplini üzerine röportaj serisi hazırlamaya devam eden; İstanbul, Ankara, İzmir şehirleri başta olmak üzere yurt içi ve Almanya, İsveç, İngiltere, İtalya gibi ülkeler başta olmak üzere yurt dışında birçok karma sergide yer alan, dört konsept solo sergi ve uluslararası ona yakın fotoğraf ödülüne sahip olan sanatçı, sanat ve üretim hayatına; toplumdaki kimlik ve cinsiyet ayrıştırmaları üzerine arayış ve sorgularını Ortadoğu’ dan başlayıp, Avrupa’ ya uzanan seyahatlerinde kültür ve toplum çeşitliliği gözlemine dayalı çektiği sokak fotoğrafları ve fotoğraflarına eşlik eden notları ile yaşamak istediği şehre karar vermeye çalışma çabasını anlattığı, İnkılap Yayınevi tarafından yayımlanan fotoğraf ve hikayelerinden oluşan  “Paris – Beyrut : Mutluluk Hattı” kitabının devam serisi üzerine çalışmaktadır.

*Kamp programımızda Dilan Bozyel ile temel fotoğrafçılık, portre fotoğrafçılığı, mobil ve Instagram fotoğrafçılığına dair bilgiler edinirken, doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimlerimizle hem pratik yapacağız hem de çok eğleneceğiz.

Atölye İçeriği:

Tanışma ardından fotoğrafçılık ve fotoğraf sanatı üzerine sohbet; fotoğraf çekmek, insan hayatına ne katar? Neden biz insanlar fotoğraf çekme ihtiyacı duyarız? Teknik bilgiler üzerine; temel fotoğrafçılığa giriş; eğlenceli anlatım yöntemiyle korkulan sayısal terimleri kavrama. İkinci buluşmada ise portre fotoğrafçılıkta hem profesyonel hem mobil çekimlerinizde model yönetimine dek dikkat edilmesi gerekenler hakkında paylaşımlar yapıyoruz. Üçüncü gün, mobil fotoğrafçılık ve Instagram fotoğrafçılığı nedir? Kuralları nelerdir? Bir önceki gün öğrenilen teknik bilgiler, mobil fotoğrafçılıkta ve sosyal medyada ne işe yarayabilir? Yaratıcılık, bu alan için de gerekli midir? Son gün, tüm teorik bilgilerimizi cebimize saklayıp; doğa yürüyüşü esnasında fotoğraf çekimleri yapıyoruz. (Pratik dersimizde tüm katılımcılarla birebir ilgilinerek kamera hakimiyeti konusunda yol göstereceğim.) Soru-cevap saatimiz ve paylaşılmak istenen fotoğraflar üzerine de sohbetimizi ettikten sonra atölyemizi tamamlamış olacağız.

AYŞE SELEN ŞİMŞEK

1984 yılında doğan Selen,  Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden  mezun oldu. UNICEF ve UNFPA bünyesinde saha eğitmenliği yaptı. Sosyal Hizmet yüksek lisansı sırasında 25 il dolaşıp çocuk esirgeme yuvalarındaki çocuklarla çalıştı. Kadın çalışmaları gruplarında, akran eğitimlerinde ve homofobi  ayrımcılık konulu atölyelerde kolaylaştırıcı olarak yer aldı. Bitmeyen öğrenciliğe inanan Selen, bir yandan Türk Dili ve Edebiyatı okudu. 10 sene finans sektöründe uzman olarak çalıştıktan sonra beynine yerleşen bir tümör hayatını değiştirdi. Bir süre Peru’da yaşadı. Güney Amerika aşığı. 2013 yılında Yoga Terapi ve Yin Yoga ile başlayan yoga yolculuğu sayesinde ilk kez şifa ile tanıştı. Mey Elbi’nin 200 saatlik Mindfulness Temelli Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Eğitim programını tamamladı. Ardından T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı HİS Federasyonu Yoga Antrenörlük Belgesini aldı. Karanlık tarafını yazdığı şiirlerle dengelemeyi deneyimler. Ukulele çalar. Şarkı söyler. Aşkla yoga yapar. Vegandır. Güzelim bitkiler, kediler, tütsüler, plaklar ve zen kartları ile hayatta kalan şükür dolu bir Haziran kadınıdır.

*Kamp programımızda Selen Şimşek ile Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Kahkaha Yogası, Yoga Nidra, Çakra ve Mindfulness Meditasyon dersleri yapacağız. Masal Çemberi ve Yoga üzerine sohbet de gerçekleştireceğimiz etkinlikler arasında.

