Image Alt

Lavanta Bahçeleri- Salda- Pamukkale Turu

13-15 Temmuz 2024

Lavanta Bahçeleri- Salda- Pamukkale Turu

KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız 4 yıldızlı otelde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 3000 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

2 Gece 3 Gün

Ücret kişi başı 18.400 TL (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                         19.400 TL (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 3000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları İle İstanbul Sabiha Gökçen – Antalya Gidiş, Denizli – İstanbul Sabiha Gökçen Dönüş Uçak Bileti
 • 2 Gece 4 Yıldızlı Otel Konaklaması
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Balon Turu

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1. Gün İstanbul >> Antalya >> Isparta

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile misafirlerimizi evlerinden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na geçiyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Hava Yollarının saat 07:15 uçuşu ile Antalya’ya hareket ediyoruz. Kahvaltı molası sonrasında Thermessos antik kentini ziyaret ediyoruz. Büyük İskender’in Anadolu’da fethedemediği iki kentten biri olan Thermessos oldukça yüksek bir tepede kurulmuş olup; kalıntıları çok iyi korunmuş durumda. Tiyatroyu, şehir surlarını, sarnıçları ve Odeon’u görüp Sagalasos’a doğru yola çıkıyoruz. 2000 yıldır akmaya devam eden antik çeşmesi ile 1600 metre yükseklikte dağın yamacında bulunan Sagalasos, Ağlasun ilçesine 7 km uzaklıkta  ve  Antik Yunan’da Pisidia’nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin birçok bölümü kısmen ayakta kalmıştır. En iyi bölümlerinden olan tiyatrosu, agorası, hamamları ve yamaç evleri ile Sagalasos zaman içinde bir yolculuğa bizleri sürüklemektedir. Turumuzun ardından otelimize giderek dinleniyoruz.

2. Gün Kuyucak (Lavanta Bahçeleri) >> Salda  >> Pamukkale

Kahvaltımızın ardından ilk gezi noktamız olan Isparta’nın lavantaları ile meşhur köylerini ziyarete başlıyoruz. Gül üretiminde Türkiye’de ve dünyada önemli bir konuma sahip olan Isparta, bazı köyleriyle bugün bir lavanta diyarı olarak da bilinmektedir. Kuyucak Köyü başta olmak üzere Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde de lavanta üretimi yapılmaktadır. İlk defa 1975 yılında Fransa’dan getirtilen lavanta fideleri hoş kokusu ve güzel görüntüsü için sadece bir süs bitkisi olarak değerlendirilmiş, 1990‘lı yıllardan itibaren de ticari amaçlı üretime geçilmiştir. Bu bölgede yaklaşık 3000 hektarlık bir alan lavanta üretimi için kullanılmakta ve Türkiye’nin lavanta üretiminin %90’nı karşılanmaktadır. Fotoğraf ve lavanta ürünleri alışveriş molamızın ardından Türkiye’nin en derin ve en berrak gölü olan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen bu eşsiz güzellikteki gölde fotoğraflarımızı çekip, dolaştıktan sonra Kendimizi gölün turkuaz sularına bırakıyoruz. Öğle yemeğinden sonra son gezi yerimiz olan HİERAPOLİS antik kentinin Kuzey Nekropolisi’nden başlayan yürüyüşümüzle Pamukkale travertenlerine doğru devam ediyoruz. Yürüyüş boyunca Roma Hamamı, Domitian Kapısı, Agora Tiyatro gibi kentin önemli yapılarını da göreceğiz. Daha sonra verilecek olan serbest zamanda Kleopatra havuzu, travertenler ve açık olması durumunda Hierapolis müzesini de gezebileceğiz. İsteyenler verilecek sınırlı zaman içinde Pamukkale’nin şifalı Kleopatra termal havuzuna girebilirler. Günün sonunda otelimize giderek dinleniyoruz.

3.Gün Denizli >> İstanbul

Kahvaltı sonrası dileyenler otelin termal havuzlarına girerken; isteyen misafirlerimiz balon ile travertenlerin üzerinde gezecekler. Öğleden sonra yola çıkarak Anadolu’daki en güzel antik kent olan Aphrodisias’a gidiyoruz. Aşk ve Güzellik tanrıçasına adanmış olan kentin tiyatrosunu, tapınaklarını, odeonunu ve Anadolu’da yer alan en büyük hipodromunu gördükten sonra muhteşem heykeller ile dolu müzesini ziyaret ediyoruz. Propilonu ve Sabestionu gördükten sonra gezimizi tamamlıyor ve bambaşka duygularla İstanbul’a dönmek üzere Çardak Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Denizli Çardak Havaalanı’ndan Pegasus Hava Yollarının saat 20.45 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuzun sonunda transfer aracımız ile misafirlerimizi evlerine bırakıyoruz.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.