Image Alt

Küba Turu

20-30 Kasım 2023

Küba Turu

Küba’yı doyasıya yaşayalım diye dolu dolu bir program düzenledik. Doğanın, müziğin, mimarinin, dansın, denizin, uçsuz bucaksız vadilere çökmüş yağmur bulutlarının, top koşturan çocukların, tarladan dönen yorgun süvarilerin, sallanan iskemlesinden vazgeçmeyenlerin ülkesi, insanca yaşamanın adası Küba.

Kristof Kolomb buraya geldiği zaman yerli halkları katletmeden önce seyir defterine şöyle yazmıştı: “Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.”


KONAKLAMA

Küba’da yerel yaşamı daha iyi gözlemlemek amacıyla casa denilen evlerde konaklayacağız.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 450 Euro.


VİZE BİLGİSİ

Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € ‘dur. Vizeler isteğiniz halinde tarafımızca alınacaktır.


ÜCRET

10 Gece 11 Gün

Ücret kişi başı 2700 Euro

Tek kişi farkı 450 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • THY Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Rehberlik
 • 9 Gece Konaklama (Casa particular) + 1 Gece Uçakta
 • Tüm Kahvaltılar
 • Tüm Akşam Yemekleri
 • Klasik ve Üstü Açık Arabalar ile Havana Turu
 • Ulaşım
 • Seyahat ve Kaza Sigortası
 • Ev-Havaalanı Transferi

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba Vizesi (50 Euro)
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Havana

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul’dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz ve 22.00’de THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı saat 02.15’deki uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile sabah 8.00’de Havana Jose Marti Havalimanı’na indiğimizde rehberimiz ve aracımız bizi karşılayacak. Konaklama yapacağımız casalara yerleşiyor ve biraz dinleniyoruz. Ardından üstü açık eski Amerikan arabalarla gerçekleştireceğimiz ve yaklaşık 3 saat sürecek olan şehir turuna başlıyoruz. Malecon sahili boyunca yapacağımız gezinin ardından önemli bir seramik sanatçısı olan Jose Fuster’in müze evini ziyaret ediyoruz. John Lennon Parkı’nı da gördükten sonra Almendares Parkı’nda kahve molası veriyoruz. Devrim Meydanı’nda (Plaza de Revolucion) alanın simgesi olan Jose Martin anıtı önünde rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve bize eşlik eden renkli arabalarımızla hatıra fotoğrafları cekiyoruz. Atatürk büstü ziyaretimizin ardından keyifli bir restaurantta yemeğimizi alıyoruz. Dinlenmek için casalarimiza geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

2.Gün: Havana

Bu günümüzü Havana sokaklarına ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Küba baroku olarak da adlandırılan Havana’nın mimari açıdan en eklektik meydanı Plaza Vieja, kolonyal dönemde askeri geçit törenleri, müzik konserleri ve aristokrat ailelerin resmi akşam mesire yeri olan ve 20. yüzyılın ortalarına kadar politik ve idari rolünü sürdürdüğü Plaza de Armas, şehrin kalbi olarak tabir edilen Plaza de la Cathedral ve Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Devrimden önce meclis binası olarak kullanılan Capitolio Nacional Binası, granit kolonları ve 55 basamaklı ihtişamlı girişiyle gözalıcı bir güzellikte. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu “La Bodeguita” ve “’La Floridita” isimli barlarda soluklanıp müzik dinleyeceğiz, dans edeceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Serbest alınacak akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimizle, müziğin eğlencenin ve modern sanatın tek bir çatı altında toplandığı bir mekân olan “Fabrica del Arte” ye gideceğiz.

3.Gün: Havana >> Cienfuegos >> Trinidad

Kahvaltının ardından 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Playa Larga. Olağanüstü güzellikteki masmavi sularda Karayip denizinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından Cueva de los Peces de mağara göletinde yüzmenin keyfine varıyor ve buradaki tesiste lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-i diğer domuzlar körfezi üzerinden yolumuza devam ediyor UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Güneyin incisi olarak adlandırılan Cienfuegos’a geliyoruz. Kent merkezinde kısa yürüyüş turu yapacağız; valilik binası, kiliseler ve tarihi tiyatronun yer aldığı Jose Martin meydaninda kahve molası veriyoruz. Cienfuegos’a veda ediyor yaklaşık iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından, akşamüstü saatlerde Trinidad’a variyoruz. Casalarimiza yerleşiyoruz ve akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Plaza Mayor’a gidiyoruz ve kentin gece eğlence mekanlarını ziyaret ediyoruz.

