Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu- 2021

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 26-30 NİSAN 2021

Kontenjan: 14 KİŞİ

Karia yolu trekking rotası 800 km uzunluğu ile Akdeniz’den Ege’ye kadar uzanan Türkiye’nin en uzun mesafeli doğa yürüyüşü rotasıdır. Karia trekking turu rotaları, Marmaris kıyı şeridinden başlayarak Datça kıyılarını kapsayan yarımada çevresi, Bozburun, Gökova Körfezi ve Karia bölgesinin iç kısımlarını kapsayan İç Karia bölgesinin sınırları içerisindedir. Karia doğa yürüyüşü rotaları, 4 ana büyük bölüm Muğla ve çevresini içerirken ek bölüm ile Dalyan kısmını rotalarının içine alır. Antik dönemin eşsiz güzelliklerini barındıran Karia yolu trekking rotaları 46 ana etaptan oluşmaktadır. Bu etapları bir günlük programlar halinde planlayarak, yürüyüşün sonunda da yüzme keyfi yaparak tamamlıyoruz. Karia trekking turu antik kentler, antik limanlar, badem ağaçları, zeytin ağaçları, taş evlerden oluşan köyler ve eşsiz kumsalları içerisinde barındırmaktadır. Rotalar kıyılardaki, az eğimli arazilerden oluştuğu için keyifli ve kolay yürüyüşleri içermektedir. Karia trekking turunda alınan irtifa 0-300 m aralığındadır.

Program

1.Gün: Dalaman – Marmaris – İçmeler – Turunç – Kumlubük

Dalaman Havaalanı’nda saat 10:00’da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Karia yolu trekking turunu yürümek için Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Karia Yolu’nun en güzel rotolarının yer aldığı Marmaris’te bulunan Bozburun yarımadasının en güzel bölgelerinden olan İçmeler’e gidiyoruz. Ilık hava ile canlanan doğada görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. İçmeler’den başlayarak Turunç ve Amos Kalesi’ne oradan da Kumlubük’e kadar harika manzaranın eşliğinde inişli çıkışlı bir rotada yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Aracımız ile konaklayacağımız bungalowlara giderek yerleşiyoruz. Yüzmek isteyenler otelimizde yüzme keyfi yapabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 11,5 km

2.Gün: Kumlubük – Bayır – Selimiye

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia trekking turu yürüyüşümüze başlayacağımız Kumlubük’e gidiyoruz. Kumlubük’ten başlayan yürüyüşümüz de Çiftlik Koyu’nun eşsiz güzelliğe sahip manzarasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzü Bayır’ı geçince tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile konaklayacağımız koya dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

3.Gün: Bayır – Turgut Şelalesi – Kızkumu- Hydas Kalesi – Turgut Köyü

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia doğa yürüyüşümüze başlayacağımız Bayır’a gidiyoruz. Bayır’dan başlayan yürüyüşümüzde rotamız üzerinde bulunan Turgut Şelalesi’ni gezerek burada kısa bir mola vereceğiz. Hydas Kalesi’ni gezeceğiz. Yürüyüşümüzü Turgut Köyünde tamamlıyoruz. Aracımız ile Datça’da bulunan butik otelimize gidiyoruz. Akşam Datça sokaklarında keyif yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

4.Gün: Datça – Yazı köyü – Değirmen Bükü – Knidos

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yazı Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız üzerinde badem, zeytin ağaçları ve deniz görseli bize eşlik edecek. İki ayrı plajdan geçerek rotamızı Knidos’ta tamamlayacağız. İstersek buralarda yüzme molası verebiliriz. Çok beğeneceğinizi umduğumuz harika bir rotayı tamamlayarak butik otelimize geri dönüş yapıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13,5 km

5.Gün: Datça – Eski Datça – Hızırşah – Domuzçukuru- Dalaman

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Datça Yarımadası’na gidiyoruz. Datça Yarımadası Karia Yolunun Akdeniz kıyılarında yer alan bölgelerinden birisidir. Eski Datça’dan bağlı Hızırşah Köyü yakınlarından yürüyüşe başlayacağız. Kartal vadisinden geçen rotamızı Domuzçukuru’ndan Kargı Tepesine bağlıyoruz. Muhteşem görseli ile bezeli Kargı limanına inerek yürüşümüzü tamamlayacağız. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı’na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Karia Yolu’nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı ayrılma saatimiz 17:00’dir.

Yürüyüş mesafesi: 8 km

Konaklama

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 480 TL‘dir.

Ulaşım

Tur Başlangıç Saati: Dalaman Havalimanı saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Dalaman Havalimanı saat 17.00

Uçakla veya otobüs ile gelecek olan misafirlerimizin biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik  Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik  Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi 

COVID Önlem

•       Etkinlik için maksimum kişi sayısı 14 olacaktır.

1.      Böylece rehberimiz ve tur liderimiz gezi esnasında katılımcılarla daha detaylı ilgilenebilecektir.
2.      Tur aracı ve gezilen yerlerde temasa girilen kişi sayısı azalacağı için Covid riski azalacaktır.
3.      Butik konaklama ve butik yemek tesisleri tercih edilebileceği için grubumuza özel hizmet alınabilecektir.
4.      Daha sakin ama az kişi sayısının sonucu ile bir o kadar seri hareket edebileceğiz.
5.      Çevre insan etkileşiminde; az insan az bulaşma ilkesi ile rahat hareket etme özgürlüğü yaşayacağız.
•       Butik ve özel turlarımızda, konaklama yerlerimizi konaklama kapasitesi az olan butik oteller, bungalov, pansiyonları tercih ediyoruz.
•       Araçlarımızı günde 2 kez Sağlık Bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
•       Sağlık bakanlığı tarafından ‘’Güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurallarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapacağız.
•       Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda temassız ateş ölçer mevcuttur.
•       Turlarımız doğa ile iç içe olacağımız kültür/doğa konseptindedir. Şehirlerin kalabalığından uzak bölgeleri gezeceğiz.  Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğiz.
•       Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.
•       Turun başında misafirlerimize hijyen paketi dağıtılacaktır. Pakette; ıslak mendil, mini kolonya, eldiven ve günlük 5 adet maske bulunacaktır.
•       Tur misafirlerimizle paylaşacağımız bilgi formu ve tur araçlarımız içerisine asacağımız detaylı bilgilendirme formları oluşturduk. Aşağıdaki tüm konuların detaylarını bu formlarda belirteceğiz.
1.      Ekibin (Rehber, Tur lideri, Kaptanlar) uyması gerekenler
2.      Tur katılımcılarımızın tur esnasında uyması gereken detaylar
3.      Minibüslerde havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon kuralları
4.      Yemek salonu ve genel kullanım alanlarında uyulması gerekenler

Notlar

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Karia yolunun görseli en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Ücret

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 3090 TL

Tek kişi farkı 480 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4 gece konaklama
 • 4 kahvaltı
 • 4 akşam yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat sigortası
 • Transferler
 • Hijyen paketi
 • Araç içi ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri
 • Öğlen yemekleri
 • Müze & Ören yeri girişleri

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası (8657 Vitray Travel) tarafından gerçekleştirilmektedir.