Gezgin Kadınlar Küba Turu – 2017

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 27 OCAK-5 ŞUBAT 2017

Süre: 8 GECE 9 GÜN

Kontenjan: 10 KİŞİ

* Bu gezi 10463 lisans numaralı TÜRSAB A grubu seyahat acentası Başka Türlü Macera Turizm Ltd Şti ile yapılmıştır.

Program

Başlangıç: İstanbul’dan Havana’ya uçuş

Havalimanında buluştuktan sonra bizi Küba’nın başkenti Havana’ya götürecek uçakta yerimizi alacağız.

1. gün: Havana

Havana’ya Cumartesi öğle vaktinde ineceğiz. Aracımız bizi havalimanında karşılayacak ve otelimize götürecek. Uzun bir yolculuk yaptık bu yüzden dileyenler odasında dinlenecek. İsteyenler ise şehrin sokaklarına atabilir kendini.

Uzun süre boyunca İspanyol hakimiyetinde kalan şehir rengarenk binaları ve taş sokakları ile yaşam dolu. Konaklama Havana’da.

2. gün: Havana

Bugün erken saatlerde Havana’yı gezmeye başlıyoruz. Eski Şehir başta olmak üzere, San Cristobal Katedrali, Marqueses de Aguas Claras Sarayı, Armas Meydanı, Devrim Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesi duraklarımızdan sadece bazıları olacak.

Günü elimizde içeceklerimizle Havana Vedado’daki Nacional Otel’in terasında Malecon manzarasına karşı tamamlayacağız.

Gün tabi ki burada bitmeyecek, Havana’nın en özel yönlerinden biri olan gece hayatını gözlemlemek için pek çok opsiyonumuz olacak; ister La Terraza’ya, ister Cafe Laurent’e, isterse şehrin en meşhur jazz klüplerinden The Vixen’e atacağız kendimizi. Unutmayın rumba, bolero, cha Cha ve Salsa Küba’da doğdu. Geceyi Havana’da geçireceğiz.

3. gün: Domuzlar Körfezi – Cienfuegos

Kahvaltımızın ardından aracımızla yola koyulacağız ve ilk durağımız Amerikan ordusunun Latin Amerika’daki ilk başarısız çıkarması olarak bilinen Domuzlar Körfezi olacak. 1961 yılında ABD´nin desteğini arkasına alan sürgündeki Küba’lıların, Fidel Castro rejimini yıkmak için gerçekleştirdikleri başarısız işgal girişimine sahne olan ve adını da bu girişimden alan Domuzlar Körfezi barındırdığı doğal güzelliklerle okyanus meraklıları için de çekici bir bölge. Küba’daki ilk yüzme durağımız da burası olacak.

Öğle yemeği sonrasında yönümüzü Küba’nın Paris’ine, Cienfuegos’a çevireceğiz. Karayiplerin İncisi olarak bilinen şehire Fransız mimarisi hakim. Bu akşamki içeceklerimiz Palacio de Valle’de, hemen deniz kıyısındaki etkileyici İspanyol restoranında. Konaklama Cienfuegos’da.

4. gün: Santa Clara – Trinidad

Bugünkü yolculuğumuz önce Santa Clara’ya ve sonrasında Trinidad’a. Santa Clara 1958’deki devrim sırasındaki son savaşa evsahipliği yapan şehirdi ve şehirde bunun etkilerini ve sonrasındaki eklektik gelişimi yakından görmek mümkün.

Şehri ziyaretimiz ardından önce yol üzerinde Che Guevara’nın mozolesine uğrayacağız ve Che’nin diktatör Batista’nın devrilmesi ve Fidel Castro’nun yükselişi ile ilgili rolünü detaylı öğreneceğiz. Ziyaretimizin ardından Küba’nın en özel şehirlerinden Trinidad’a ulaşacağız. Pek çokları için müze şehir olarak kabul edilen Trinidad’da dikkatinizi ilk olarak çarpıcı renkler ve eğlenceli yaşam çekecek. Yaklaşık 200 yıllık kolonyal mimariye sahip şehrin altını üstüne getireceğiz ve gece tabi ki eğlenceye, Casa de la Musica bizi bekler.