4.Gün: Trinidad >> Ancon

Kahvaltının ardında Trinidad sokaklarını rehberimizle birlikte keşfedeceğiz. İlk durağımız yerel seramik sanatçısı Chico Santander’in atölyesi olacak. Ardından kenti yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Museo Controbandista (Devrim Karşıtları Müzesi) ziyareti ve Escouela Primera (ilköğretim okulu) ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Trinidad’a özgü koloniyal bir kokteyl olan Canchancara tadımı yapacağız. Hediyelik eşya pazarında verilen serbest zamanın ardından şeker kamışı plantasyonların yer aldığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Valle de los Ingenios’a (Şeker Vadisi) gidiyoruz. Burada misafirlerimizle birlikte şeker kamışı öğütücüsünün çalışma sistemini tecrübe ediyor sonrasında elde edilen suyun tadına bakıyoruz. Koloniyal dönemin zengin ailelerinin yaşadığı Managa kasabasında Torre de Iznaga, yani köle gözetleme kulesine çıkıyor ve göz alabildiğine uzanan vadi manzarasını fotoğraflıyoruz. Köylülerin el işçiliği ürünlerinin bulunduğu hediyelik eşyalar pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında sakin bembeyaz kumsalıyla, ılık deniziyle bilinen dünyaca ünlü Playa Ancon’a gidiyoruz. Lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi aliyoruz. Akşamüstü saatlerinde Trinidad’a dönüyoruz ve akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimizle Casa de la Musica da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

5.Gün: Trinidad >> Santa Clara >> Varadero

Sabah kahvaltımızın ardında 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Santa Clara’ya geliyoruz. Devrimin en önemli tanığı olan bu şehirde Che ve yoldaşlarının naaşlarının bulunduğu anıt mezarı “Mozole” ve Che’nin yaşam hikayesinin ve kişisel eşyalarının sergilendiği Che Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Che komutasındaki birliklerin diktatör Batista’ya ait silah yüklü treni durdurarak devrimin kaderini belirleyişini anlatan Zırhlı Tren Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Varadero’ya doğru araç yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Akşamüstü saatlerinde Varadero’ya geliyor ve konaklama yapacağımız Casa particular’a yerleşiyoruz.

6.Gün: Varadero

Sabah kahvaltımızın ardında tüm gün serbest zaman. Bugün deniz, kum ve güneşi ile meşhur Varadero plajlarının tadını doyasıya çıkaracağız bir gün olacak.

7.Gün: Varadero >> Havana

Sabah kahvaltımızın ardında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Öğleden sonra Varedoro’da son gezilerimizi ve alışverişimizi yaptıktan sonra Havana’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Matanzas gezimizi yapıyoruz. Havana’da Kübalı sanatçılarının eserlerinin sergilendiği ve satışının yapıldığı hangarı ve Küba’ya özgü hediyelik eşyaların satışının yapıldığı mekanları geziyoruz. Akşam ise bolca dans ve eğlence bizleri bekliyor olacak.

8.Gün: Havana >> Vinales

Kahvaltının ardından 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Buradaki ilk durağımız, sabah kahve keyfimizi yapacağımız Jasmin Seyir Tepesi olacak. Ardından Cueva del Indio, yerlilerin saklandığı mağarayı göreceğiz. Bir sonraki durağımız dünyanın en büyük kaya resmi, evrim teorisinin resmedildiği Mural de la Prehistoria olacak. Bugün öğle yemeğimizi ekolojik bir çiftlikte, tamamen doğal ürünlerden oluşan bir sofrada Finca Agroecologica El Paraiso’da alacağız. Sonrasında “tütün nasıl ekilir, yetiştirilir, kurutulur, puro nasıl sarılır ve puro nasıl içilir” gibi soruların cevaplarını bulabileceğimiz bir puro atölyesi ziyareti yapacağız. Ardından tek katlı ve bahçe içerisindeki evleriyle bilinen Vinales kentindeki evlerimize yerleşiyoruz. 

9.Gün: Vinales >> Las Terrazas >> Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve Küba’da eko-turizm uygulamalarının başkenti olarak bilinen, 1984 Yılında UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi olarak ilan edilen Sierra del Rosario dağlarındaki Las Terrazas ve Salto de Sorao (Sorao şelalesi). Dileyen misafirlerimiz burada yüzme molası verebilirler. Ardından San Juan nehri kenarında öğle yemeği yemek ve yüzmek için serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler. Las Terrazas’tan ayrıldıktan sonra yaklaşık 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Havana’ya geliyor ve evlerimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

10.Gün: Havana >> İstanbul

Sabah erken saatte aracımızla havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile saat 09.30’da İstanbul’a dönüş yoluna koyuluyoruz. Bugün kahvaltımızı ve tüm diğer yemeklerimizi uçakta alacağız.

11.Gün: İstanbul

Sabah saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.