Image Alt

Küba Turu

30 Kasım-8 Aralık 2024

Küba Turu

Küba’yı doyasıya yaşayalım diye, uzun ve dopdolu bir Küba turu programı hazırladık. Küba turumuzda; doğanın, müziğin, mimarinin, dansın, denizin, uçsuz bucaksız vadilere çökmüş yağmur bulutlarının, top koşturan çocukların, tarladan dönen yorgun süvarilerin, sallanan iskemlesinden vazgeçmeyenlerin ülkesi, insanca yaşamanın adası Küba. Kristof Kolomb buraya geldiği zaman yerli halkları katletmeden önce seyir defterine şöyle yazmıştı: “Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.” Küba bir merak… Hem dünü, hem bugünü ama asıl geleceği merak edilen bir ülke. Sorularına cevap aramak için gidenlerin sorularını çoğaltarak döndükleri yer.

Bizim için önemli! Sizleri önemsiyor ve turumuz boyunca maksimum keyif almanız için Küba turu süresince sadece Küba’ya odaklanmanızı, Küba’yı yaşamanızı istiyoruz. Gezginler için özenle hazırlanmış dolu dolu bir Küba deneyimi sunan tur programımız boyunca belirtilen akış dışında hiçbir ekstra tur bulunmamakta olup herhangi bir ad altında ekstra bir ücret talep edilmemektedir.


KONAKLAMA

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 300 Euro.


VİZE BİLGİSİ

Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € ‘dur. Vizeler isteğiniz halinde tarafımızca alınacaktır.


ÜCRET

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2100 Euro

Tek kişi farkı 300 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları ile Ekonomi Sınıfı İstanbul – Havana Gidiş-Dönüş
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • Cabaret Parisien Show (Parizyen Şov)
 • Klasik ve Üstü Açık Arabalar ile Havana Turu
 • 8 Gece Konaklama
 • 8 Adet Kahvaltı
 • Türkçe Rehberlik
 • Öğle Yemekleri
 • Özel Aracımızla Şehirler Arası Ulaşım
 • Seyahat ve Kaza Sigortası
 • Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba Vizesi 50 Euro
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Akşam Yemekleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Havana

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul’dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz ve sizlerle 22:30 THY kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 183 sefer sayılı saat  01.55’deki uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 12 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile sabah 07.15’de Havana Havalimanı’na indiğimizde rehberimiz ve aracımız bizi karşılayacak. Konaklama yapacağımız butik otelimize yerleşiyor ve biraz dinleniyoruz. Ardından üstü açık eski Amerikan arabalarla gerçekleştireceğimiz ve yaklaşık 2 saat sürecek olan şehir turuna başlıyoruz. Malecon sahili boyunca yapacağımız gezinin ardından önemli bir seramik sanatçısı olan Jose Fuster’in müze evini ziyaret ediyoruz. John Lennon Parkını da gördükten sonra Almendares Parkında kahve molası veriyoruz. Devrim Meydanında (Plaza de Revolucion) alanın simgesi olan Jose Martin anıtı önünde rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve bize eşlik eden renkli arabalarımızla hatıra fotoğrafları alıyoruz. Atatürk Büstü ziyaretimizin ardından keyifli bir restaurantta yemeğimizi alıyoruz. Dinlenmek için butik otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

2.Gün Havana

Bugünümüzü Havana sokaklarına ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Küba baroku olarak da adlandırılan Havana’nın mimari açıdan en eklektik meydanı Plaza Vieja, kolonyal dönemde, askeri geçit törenleri, müzik konserleri ve aristokrat ailelerin resmi akşam mesire yeri olan ve 20. yüzyılın ortalarına kadar politik ve idari rolünü sürdürdüğü Plaza de Armas, şehrin kalbi olarak tabir edilen Plaza de la Cathedral ve Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Devrimden önce meclis binası olarak kullanılan Capitolio Nacional Binası, granit kolonları ve 55 basamaklı ihtişamlı girişiyle göz alıcı bir güzellikte. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu “La Bodeguita” ve “’La Floridita” isimli barlarda soluklanıp müzik dinleyeceğiz, dans edeceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Serbest alınacak akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimizle müziğin, eğlencenin ve modern sanatın tek bir çatı altında toplandığı bir mekan olan “Fabrica del Arte” ye gideceğiz.

3.Gün: Havana >> Cienfuegos >> Trinidad

Kahvaltının ardından 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Domuzlar Körfezi olacak. Bu yer Küba tarihinde önemli bir konuma sahiptir. Coğrafi olarak Domuzlar Körfezi’ni keşfedecek ve burada bulunan Museo Giron Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Playa Larga’da olağanüstü güzellikteki masmavi sularda Karayip denizinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından Cueva de los Peces de mağara göletinde yüzmenin keyfine varıyor ve buradaki tesiste lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer domuzlar körfezi üzerinden yolumuza devam ediyor UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Güneyin incisi olarak adlandırılan Cienfuegos’a geliyoruz. Kent merkezinde kısa yürüyüş turu yapacağız, valilik binası, kiliseler ve tarihi tiyatronun yer aldığı Jose Martin meydanda kahve molası veriyoruz. Cienfuegos’a veda ediyor ve yol üzerinde tropikal meyve tadımı ve alışverişi gerçekleştirdikten sonra yaklaşık iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından akşamüstü saatlerde Trinidad’a varacağız. Butik otelimize yerleşiyoruz ve serbest alınacak akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Plaza Mayor’a gidiyoruz ve kentin gece eğlence mekanlarını ziyaret ediyoruz.

