Image Alt

Gürcistan Mestia Svaneti Trekking Turu

21-27 Temmuz 2024

Gürcistan Mestia Svaneti Trekking Turu

KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız butik otelde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 230 Dolar.


ULAŞIM
Tur Başlangıç Saati: Rize Artvin Havalimanı toplanma saatimiz 08.15
Tur Bitiş Saati: Rize Artvin Havalimanı ayrılma saatimiz 18:30

Öneri Uçuşlar
Türk Hava Yolları
Gidiş: İstanbul Havaalanı – Rize Artvin Havalimanı saat 06.00 hareket
Dönüş: Rize Artvin Havalimanı – İstanbul Havaalanı saat 20.10 hareket

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

6 Gece 7 Gün

Ücret kişi başı 760 Dolar

Tek kişi farkı 230 Dolar

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 6 Gece Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferi
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Rize-Batum – Mestia – Batum Rize Arası Ulaşım
 • Arazi Araçları İle Yapılan Transferler
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Teleferik Ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Rize Artvin Havaalanı >> Batum >> Mestia

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak havalimanına gidiyoruz. Uçuşumuzun ardından Rize Artvin Havalimanı’nda saat 08:15’te buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla Batum’a hareket ediyoruz. Sınır geçişimizden sonra Batum Şehir gezimize başlıyoruz. Batum mimarisi, sokakları yerel lezzetleri ile ilgi çekici. Batum`da ilk olarak Avrupa meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı`na gidiyoruz, Batum`un en güzel yerlerinden biri olan meydan, Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda fotoğraf çekiyoruz. Ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykeli`ni görüp fotoğraf çekiyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali`ni ziyaret ediyor ve batum şehir turumuzu tamamlıyoruz. Mestia’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam üzeri yemyeşil coğrafyası ile Gürcistan doğası bize merhaba diyecek. Bu harika yolda manzara eşliğinde devam ediyoruz. Mestia’ya akşam varmış olacağız. Akşam yemeğimizden sonra otelimize yerleşip dinleniyor yol yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Bugün Mestia Kasabası’nı keşfedeceğiz. Kasabada bulunan yerel bir müzeyi gezeceğiz. Yine kasaba içinde, bölgedeki evlerin savunması amaçlı yapılmış kulelerden birisini ziyaret edeceğiz. Bu bölgede 1200’lü yıllardan kalan ve her evin savunma amaçlı sahip olduğu kuleler, saldırı olduğunda ev halkının içine girerek kendilerini korudukları yapılardır. Akşam yemeğinde yöresel yemekler bizi beklemekte. Yemek sonrasında yerel içeceklerin tadına bakıp mekânları keşfedeceğiz. Programımız süresince Svaneti bölgesinin başkenti olan Mestia kasabasında kalacağız. Mestia’da akşamları kasaba merkezinde bulunan yerel kafelerde çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilerin arasında yerel içeceklerin tadına bakabilir ve yerel müzikler dinleyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Mestia >> Chaladi

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Gürcistan Mestia Svaneti trekking turu rotalarımızdan; Chaladi Buzulu’nu görmek için yola çıkıyoruz. Aracımızla ulaştığımız bir noktadan başlayarak çok kuvvetli akan Buzul Deresi boyunca muhteşem bir ormanda yükseleceğiz ve Chaladi Buzulu’na ulaşacağız sonra yine başladığımız noktaya dönecek ve Mestia’ya kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Chaladi’den dönüşte Mestia içinde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Toplam yürüyüş mesafesi 10 km süre 4 saat.

3.Gün: Becho >> Ushba Dağ

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla Mestia’dan hareket ediyoruz ve köylerin içinden geçerek Becho Topluluğu ve sonrasında Mazeri Köyü’ne geliyoruz. Buradan aracımızdan ineceğiz ve Ladin, Göknar Ve Huş Ağaçları arasında harika bir ormanda Ushba Dağı eteklerinde yürüyüşümüze başlayacağız. Ushba’nın muhteşem manzarasını izleyerek ilerlediğimiz bir patikada birdenbire karşımıza çıkan muhteşem Shdugra Şelalesi’nin manzarasına inanamayacaksınız. 200 metreden aşağıya kat kat dökülen bu muhteşem şelaleye doğru yükselmeye devam edeceğiz ve şelalenin altına kadar ulaşacağız. Yürüyüş sonrasında Mestia’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yürüyüş süresi 6 saat, mesafe yaklaşık 15 km.

4.Gün: Mestia >> Koruldi Gölü

Bugün manzara günümüz. Bol bol manzara fotoğrafı çekip ruhumuzu doğanın içerisinde kaybedeceğiz. 1800 metre irtifada bulunan Mestia Kasabası’ndan aracımız ile Büyük Hac’ın olduğu bölgeye çıkacağız. Yürüyüşümüzde önce nefis bir manzaradan, ardından Alpin Çayırları’ndan yükselerek 2300 metrelerde bulunan Koruldi Gölleri’ne ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yürüyüş süresi 14 km Ve 5 saat.

5.Gün: Mestia >> Tsaldash

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve Mestia’dan başlayan yürüyüşümüz orman patikaları, yemyeşil çayırlar ve zaman zaman da küçük köylerden geçerek Tsaldashi Köyü’nde sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Kolay olan parkurumuz yaklaşık 14 km ve yürüyüş süresi yaklaşık 6 saat.

6.Gün: Mestia >> Ushguli >> Hotsvili

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek süreli yaşam merkezi Ushguli Köyü’ne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 Km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne eklenmiş Ushguli Köyü’nün güzelliklerini beraber keşfedeceğiz. Neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evler, Svan Kuleleri ile bu şehir hala orta çağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili Seyir Terası’ndan bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Shara Dağı eteklerinde bulunan eski kiliseyi gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün: Mestia >> Batum >> Rize Artvin Havalimanı >> İstanbul

Bugün evlerimize dönüş günü. Sabah erken saatlerinde başlayan yolculuğumuz sonrasında Batum’a varıyoruz. Sınır geçişimizin ardından Batum’dan aracımızla Rize Artvin Havalimanı’na geliyor ve bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Gürcistanın eşsiz doğası eşliğinde en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.