Gezgin Kadınlar Mardin Turu – 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 16-19 MART 2019

Süre: 3 GECE 4 GÜN

Kontenjan: 30 KİŞİ 

2019 yılının ilk gezisi; tarihi yapısı, mistik havası ile sizi kendisine aşık edecek olan büyülü şehir Mardin.

Program

1. Gün İstanbul >> Batman >> Hasankeyf >> Midyat

 

Sabah saat 06.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyor ve Pegasus Havayolları ile saat 08.25’de başlayacak olan yolculuğumuzun ardından saat 10.20’de Batman Havalimanı’na varıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuk sonrası 12.000 yıllık tarihiyle geçmişimizin en önemli kentlerinden biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak olan etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için beyinlerimize ve kalbimize kazıyoruz. Keyif kahvelerimizi Dicle Nehri kenarında yudumlayıp Midyat’a doğru yola koyuluyoruz. 1 saatlik yolculuk sonrasında Midyat’a varıyoruz. Öğle yemeğimiz 4. yy.dan kalma Midyat Kasr-ı Nehroz Otel’de. 1600 yıllık harika bir yapıda eşsiz yemeklerimizi yedikten sonra Midyat’ı gezip Mor Gabriel Manastırı’na hareket ediyoruz. Manastır gezimizin ardından Midyat’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün Savur >> Mardin

Sabah kahvaltısının ardından oldukça heyecanlanacağımız bir gün bizi bekliyor. Savur’a doğru yola koyuluyoruz. Savur’da 162 yıllık Hacı Abdullah Bey konağını görüyoruz. Savur’dan çıkışta ev yapımı şarapları ile ünlü Süryani Katolik ve Ortodoks kiliselerinin yer aldığı Kıllit köyünü geziyoruz. Sonra Mardin sokaklarında hem sivil mimariyi tanıyoruz hem de öğle yemeğimize geçiyoruz. Yöresel tatlardan oluşan yemeğimizden sonra Kasımiye Medresesi’ne gidip 15. yy’dan kalma, pozitif bilimlerin de işlendiği İslami eğitim kurumunu geziyoruz. Mardin’in dar sokakları, abbaraları, eski İstiklal Mahkemesi, cumbalı evleri, Ulucami, Hatuniye Camii, tarihi çarşılar göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz, akşam yemeğimiz otelimizde.

3.Gün Mardin >> Dara

Sabah kahvaltı sonrası katmerleşmiş heyecanımız ile Mezopotamya’nın kadim bir halkını tanıyoruz. Bugün, Mardin mimarisi ve çok renkli kültürünün en güzel simgelerinden biri olan Deyrul Zaferan Manastırı’nı geziyoruz. Bir sonraki durağımız bölgenin en büyük ve etkileyici kentlerinden biri olan Dara Antik Kenti. Günümüzde köy hayatıyla bütünleşmiş antik Dara gezisi sonrası Mardin merkeze dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıp dinlenmeye çekiliyoruz.

4.Gün Mardin >> Diyarbakır >> İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezimize tarihi Hasanpaşa Hanı ile başlıyoruz. İslam Dünyası’nın 5. Harem-i Şerif’i kabul edilen Diyarbakır Ulu Camii ve Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni gezip Diyarbakır surlarındaki en büyük burç olan Keçi Burcu’na çıkıyoruz. Diyarbakır Bedeni’ni, Hevsel Bahçeleri’ni ve 10 Gözlü köprüyü (Dicle Köprüsü) fotoğraflayıp kaçak çaylarımızı yudumluyoruz. Diyarbakır’ın yerel tatlarını tadına baktıktan sonra havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları’nın saat 21:25 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket ediyoruz.

Konaklama

Odalarımız 2 kişiliktir.

Midyat’ta konaklayacağımız otelimiz:

Kasr-ı Nehroz Otel

http://hotelnehroz.com/

Mardin’de konaklayacağımız otelimiz:

İzala Hotel

http://izalahotel.com/ 

Notlar

  • Gidiş ve dönüşte İncirli’den başlayarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na ücretli servis koyulacaktır.
  • Konaklayacağımız otellerde odalar iki kişiliktir. Gezimize katılan arkadaşlarımız oda arkadaşı olarak eşleştirilir. Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 300 TL’dir.
  • Seyahatimizde şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kendimize ait aracımız kullanılmaktadır.
  • Seyahat sigortanız tarafımızca yapılmaktadır. 

Ücret

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 2100 TL

Ücrete Dahil Olanlar

– Uçak biletleri (İstanbul-Batman, Diyarbakır-İstanbul)

– 3 gece konaklama

– Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

– Rehberlik

– Ulaşım

– Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

– Öğlen yemekleri

– Kişisel harcamalar

– 1.gün kahvaltısı

– Bahşişler

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.