5. gün: Trinidad

Trinidad’daki ikinci günümüzde Trinidad’ın çevresine göz atacağız. Duraklarımız arasında Sugar Mills vadisi, Manaca Iznaga, Escambray tepeleri ve Ancon plajı gibi noktalar olacak. Gece yine eğlenceye, konaklama Trinidad’da.

6. ve 7. gün: Varadero, Karayip Sahilleri

Sıra geldi okyanus keyfi yapmaya. Karayiplere gelmişken turkuaz suların tadına varmak için direksiyonu Varadero’ya kıracağız. Karayip sahillerindeki en özel noktalardan biri olan Varadero’da dolu dolu iki günümüz olacak.

8. gün: Eve Dönüş

Eve dönme vakti, Moskova aktarmalı uçuşumuz için Havana’ya döneceğiz.

Konaklama

Konaklamaya çok önem veriyoruz. Küba’daki konaklamalarımızı yerel yaşantıyı daha iyi gözlemlemek ve şehrin içinde olma adına Casa’larda yapacağız. Casa İspanyolca’da ev anlamına geliyor. Böylece devlet denetiminde ve gayet güvenli olan bu evlerde kalarak yerel insanlarla tanışma şansımız da olacak.

Vize Bilgisi

Bu seyahat öncesi Küba vizesi alacağız. Küba vizesi, ilgili acentelerden bir kaç saat içinde alinabiliyor.

Sizden gerekli evrakları topladıktan sonra vize işlemlerini biz halledeceğiz. Vize başvuru ücreti 40 euro civarında.

Dikkat!

– Pasaportunuzun süresinin dolmasına 6 aydan az bir süre varsa vize alamazsınız. 

Notlar

1. Yeni yılın ilk günlerinde orada olacağız. Küba’ya gitmek için en uygun zamanlardan biri. Gündüzleri güneşli ve oldukça sıcak olmasını bekliyoruz. Mevsime uygun kıyafetleri seçmekte fayda var.

2. Güneş’ten korunmak için yüksek UV korumalı güneş kremi getirmek iyi olur.

3. Yemekleri genellikle aile restoranlarda yiyeceğiz ancak yine de ağırlık olmayacak şekilde Türkiye’den çerez, çikolata gibi şeyler getirebilirsin yanında.

4. Islak mendil ve tuvalet kağıdı gibi şeyleri de yanınıza alman iyi olur.

5. Orada gerekli bilgileri yerel rehberden alacağız ancak Küba’nın tarihi hakkında biraz ön araştırma yapman çok yararlı olur.

6. Kübalılar için çok özel bir yere sahip olan Che’nin yaşam öyküsü Motosiklet Günlükleri filmi ile beyaz perdeye aktarıldı. Her gezginin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz filme mutlaka göz at.

7. Küba gecelerine ön hazırlık için bol bol Bueno Vista Social Club öneriyoruz.

8. Küba’da kredi kartı genellikle yok, nakit getirmek önemli. Bunun yanı sıra dolar yerine euro getirmek daha avantajlı.

9. Internet erişiminin de oldukça sıkıntılı olduğu aklınızın bir köşesinde olsun.

10. Küba’da İspanyolca konuşuluyor. merhaba=hola (ola diye okunuyor), teşekkürler=gracias (grasyas diye okunuyor), seni seviyorum=te amo

11. Adınıza seyahat sigortasını yapıyoruz. Aşılar gibi seyahat öncesi önlemler kendi sorumluluğunuzdadır. Gidilen ülkeye göre detaylı bilgiler burada yer alıyor. http://www.seyahatsagligi.gov.tr/

Ücret

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2500 USD

Ücrete Dahil Olanlar

  • İstanbul-Havana gidiş dönüş uçak biletleri
  • Özel aracımızla yapacağımız tüm şehirlerarası yolculuklar
  • Bütün konaklamalar ve sabah kahvaltıları
  • Rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • Küba vize ücreti (40 dolar)