Image Alt

Küba Turu

30 Nisan- 8 Mayıs 2024

Küba Turu

1 Mayıs Küba turu, bağıra bağıra şarkılar söyleyenlerin özgürlükler ülkesi. Küba’da yaşayan Türk rehberimiz ile dans gösterileri, özgürlüğün izinde müze gezileri, eşsiz güzellikte maviliğe sahip okyanusta yüzme keyfi, farklı mı farklı bir ada kültürü ile dolu bir Küba turu hazırladık sizler için. Ucu bucağı görünmeyen vadilerin film platolarını andıran güzelliği, at üzerinde tarladan dönenlerin güneşte parlayan yanmış tenlerindeki derin çizgiler, pamuk pamuk olmuş bulutların vadileri kaplayışındaki gizem. Küba bir gizeme yolculuktur. Geçmişten günümüze bir varoluş hikayesi… Çok değil, azın değerli olduğu bu çekici ülke tropikal meyvelerle dolu. Sabaha kadar süren özgürlük kutlamaları ve bir varoluşun hikayesi. Masal diyarlarından çıkıp gelen gülen yüzlü insanların dansın ritminden aldıkları enerjileri ile kıpır kıpır bir 1 Mayıs Küba turu bizi bekliyor.


KONAKLAMA

Küba’da yerel yaşamı daha iyi gözlemlemek amacıyla casa denilen evlerde konaklayacağız.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 300 Euro.


VİZE BİLGİSİ

Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € ‘dur. Vizeler isteğiniz halinde tarafımızca alınacaktır.


ÜCRET

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2400 Euro

Tek kişi farkı 300 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları İle İstanbul- Havana Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • 8 Gece Konaklama (Casa)
 • Özel Aracımızla Şehirler Arası Ulaşım
 • Türkçe Rehberlik
 • 8 Sabah Kahvaltısı
 • Klasik – Üstü Açık Arabalar ile Havana Turu
 • Cabaret Parisien Show (Parizyen Şov)
 • Seyahat ve Kaza Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba Vizesi (50 Euro)
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Havana

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul’dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz ve sizlerle 29 Nisan 2024 pazartesi akşamı saat 22:30’da THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı uçağı ile 30 Nisan 2024 Salı günü sabaha karşı saat 02.10’da Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile sabah 8.00’de Havana Havalimanı’na indiğimizde rehberimiz ve aracımız bizi karşılayacak. Konaklama yapacağımız butik otelimize yerleşiyor ve biraz dinleniyoruz. Ardından üstü açık eski Amerikan arabalarla gerçekleştireceğimiz ve yaklaşık 2 saat sürecek olan şehir turuna başlıyoruz. Malecon sahili boyunca yapacağımız gezinin ardından önemli bir seramik sanatçısı olan Jose Fuster’in müze evini ziyaret ediyoruz. John Lennon Parkını da gördükten sonra Almendares Parkında kahve molası veriyoruz. Devrim Meydanında (Plaza de Revolucion) alanın simgesi olan Jose Martin anıtı önünde rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve bize eşlik eden renkli arabalarımızla hatıra fotoğrafları alıyoruz. Atatürk Büstü ziyaretimizin ardından keyifli bir restaurantta yemeğimizi alıyoruz. Dinlenmek için butik otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

2.Gün: Havana (1 Mayıs Törenleri)

Kahvaltının ardından 1 Mayıs törenlerine katılmak için Devrim Meydanına gidiyoruz. Tam bir festival havasında geçen korteşe ve törenlere katılıyoruz. 1 Mayıs törenlerine katıldıktan sonra Havana’yı gezmeye devam ediyoruz. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Küba baroku olarak da adlandırılan Havana’nın mimari açıdan en eklektik meydanı Plaza Vieja, kolonyal dönemde, askeri geçit törenleri, müzik konserleri ve aristokrat ailelerin resmi akşam mesire yeri olan ve 20. yüzyılın ortalarına kadar politik ve idari rolünü sürdürdüğü Plaza de Armas, şehrin kalbi olarak tabir edilen Plaza de la Cathedral ve Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Devrimden önce meclis binası olarak kullanılan Capitolio Nacional Binası, granit kolonları ve 55 basamaklı ihtişamlı girişiyle göz alıcı bir güzellikte. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesini ziyaret ettikten sonra Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu “La Bodeguita” ve “’La Floridita” isimli barlarda soluklanıp müzik dinleyeceğiz, dans edeceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Serbest alınacak akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimizle müziğin, eğlencenin ve modern sanatın tek bir çatı altında toplandığı bir mekan olan “Fabrica del Arte” ye gideceğiz.

3.Gün: Havana >> Cienfuegos >> Trinidad

Kahvaltının ardından 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuza başlıyoruz. Playa Larga’da olağanüstü güzellikteki masmavi sularda Karayip denizinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından Cueva de los Peces de mağara göletinde yüzmenin keyfine varıyor ve buradaki tesiste lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-i diğer domuzlar körfezi üzerinden yolumuza devam ediyor UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Güneyin incisi olarak adlandırılan Cienfuegos’a geliyoruz. Kent merkezinde kısa yürüyüş turu yapacağız. Valilik binası, kiliseler ve tarihi tiyatronun yer aldığı Jose Martin meydanında kahve molası veriyoruz. Cienfuegos’a veda ediyor ve yol üzerinde tropikal meyve tadımı ve alışverişi gerçekleştirdikten sonra, yaklaşık iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından akşamüstü saatlerde Trinidad’a varacağız. Casamıza yerleşiyoruz ve serbest alınacak akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Plaza Mayor’a gidiyoruz ve kentin gece eğlence mekanlarını ziyaret ediyoruz.

