Hatay Adana Gurme ve Kültür Turu- 2019

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 9-11 KASIM 2019

Süre: 2 GECE 3 GÜN

Program

1.Gün İstanbul >> Hatay

Sabah saat 09:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yolları ile Hatay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hatay şehir merkezine varışımızın ardından gezimize dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi ile başlıyoruz. Kilise gezimizden sonra dünyanın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod Caddesi üzerinden panoramik bir eski Antakya şehir turu yapıyoruz. Gezimize Anadolu’nun ilk camisi Habibi Neccar Camii’ni gezerek devam ediyoruz. Ezan, çan, hazan seslerinin duyulduğu camii, cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi ve hemen camiinin karşısındaki Sinegog (havra) ‘u gezip eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Bitki Müzesini ve daha sonra Türkiye’nin en büyük dünyanın 2.büyük mozaik müzesini geziyoruz. Müze gezimizden sonra çarşıda Antakya’ya özgü yöresel ürünleri (nar ekşisi, peynir, defne sabunu vb.) görmemiz için verilecek serbest zaman ile alışveriş imkânı bulacağız. Harbiye gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Hatay >> Samandağ

Sabah kahvaltımızın ardından gezimize Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçemiz ile başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve toplu bir halde bir köy yerleşimi şeklinde yaşayan tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Vakıflı Köyü’nden sonra Kel Dağ ve Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Dor Mabedi’ni ziyaret ettikten sonra Dünya’nın 8.Harikası olarak bilinen Vespasianus Titus Tüneli’ni geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşü 1 saat olan yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından; en devasa olan Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Daha sonra Hatay’a yarım saat mesafede bulunan Bakras Kalesi’ne gidiyoruz. Kale gezimizin ardından otelimize dönerek dinleniyoruz.

3.Gün Adana >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Adana’ya doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret yerimiz  Yaşar Kemal’in “Kafamda yazdım ama daha kâğıda dökmedim” dediği, Akça Sazın Ağaları üçlemesinin son kitabı olmasını istediği Anavarza antik kentini gezerken Helenistik, Roma, Bizans, Ortaçağ, Arap, Ermeni, Abbasi, Selçuklu, Ramazanoğluları ve Osmanlı’nın izlerini süreceğiz. Anavarza antik kenti gezimizin ardından Adana şehir merkezine geçerek Adana turumuza başlıyoruz. Adana şehir turumuzda Adana Müzesi, tren garı, Yaşar Kemal heykeli, Tepe bağ evleri, küçük saat, Yağ Camii, Ulucamii Külliyesi, Ramazanoğlu Konağı, büyük saat, Kazancılar Çarşısı, Tarihi Taşköprü, Sinema Müzesi’ni gezip Adana Şakir Paşa Havaalanı’na geçiyoruz. Pegasus Hava Yolları ile saat 18.25’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Konaklama

Konaklamamız Hatay’da bulunan Grand Boğaziçi Otel Restaurant’ta olacaktır.

http://www.bogaziciotel.com.tr/

Odalarımız 2 kişiliktir. 

Ücret

2 Gece 3 Gün

Ücret kişi başı 1900 TL

Tek kişi farkı 200 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

  • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Hatay ve Adana – İstanbul uçak biletleri
  • 2 gece konaklama
  • 2 kahvaltı
  • 2 akşam yemeği
  • Rehberlik
  • Seyahat sigortası
  • Transferler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Öğlen yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası tarafından gerçekleştirilmektedir.