Image Alt

Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu

15-19 Kasım 2023

Karia Yolu Marmaris Datça Trekking Turu

Karia yolu trekking rotası 800 km. uzunluğu ile Akdeniz’den Ege’ye kadar uzanan Türkiye’nin en uzun mesafeli doğa yürüyüşü rotasıdır. Karia trekking turu rotaları, Marmaris kıyı şeridinden başlayarak Datça kıyılarını kapsayan yarımada çevresi, Bozburun, Gökova Körfezi ve Karia bölgesinin iç kısımlarını kapsayan İç Karia bölgesinin sınırları içerisindedir. Karia doğa yürüyüşü rotaları, 4 ana büyük bölüm Muğla ve çevresini içerirken, ek bölüm ile Dalyan kısmını rotalarını içine alır. Antik dönemin eşsiz güzelliklerini barındıran Karia yolu trekking rotaları 46 ana etaptan oluşmaktadır. Bu etapları bir günlük programlar halinde planlayarak, yürüyüşün sonunda da yüzme keyfi yaparak tamamlıyoruz. Karia trekking turu antik kentler, antik limanlar, badem ağaçları, zeytin ağaçları, taş evlerden oluşan köyler ve eşsiz kumsalları içerisinde barındırmaktadır. Rotalar kıyılardaki, az eğimli arazilerden oluştuğu için keyifli ve kolay yürüyüşleri içermektedir. Karia trekking turunda alınan irtifa 0-300 mt. aralığındadır.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 3800 TL‘dir


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: Dalaman Havalimanı toplanma saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Dalaman Havalimanı saat 18.50

Farklı havayolu ya da otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Anadolujet Havayolları
Gidiş:  İstanbul Sabiha Gökçen – Dalaman saat 08.45 hareket
Dönüş:  Dalaman – İstanbul Sabiha Gökçen saat 21.25 hareket

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:
• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik  Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik  Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi 


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 15800 TL

Tek kişi farkı 3800 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • 4 Gece Konaklama
  • 4 Kahvaltı
  • 4 Akşam Yemeği
  • Rehberlik
  • Seyahat Sigortası
  • Transferler
  • Araç içi ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçak Biletleri
  • Tüm Öğlen Yemekleri
  • Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: Dalaman – Marmaris – İçmeler – Turunç – Kumlubük

Sabah Dalaman Havaalanı’nda saat 10:00’da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Karia yolu trekking turunu yürümek için Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Karia Yolu’nun en güzel rotalarının yer aldığı Marmaris’te bulunan Bozburun yarımadasının en güzel bölgelerinden olan İçmeler’e gidiyoruz. Ilık hava ile canlanan doğada, görseli çok güzel olan coğrafyanın içine karışıyoruz. İçmeler’den başlayarak Turunç ve Amos Kalesi’ne oradan da Kumlubük’e kadar harika manzaranın eşliğinde, inişli çıkışlı bir rotada yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Aracımız ile konaklayacağımız bungalovlara giderek yerleşiyoruz. Yüzmek isteyenler pansiyonumuzda yüzme keyfi yapabilirler.

Yürüyüş mesafesi: 11,5 km.

2.Gün: Taşlıca-Söğüt- Bozburun Yarımadası

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia trekking turu yürüyüşümüze başlayacağımız Bozburun yarımadası bölgesine gidiyoruz. Taşlıca’dan başlayan yürüyüşümüzde Söğüt’ün eşsiz güzelliğe sahip manzarasında yürüyeceğiz. Yürüyüşümüzü Bozburun’da tamamlıyoruz. Ardından aracımız ile konaklayacağımız koya dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

3.Gün: Turgut köyü- Bayır- Turgut Şelalesi – Kızkumu- Hydas Kalesi – Eski Datça -Kargı Tepesi- Datça

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Karia doğa yürüyüşümüze başlayacağımız Bayır’a gidiyoruz. Bayırda kısa bir yürüyüş ile Turgut Şelalesi’ni gezecek ve burada kısa bir mola vereceğiz. Sonrasında Hydas Kalesi’ne çıkmak için devam ediyoruz. Hydas Kalesi’ni geziyor, fotoğraf çekiyor ve kaleden inişe geçiyoruz. Yürüyüşümüzü Turgut Köy’de tamamlıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından aracımız ile Eski Datça’ya gidiyoruz. Bugünkü rotamız Kargı Tepesi. Kargı burnunu arkamızda bırakarak rotaya giriş yapıyor ve güzel manzaranın eşliğinde yürüyoruz. Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bu rotamızı tamamlıyoruz. Aracımız ile Datça’da bulunan butik otelimize gidiyoruz. Akşam Datça sokaklarında keyif yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 8 km.

4.Gün: Datça – Yazı köyü – Değirmen Bükü – Knidos

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Yazı Köyü’ne gidiyoruz. Rotamız üzerinde badem, zeytin ağaçları ve deniz görseli bize eşlik edecek. İki ayrı plajdan geçerek rotamızı Knidos’ta tamamlayacağız. İstersek buralarda yüzme molası verebiliriz. Çok beğeneceğinizi umduğumuz harika bir rotayı tamamlayarak butik otelimize geri dönüş yapıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13,5 km.

5.Gün: Datça – Eski Datça – Hızırşah – Domuzçukuru- Dalaman

Pansiyonumuzda alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile yürüyüşümüze başlayacağımız Datça Yarımadası’na gidiyoruz. Datça yarımadası Karia Yolunun Akdeniz kıyılarında yer alan bölgelerinden birisidir. Eski Datça’ya bağlı Hızırşah Köyü yakınlarından yürüyüşe başlayacağız. Kartal vadisinden geçen rotamızı Domuzçukuru’ndan Kargı Tepesine bağlıyoruz. Muhteşem görseli ile bezeli Kargı Limanına inerek yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı’na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya Karia Yolu’nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı’ndan ayrılma saatimiz 18:50’dir.

Yürüyüş mesafesi: 8 km.

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Karia yolunun eşsiz doğası eşliğinde en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Turumuz sona ermiştir. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.