4.Gün Trinidad >> Ancon

Kahvaltının ardında Trinidad sokaklarını rehberimizle birlikte keşfedeceğiz. İlk durağımız yerel seramik sanatçısı Chico Santander’in atölyesi olacak. Ardından kenti yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Museo Controbandista (Devrim Karşıtları Müzesi) ziyareti ve Escouela Primera (ilköğretim okulu) ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Trinidad’a özgü koloniyal bir kokteyl olan Canchancara tadımı yapacağız. Hediyelik eşya pazarında verilen serbest zamanın ardından şeker kamışı plantasyonların yer aldığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Valle de los Ingenios’a (Şeker Vadisi) gidiyoruz. Burada misafirlerimizle birlikte şeker kamışı öğütücüsünün çalışma sistemini tecrübe ediyor sonrasında elde edilen suyun tadına bakıyoruz. Koloniyal dönemin zengin ailelerinin yaşadığı Managa kasabasında Torre de Iznaga, yani köle gözetleme kulesine çıkıyor ve göz alabildiğine uzanan vadi manzarasını fotoğraflıyoruz. Köylülerin el işçiliği ürünlerinin bulunduğu hediyelik eşyalar pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında sakin bembeyaz kumsalıyla, ılık deniziyle bilinen dünyaca ünlü Playa Ancon’a gidiyoruz. Lezzetli deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi plaj kenarındaki tesislerde alacağız ve deniz keyfi yapacağız.
Akşamüstü saatlerinde Trinidad’a dönüyoruz ve serbest alınan akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimizle Casa de la Musica’da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

5.Gün Trinidad >> Santa Clara >> Havana

Sabah kahvaltımızın ardında 1,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Santa Clara’ya geliyoruz. Devrimin en önemli tanığı olan bu şehirde Che ve yoldaşlarının naaşlarının bulunduğu anıt mezarı “Mozole” ve Che’nin yaşam hikayesinin ve kişisel eşyalarının sergilendiği Che Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Che komutasındaki birliklerin diktatör Batista’ya ait silah yüklü treni durdurarak devrimin kaderini belirleyişini anlatan Zırhlı Tren Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Havana’ya doğru araç yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Akşam Havana’da Cabaret Parisién Hotel Nacional de Cuba’da Cabaret Parisien Gösterisi’ni (Parizyen Şov) izlemeye gideceğiz. Cabaret Parisien, Paris’teki ünlü Moulin Rouge kabaresinden esinlenerek tasarlanmıştır ve şık bir Fransız tarzını yaratmak için modernizm ile yerel Küba öğelerini bir araya getirmiştir. Bu benzersiz mekan, göz alıcı dekorasyonu, etkileyici sahne performansları ve canlı Latin danslarıyla ünlüdür. Gösteriyi izledikten sonra konaklama yapacağımız butik otelimize yerleşiyoruz.

6.Gün Havana >> Vinales

Kahvaltının ardından 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünyada ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Buradaki ilk durağımız sabah kahve keyfimizi yapacağımız Jasmin Seyir Tepesi olacak. Ardından Cueva del Indio, yerlilerin saklandığı mağarayı göreceğiz. Mağara gezimizin ardından öğle yemeğimizi ekolojik bir çiftlikte, tamamen doğal ürünlerden oluşan bir sofrada Finca Agroecologica El Paraiso’da alacağız. Bir sonraki durağımız dünyanın en büyük kaya resmi, evrim teorisinin resmedildiği Mural de la Prehistoria olacak. Ardından tek katlı ve bahçe içerisindeki evleriyle bilinen Vinales kentindeki evlerimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle kent meydanındaki parkta buluşuyor ve Casa de la Musica’da müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

7.Gün Vinales >> Havana

Kahvaltının ardından “tütün nasıl ekilir, yetiştirilir, kurutulur, puro nasıl sarılır ve puro nasıl içilir?” gibi soruların cevaplarını bulabileceğimiz bir puro çiftliği ziyaretini yapacağız. Vinales’ten ayrıldıktan sonra yaklaşık 2,5 saatlik bir araç yolculuğu ile Havana’ya geliyor ve butik otelimize yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle müzik, dans ve eğlence dolu bir gece geçiriyoruz.

8.Gün Havana >> İstanbul

Sabah erken saatte aracımızla havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile saat 08:40’da İstanbul’a dönüş yoluna koyuluyoruz. Bugün kahvaltımızı ve tüm diğer yemeklerimizi uçakta alacağız.

9.Gün: İstanbul

Sabah saat 09.30’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.