CEMRE NUR MELEKE

29 yaşında olan Cemre Nur Meleke, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversitede sinema alanında yüksek lisansını tamamlayıp bir süre doktoraya devam etti. 4 sene Vatan Gazetesi’nde kitap eleştirmeni olarak yazarlık yaptıktan sonra Milliyet Gazetesi’nde seyahat yazıları yazan Meleke, çeşitli dergilerde editör ve ajanslarda sosyal medya yöneticisi ve metin yazarı olarak çalıştı. 2014 yılında Türkiye’de yüz binlerce kadına ulaşan, kadınları seyahate teşvik edici yurt içi ve yurt dışı etkinlikler yapan kız kardeşlik platformu Gezgin Kadınlar‘ı kurdu.

2014 yılından beri birçok üniversitede, televizyon kanalında, radyoda, basında, TEDx sahnesinde kadınların seyahat etmesine ve sınırlarını aşmasına yönelik konuşmalar yapan Meleke, 5 senedir kişisel gelişim alanında çalışmalar yürütüyor. 3 sene yaşam koçu Tuba Şebnem Yıldırım ile çalıştıktan sonra, meditasyon ve şifalandırmaya yönelen aynı zamanda Elmas Akademi’den profesyonel koçluk eğitimleri almış olan Meleke, Esra Oğut’un da çeşitli workshoplarına katılıp, Darel Rutherford ve Louise Hay ekolünü takip edip, kendi özgün yöntemlerini oluşturarak kadınlara yaratım güçlerini keşfetmeleri yönünde cesaretlendirici çalışmalar ve meditasyon tekniklerini deneyimletiyor. Hem kamplarda hem de birebir seanslarında yüzlerce danışanına çekim yasası tekniklerini öğretip, değiştirmek istedikleri ego kodlarını dönüştürmelerine yardımcı olarak yeni yaratımlarına ışık tutan Cemre Nur Meleke, aynı zamanda Yaratım Gücü platformunun kurucusu.

*Kamp programımızda Cemre Nur Meleke ile Yaratım Gücü meditasyon ve sohbet, Şifa Enerjisi, Çekim Yasası, “Ben Kimim?” konularında çalışmalar yapacağız.

Konaklama

Konaklamamız Olimpos Çamlık Pansiyon’da 2 kişilik bungalovlarda olacaktır.

Etkinliğimize tek katılan arkadaşlar, konaklama için diğer arkadaşlarla eşleştirilir.

Tek konaklamak isterseniz kişi başı toplam ücret 400 TL’dir.

3 senedir kamplarımızda bizi ağırlayan Olimpos Çamlık Pansiyon’u sitesinden inceleyebilirsiniz:

https://www.olimposcamlik.com/

Ulaşım

Antalya Havalimanı’ndan Olimpos Çamlık Pansiyon’a bizi ulaştıracak olan transfer aracımız, 28 Ekim saat 22.30’da havalimanından hareket edecektir. Transfer aracımızı kullanacak olan arkadaşlar uçak biletlerini bu saate göre alabilirler.

01 Kasım’da transfer aracımız kamptan 17.00’de Antalya Havalimanı’na hareket edecektir. Dönüş biletlerinizi 21.00 sularında alabilirsiniz. 

Talebe göre araç sayısı arttırılabilir.

Transfersiz gelecek olan arkadaşlar kampa ulaşım detaylarına linkten bakabilirler:

https://www.olimposcamlik.com/olimposa-nasil-gidilir/ 

Ücret

HAVAALANI TRANSFERİ (GİDİŞ-DÖNÜŞ) DAHİL FİYAT:

Havaalanından transfer + 4 gece iki kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı+ 3 öğle yemeği + 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler =2050 TL (Kişi başı) 

Kapora ücreti: 1050 TL

  • Ücrete uçak bileti dahil değildir.

TRANSFER HARİÇ FİYAT:

4 gece iki kişilik bungalovlarda konaklama + 4 Sabah kahvaltısı +3 öğle yemeği+ 3 akşam yemeği + Tüm eğitimler = 1950 TL (Kişi başı)

Kapora ücreti: 950 TL

* Tek kişilik oda farkı +400 TL’dir. (4 gece için)

Fotoğraflar

Geçen senelerdeki Gezgin Kadınlar Kamplarımızdan fotoğraflar

     

 

   

   

 

       

 

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.