Image Alt

Küba Turu

26 Kasım - 04 Aralık 2022

Küba Turu

Küba’yı doyasıya yaşayalım diye dolu dolu bir program düzenledik.

Doğanın, müziğin, mimarinin, dansın, denizin, uçsuz bucaksız vadilere çökmüş yağmur bulutlarının, top koşturan çocukların, tarladan dönen yorgun süvarilerin, sallanan iskemlesinden vazgeçmeyenlerin ülkesi, insanca yaşamanın adası Küba.

Kristof Kolomb buraya geldiği zaman yerli halkları katletmeden önce seyir defterine şöyle yazmıştı: “Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.”


KONAKLAMA

Küba’da yerel yaşamı daha iyi gözlemlemek amacıyla casa denilen evlerde konaklayacağız.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 300 Euro.


VİZE BİLGİSİ

Vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba vize ücreti 50 € ‘dur. Vizeler isteğiniz halinde tarafımızca alınacaktır.


ÜCRET

8 Gece 9 Gün

Ücret kişi başı 2400 Euro

Tek kişi farkı 300 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • THY Ekonomik Sınıf Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Rehberlik
 • 7 Gece Konaklama
 • Tüm Kahvaltılar
 • Tüm Akşam Yemekleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Klasik ve Üstü Açık Arabalar ile Havana Turu
 • Ulaşım
 • Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Küba Vizesi (50 Euro)
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Havana

İstanbul Havalimanı’nda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları’nın saat 02.05’de gerçekleşecek olan uçuşu ile Havana’ya uçuyoruz. Jose Marti Havaalanı’nda bizi karşılayacak aracımız ve rehberimiz ile birlikte şehir içinde geniş bir tur yaptıktan sonra klasik ve üstü açık arabalar ile Havana turu yapıyoruz. Sonrasında konaklayacağımız otellere yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.

 

2.Gün Havana

Bugünü Havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda Havana akşamının tadını çıkaracağız. 

 

3.Gün Havana >> Cienfuegos >> Trinidad

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer Domuzlar Körfezi üzerinden Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz. 

 

4.Gün Trinidad >> Ancon

Bugün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur Tropik Ancon Plajı ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız. 

 

5.Gün Trinidad >> Santa Clara >> Havana

Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak. 

 

6.Gün Havana >> Vinales

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla bisiklete binerek çevreyi gezeceğiz. Bisiklete binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. 

 

7.Gün Vinales >> Las Terrazas >> Artemisa >> Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. İsteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüş yapabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz. 

 

8.Gün Havana >>İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın 09.00 uçuşu ile dönüş yoluna koyuluyoruz. 

 

9.Gün Havana >>İstanbul

Sabah saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. 

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.