Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu- 2022

Tarih: 30 MART-03 NİSAN 2022

Kontenjan: 14 KİŞİ

Karia yolu trekking rotası 800 km uzunluğu ile Akdeniz’den Ege’ye kadar uzanan Türkiye’nin en uzun mesafeli doğa yürüyüşü rotasıdır. Karia trekking turu rotaları, Marmaris kıyı şeridinden başlayarak Datça kıyılarını kapsayan yarımada çevresi, Bozburun, Gökova Körfezi ve Karia bölgesinin iç kısımlarını kapsayan İç Karia bölgesinin sınırları içerisindedir. Karia doğa yürüyüşü rotaları, 4 ana büyük bölüm Muğla ve çevresini içerirken ek bölüm ile Dalyan kısmını rotalarının içine alır. Antik dönemin eşsiz güzelliklerini barındıran Karia yolu trekking rotaları 46 ana etaptan oluşmaktadır. Bu etapları bir günlük programlar halinde planlayarak, yürüyüşün sonunda da yüzme keyfi yaparak tamamlıyoruz. Karia trekking turu antik kentler, antik limanlar, badem ağaçları, zeytin ağaçları, taş evlerden oluşan köyler ve eşsiz kumsalları içerisinde barındırmaktadır. Rotalar kıyılardaki, az eğimli arazilerden oluştuğu için keyifli ve kolay yürüyüşleri içermektedir. Karia trekking turunda alınan irtifa 0-300 m aralığındadır.

Program

1.Gün: Dalaman – Marmaris – İçmeler – Turunç – Kumlubük

Sabah Dalaman Havaalanı’nda saat 10:00’da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Karia yolu trekking turumuza başlamak için Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Karia Yolu’nun en güzel rotalarının yer aldığı Marmaris’te bulunan Bozburun yarımadasının en güzel bölgelerinden olan İçmeler’e gidiyoruz. Ilık hava ile canlanan doğada, görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. İçmeler’den başlayarak Turunç ve Amos Kalesi’ne oradan da Kumlubük’e kadar harika manzaranın eşliğinde, inişli çıkışlı bir rotada yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Aracımız ile konaklayacağımız bungalovlara giderek yerleşiyoruz. Yüzmek isteyenler pansiyonumuzda yüzme keyfi yapabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 11,5 km.

2.Gün: Kumlubük – Bayır – Selimiye

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia trekking turu yürüyüşümüze başlayacağımız Kumlubük’e gidiyoruz. Kumlubük’ten başlayan yürüyüşümüzde Çiftlik Koyunun eşsiz güzelliğe sahip manzarasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzü Bayır’ı geçince tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile konaklayacağımız koya dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

3.Gün: Bayır – Turgut Şelalesi – Kızkumu – Hydas Kalesi – Turgut Köyü

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia doğa yürüyüşümüze başlayacağımız Bayır’a gidiyoruz. Bayır’dan başlayan yürüyüşümüzde rotamız üzerinde bulunan Turgut Şelalesi’ni gezecek ve burada kısa bir mola vereceğiz. Sonrasında Hydas Kalesi’ni gezeceğiz. Yürüyüşümüzü Turgut Köy’de tamamlıyoruz. Aracımız ile Datça’da bulunan butik otelimize gidiyoruz. Akşam Datça sokaklarında keyif yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km.

4.Gün: Datça – Yazı köyü – Değirmen Bükü – Knidos

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yazı Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız üzerinde badem, zeytin ağaçları ve deniz görseli bize eşlik edecek. İki ayrı plajdan geçerek rotamızı Knidos’ta tamamlayacağız. İstersek buralarda yüzme molası verebiliriz. Çok beğeneceğinizi umduğumuz harika bir rotayı tamamlayarak butik otelimize geri dönüş yapıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13,5 km.

5.Gün: Datça – Eski Datça – Hızırşah – Domuzçukuru – Dalaman

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Datça Yarımadası’na gidiyoruz. Datça Yarımadası Karia Yolunun Akdeniz kıyılarında yer alan bölgelerinden birisidir. Eski Datça’ya bağlı Hızırşah Köyü yakınlarından yürüyüşe başlayacağız. Kartal vadisinden geçen rotamızı Domuzçukuru’ndan Kargı Tepesine bağlıyoruz. Muhteşem görseli ile bezeli Kargı Limanına inerek yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı’na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Karia Yolu’nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı’na varış saatimiz 18:00’dır.

Yürüyüş mesafesi: 8 km.

Konaklama

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 650 TL‘dir.

Ulaşım

Tur Başlangıç Saati: Dalaman Havalimanı toplanma saat 10.00’dır.
Tur Bitiş Saati: Dalaman Havalimanı ayrılma saati 18.00’dır. 20.00 ‘dan sonraki seferlere uçak ve otobüs bileti alabilirsiniz.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi

COVID Önlem

Etkinlik için maksimum kişi sayısı 14 olacaktır.

1.      Böylece rehberimiz ve tur liderimiz gezi esnasında katılımcılarla daha detaylı ilgilenebilecektir.
2.      Tur aracı ve gezilen yerlerde temasa girilen kişi sayısı azalacağı için Covid riski azalacaktır.
3.      Butik konaklama ve butik yemek tesisleri tercih edilebileceği için grubumuza özel hizmet alınabilecektir.
4.      Daha sakin ama az kişi sayısının sonucu ile bir o kadar seri hareket edebileceğiz.
5.      Çevre insan etkileşiminde; az insan az bulaşma ilkesi ile rahat hareket etme özgürlüğü yaşayacağız.
•       Butik ve özel turlarımızda, konaklama yerlerimizi konaklama kapasitesi az olan butik oteller, bungalov, pansiyonları tercih ediyoruz.
•       Araçlarımızı günde 2 kez Sağlık Bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
•       Sağlık bakanlığı tarafından ‘’Güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurallarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapacağız.
•       Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda temassız ateş ölçer mevcuttur.
•       Turlarımız doğa ile iç içe olacağımız kültür/doğa konseptindedir. Şehirlerin kalabalığından uzak bölgeleri gezeceğiz.  Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğiz.
•       Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.
•       Turun başında misafirlerimize hijyen paketi dağıtılacaktır. Pakette; ıslak mendil, mini kolonya, eldiven ve günlük 5 adet maske bulunacaktır.
•       Tur misafirlerimizle paylaşacağımız bilgi formu ve tur araçlarımız içerisine asacağımız detaylı bilgilendirme formları oluşturduk. Aşağıdaki tüm konuların detaylarını bu formlarda belirteceğiz.
1.      Ekibin (Rehber, Tur lideri, Kaptanlar) uyması gerekenler
2.      Tur katılımcılarımızın tur esnasında uyması gereken detaylar
3.      Minibüslerde havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon kuralları
4.      Yemek salonu ve genel kullanım alanlarında uyulması gerekenler

Notlar

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Karia yolunun görseli en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Ücret

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 3850 TL

Tek kişi farkı 650 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

4 Gece Konaklama
4 Kahvaltı
4 Akşam Yemeği
Rehberlik
Seyahat Sigortası
Transferler
Hijyen Paketi
Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Biletleri
Tüm Öğlen Yemekleri
Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme:

Şirket Hesap Bilgileri:
Düş Patikası Turizm Organizasyon Taşımacılık ve Haberleşme Hizmetleri Limited Şirketi
VAKIFBANK İSTANBUL MASLAK BULVAR ŞUBESİ
IBAN  TR27 0001 5001 5800 7312 2745 19

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası (8657 Vitray Travel) tarafından gerçekleştirilmektedir.