Image Alt

Günübirlik Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu

8 Temmuz 2023

Günübirlik Tekirdağ Lavanta Bahçeleri Turu

Günübirlik düzenlediğimiz Tekirdağ Lavanta Bahçeleri turu ile bölgeye ait hem doğal güzellikleri görecek hem de tarihi yapıları ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem hafta sonu etkinliğinde lavanta bahçesinde gezip lavantadan yapılan doğal ürünleri keşfedecek, çilek bahçesinde dalından çiçek toplayacak, Tekirdağ’ın doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedip meşhur Tekirdağ Köftesi’ne doyacağız.


ULAŞIM

Hareket Saatleri:

07 00 Kadıköy evlendirme Dairesi

07 30 Mecidiyeköy

08 00 Ömür Plaza İncirli

 


ÜCRET

Ücret kişi başı 1100 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Ulaşım
  • Rehberlik
  • Öğlen Yemeği
  • Araç içi İkramlar (Çay ve Sandviç)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Sabah Kahvaltısı
  • Müze Giriş Ücretleri
  • Yemeklerde Alınan İçecekler

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Aracımız ile belirtilen buluşma yerlerinde sabah buluştuktan sonra lavanta turu için Tekirdağ’a doğru hareket ediyoruz.

İlk durağımız Rákóczi Evi. Tekirdağ merkezde bulunan Rákóczi Evi ( Rakoçi Evi ) olarak da bilinen Rákóczi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tipik Osmanlı mimarisi tarzında ahşap bir ev olan Rakoczi Müzesi, adını Macar bir soylu olup sürgüne gönderilen ve sürgündeki son yıllarında bu evde yaşayan Francis II Rákóczi’den almakta olup bölgedeki en değerli tarihi yapılardan biridir.

Rakoczi Müzesi’nden ayrıldıktan sonra bölgedeki bir başka değerli yapıt olan Namık Kemal Evi’ne gidiyoruz. Hem ünlü şair Namık Kemal’in eserlerine hem de bu değerli Osmanlı mimarisi olan yapıtı inceliyoruz. Namık Kemal Evi ziyareti ardından öğle yemeği olarak Tekirdağ Köftesi yemeye gidiyoruz.

Öğle yemeği ardından hareket ederek çilek bahçesine varıyoruz. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan çilek bahçesini dolaşarak mis gibi çilek kokusunu içimize çekerek dalından taptaze çilekleri tadıp deyim yerindeyse çileğe doyuyoruz.

Ardından Rue Lavande Lavanta Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Lavanta aşığı bir çiftin 2019 yılında oluşturduğu bu muhteşem lavanta bahçesinde birbirinden güzel fotoğraflar çekip lavanta bahçesini geziyoruz. Lavanta bahçesi gezisi ardından bir başka turlarda tekrar görüşmek üzere dönüş yoluna geçiyoruz.