4.Gün: Trinidad >> Ancon

Kahvaltının ardında Trinidad sokaklarını rehberimizle birlikte keşfedeceğiz. İlk durağımız yerel seramik sanatçısı Chico Santander’in atölyesi olacak. Ardından kenti yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Museo Controbandista (Devrim Karşıtları Müzesi) ziyareti ve Escouela Primera (ilköğretim okulu) ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Trinidad2a özgü koloniyal bir kokteyl olan Canchancara tadımı yapacağız. Hediyelik eşya pazarında verilen serbest zamanın ardından şeker kamışı plantasyonların yer aldığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Valle de los Ingenios’a (Şeker Vadisi) gidiyoruz. Burada misafirlerimizle birlikte şeker kamışı öğütücüsünün çalışma sistemini tecrübe ediyor sonrasında elde edilen suyun tadına bakıyoruz. Koloniyal dönemin zengin ailelerinin yaşadığı Managa kasabasında Torre de Iznaga, yani köle gözetleme kulesine çıkıyor ve göz alabildiğine uzanan vadi manzarasını fotoğraflıyoruz. Köylülerin el işçiliği ürünlerinin bulunduğu hediyelik eşyalar pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında sakin bembeyaz kumsalıyla, ılık deniziyle bilinen dünyaca ünlü Playa Ancon’a gidiyoruz. Lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi plaj kenarındaki tesislerde alacağız ve deniz keyfi yapacağız.
Akşamüstü saatlerinde Trinidad’a dönüyoruz ve serbest alınan akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimizle Casa de la Musica’da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

5.Gün: Trinidad >> Santa Clara >> Havana

Sabah kahvaltımızın ardında 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Santa Clara’ya geliyoruz. Devrimin en önemli tanığı olan bu şehirde Che ve yoldaşlarının naaşlarının bulunduğu anıt mezarı “Mozole” ve Che’nin yaşam hikayesinin ve kişisel eşyalarının sergilendiği Che Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Che komutasındaki birliklerin diktatör Batista’ya ait silah yüklü treni durdurarak devrimin kaderini belirleyişini anlatan Zırhlı Tren Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Havana’ya doğru araç yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Akşam Havana’da Cabaret Parisién Hotel Nacional de Cuba’da Cabaret Parisien Gösterisi’ni (Parizyen Şov) izlemeye gideceğiz. Cabaret Parisien, Paris’teki ünlü Moulin Rouge kabaresinden esinlenerek tasarlanmıştır ve şık bir Fransız tarzını yaratmak için modernizm ile yerel Küba öğelerini bir araya getirmiştir. Bu benzersiz mekan, göz alıcı dekorasyonu, etkileyici sahne performansları ve canlı Latin danslarıyla ünlüdür. Gösteriyi izledikten sonra konaklama yapacağımız casamıza yerleşiyoruz.

6.Gün: Havana >> Vinales

Sabah kahvaltımızın ardından 1 gece 2 günlük Vinales turumuza başlıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Buradaki ilk durağımız, sabah kahve keyfimizi yapacağımız Jasmin Seyir Tepesi olacak. Ardından Cueva del Indio, yerlilerin saklandığı mağarayı göreceğiz. Bir sonraki durağımız dünyanın en büyük kaya resmi, evrim teorisinin resmedildiği Mural de la Prehistoria olacak. Bugün öğle yemeğimizi ekolojik bir çiftlikte, tamamen doğal ürünlerden oluşan bir sofrada Finca Agroecologica El Paraiso’da alacağız. Sonrasında “tütün nasıl ekilir, yetiştirilir, kurutulur, puro nasıl sarılır ve puro nasıl içilir?” gibi soruların cevaplarını bulabileceğimiz bir puro atölyesi ziyareti yapacağız. Ardından tek katlı ve bahçe içerisindeki evleriyle bilinen Vinales kentindeki evlerimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle kent meydanındaki parkta buluşuyor ve Casa de la Musica’da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

7.Gün: Vinales >> Las Terrazas >> Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve Küba’da eko-turizm uygulamalarının başkenti olarak bilinen, 1984 Yılında UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi olarak ilan edilen Sierra del Rosario dağlarındaki Las Terrazas ve Salto de Sorao (Sorao şelalesi). Dileyen misafirlerimiz burada yüzme molası verebilirler. Ardından San Juan nehri kenarında öğle yemeği yemek ve yüzmek için serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilirler. Las Terrazas’tan ayrıldıktan sonra yaklaşık 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Havana’ya geliyor ve evlerimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

8.Gün: Havana >> İstanbul

Sabah erken saatte aracımızla havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile saat 09.30’da İstanbul’a dönüş yoluna koyuluyoruz. Bugün kahvaltımızı ve tüm diğer yemeklerimizi uçakta alacağız.

9.Gün: İstanbul

Sabah saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.