Gezgin Kadınlar Munzur Vadisi & Ovacık ve Tunceli Turu- 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Endemik bitki örtüsüyle Tunceli’ye 6 km uzaklıkta bulunan Munzur Vadisi, Türkiye’nin en önemli milli parklarındandır. Turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık‘ı gezip Anadolu’nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusunun tarihi mirasını; Munzur Vadisi’nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz.

Tarih: 9-12 MAYIS 2019

Süre: 3 GECE 4 GÜN

Kontenjan: 20 KİŞİ 

Program

1.Gün İstanbul >> Elazığ >> Kemaliye

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 06.40’da Elazığ’a hareket ediyoruz ve saat 08.25’de Elazığ Havalimanı’na inmiş oluyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Ocak Köyü’nü geziyoruz ve sonrasında Kemaliye’ye ulaşmış oluyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Etnografya müzesi, çarşı, Kadı gölü, Başpınar köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve taş yolu geziyoruz. Günün sonunda Karanlık Kanyon’da tekne turu yaptıktan sonra konaklama için Kemaliye’de bulunan otelimize geçiyoruz. 

2.Gün Kemaliye >> Erzincan >> Tunceli

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan’a hareket ediyoruz. Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan beldesinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresinde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Tunceli merkeze geliyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz. 

3.Gün Tunceli >> Ovacık

Sabah kahvaltısının ardından görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisinden geçerek türkülere destan olan Munzur dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz ve sonrasında Mercan Vadisine doğru yola çıkacağız. Mercan Vadisindeki doğal yaşamı fotoğraflayıp, vadi içerisindeki kısa yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Munzur gözelerine doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraf molaları da vereceğiz. Munzur suyunun doğuş yeri olan gözeleri gezdikten sonra Ovacık merkeze dönüyoruz. Munzur nehrinin kenarında bulunan tesisimize geçiyoruz. Konaklamamız Ovacık’ta bulunan pansiyonda yapılacaktır. 

4.Gün Tunceli >> Elazığ >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Ovacık’tan ayrılıyoruz. Munzur Vadisinde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş deresini görüyoruz. Pertek’te vereceğimiz çay molası ve serbest zamanın ardından Pertek kalesini görüyor ve feribot ile Harput’a geçiyoruz. Harput gezimizin ardından Elazığ Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Hava Yolları ile Elazığ Havalimanı’ndan saat 21.25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. 

Konaklama

Konaklamalarımız bölgenin en konforlu 3 yıldızlı otellerinde gerçekleştirilecektir.

Odalarımız 2 kişiliktir. 

Ücret

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 1900 TL

Tek kişi farkı 300 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

  • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul-Elazığ, Elazığ-İstanbul uçak biletleri
  • 3 gece yarım pansiyon konaklama
  • Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğlen yemekleri
  • 1. gün kahvaltısı
  • Kişisel harcamalar

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.