Image Alt

Likya Yolu Kaş Olympos Trekking Turu

19-23 Ekim 2022

Likya Yolu Kaş Olympos Trekking Turu

Tunç çağından günümüze gelen Işık ülkesi Likya medeniyeti. Tarihin izi ve coğrafyanın güzelliğinde keyifli mi keyifli bir doğa yürüyüşü turu bizi beklemekte. Likya trekking yolu Türkiye’nin en uzun mesafeli trekking parkurudur. Likya trekking turu parkurları, Dünya’da en iyi 10 trekking parkuru olarak geçer. Likya trekking rotaları tarihte Teke yarımadası olarak geçen bölge, Antalya-Fethiye arasını kapsar. Likya yolu doğa yürüyüşü parkur çalışmaları devam etmekte olup yeni ilave parkurlarla 550 km’dir. Likya trekking turu rotaları Kate Clow ve gönüllü ekibi tarafından haritalanıp, işaretlenmesi ile Türkiye’de ekoturizme kazandırılmıştır. Arkeotrek rotaları arasında yer alan Likya yolu trekking turunda rotalarımız çok sayıda Likya antik kentlerinden geçmektedir.  Patara, Apollonia, İdyros, Myra, Apelia, Theimussa, Xanthos, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis, Sdyma, Pyndai, Phellos, Simena, Antiphellos, Letoon. Likya doğa yürüyüşü turunda, Likya Trekking rotalarından beş günlük özel seçilmiş rotaları yürüyeceğiz. Likya yolu trekking turunda günlük parkurları tamamladıktan sonra yüzme keyfi yaparak ruhumuz ve bedenimizin dinginliğini yaşayacağız. Likya doğa yürüyüşü turumuzda antik kentler, tarihte en eski el aletleri ve teçhizatlar arasında geçen yer alan üzüm, zeytinyağı işlikleri, deniz ticareti yapılan kentler, askeri yerleşim yerleri ve mitolojik dönemin kahramanları trekking rotalarımız üzerinde yer almaktadır.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 1000 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: Antalya Havalimanı saat 08.00
Tur Bitiş Saati: Antalya Havalimanı saat 19.00

Havayolu ya da otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 5700 TL

Tek kişi farkı 1000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Konaklama
 • 4 Kahvaltı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: Kaş- Limanağzı – Boğazcık Köyü

Sabah Antalya Havaalanı’nda saat 08:00’da toplanıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş’a doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Likya trekking turunda ilk günde yürüyüşe başlayacağımız Kaş’a bağlı Limanağzı’na gidiyoruz. Yolumuz üzerinde sarnıçlar, kayalık kıyı hattı, Çoban Plajı ve Fakdere’de bulunan koy, Dinek Tepe ve Kale Tepe yer almakta. Körmen Adası manzarasında yürüyeceğimiz patikamızı Boğazcık Köyü’nde tamamlıyoruz. Rotadan çıkış zamanımıza göre, vaktimiz kalırsa Kaş sahillerinde bir saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km. 7 saat

2.Gün: Boğazcık – Kekova

Kahvaltımızın ardından Likya doğa yürüyüşü programımızda yürüyüşe başlayacağımız Boğazcık’a geliyoruz. Rotamız üzerinde bulunan Aperlia Antik Kenti’ni geziyoruz. Yürüyüşümüz Kaleüçağız’da (Kekova) bitecek. Burası küçük bir sahil kasabası. Biraz dinlendikten sonra gün batımını izlemek için Sinema Kalesi’ni gezmeye çıkıyoruz. Aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

3.Gün: Gelidonya Feneri – Adrasan

Kahvaltımızın ardından aracımız ile Gelidonya Feneri parkurunun başlangıç noktasına geçiyoruz. Gelidonya Fenerine kadar çıkıyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Yürüyüşümüzde manzara muhteşem. Yürüyüş bitiminde Cennet Koyu’nda yüzme keyfi bizi bekliyor. Aracımız ile devam ediyoruz. Adrasan’da otelimize yerleşip deniz keyfi için kumsala geçiyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 15 km.

4.Gün: Adrasan – Olympos

Adrasan’da başlayacağımız yürüyüşümüz Likya yolu trekking turunun en güzel parkurlarından biridir. Musa Dağı’nın doruklarında devam edip Olympos’ta bitecek. Olympos Antik Kenti gezisi ve deniz keyfinin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Otelimize gidip dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km.

5.Gün: Phasilis – Göynük – Antalya

Kahvaltımızın ardından Olympos’tan ayrılıyoruz. Likya antik kentlerinden Phaselis Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Göynük Kanyonu’na gideceğiz. Kanyon gezimizin ardından akşam yemeğimizi alıp, havaalanına doğru giderek Likya trekking yoluna veda ediyoruz. Antalya Havalimanı’na varış saatimiz 19:00’dır.

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunun eşsiz doğası eşliğinde en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.