Image Alt

Macahel Yoga ve Şifa Kampı

30 Ağustos- 3 Eylül 2023

Macahel Yoga ve Şifa Kampı

Doğada doya doya vakit geçirebileceğiniz, gezilerimizle bölgeyi tanıyacağınız, yoga ve şifa çalışmalarıyla huzur bulacağınız 5 günlük dolu dolu bir program sizleri bekliyor.

**Yoga dersleri her seviyeye uygundur.

Macahel Bölgesi; Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral Köylerinden oluşmaktadır. Macahel, UNESCO tarafından Türkiye’nin tek “Biyosfer Rezerv Alanı” olarak tescillenmiştir. Biyosfer rezerv alanı, sahip olduğu zengin ekosistem ile sayısız endemik bitki türüne ev sahipliği yapan korunması gereken özel bölgelere verilen addır. Yeşilin her tonunu göreceğimiz, ulu kayın ağaçlarına sarılacağımız, şelalelerin altında serinleyeceğimiz, derelerin dalından yemiş ve meyve yiyeceğimiz, özgün bir kültürü tanıyacağımız harika bir program sizleri bekliyor.


KONAKLAMA

Konaklamamız Macahel Han Pansiyon’da 2 kişilik odalarda olacaktır.

Etkinliğimize tek katılan arkadaşlar, konaklama için diğer arkadaşlarla eşleştirilir.

Tek konaklamak isterseniz kişi başı 4 gece için toplam ücret 2000 TL’dir.

                                                         


ULAŞIM

30 Ağustos Rize Artvin Havaalanı’nda 10.00’da buluşuyoruz.

3 Eylül Rize Artvin Havaalanı’na ulaşım saatimiz 17.30

Alabileceğiniz THY uçuş saatleri;

30 AĞUSTOS IST-RZV 06.15-08.05

                      SAW-RZV 07.35-09.25

3 EYLÜL RZV-IST 20.10-22.15

               RZV-SAW 19.25- 21.25


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 11500 TL

Tek kişi farkı 2000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Rize’de başlayıp Rize’de bitecek bütün ulaşımlar
 • 4 Gece Konaklama
 • 4 Kahvaltı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Bölgesel Rehberlik
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Ören Yeri Girişleri
 • Eğitmenlerle Yapılan Tüm Çalışmalar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Rize’ye Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
 • İlk Gün Kahvaltısı
 • Öğlen Yemekleri ve Kumanyalar
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.GÜN> RİZE ARTVİN HAVALİMANI – HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – MAÇAHEL

Rize Artvin Havaalanı’nda sabah 10.00’da buluşarak hareket ediyoruz. Direkt sahil yolundan Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Kahvaltımızı Fındıklı ilçesinde Aydın Boysan Tesisleri’nde alıyoruz. Ardından bugünkü gezimize başlıyoruz. Önce Hopa, ardından Cankurtaran tünelini geçerek Çoruh vadisi Borçka ilçesine ulaşacağız. Öğle yemeği için Klaskur köyünde bir molamız olacak. Buradan yarım saatlik yolculuk ile Karagöl’e ulaşacağız. Karagöl gezisi ve sık orman dokusunda bir yürüyüş süremiz olacak. Ardından Maçahel geçidine yönlenerek müthiş manzaralarla iki bin metrelik bir geçitten geçerek Maçahel havzasına ulaşıyoruz. Manzaralı yolculuk sonrası pansiyonumuza ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz.

18.00-19.00 Tanışma Çemberi ve Niyet Çalışması- Cemre Nur Meleke

19.00 Akşam yemeği ve sonrasında dinlenme

2.GÜN> MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ – KAYALAR – MAÇAHEL

08.00-09.00 Geriye Bükülmeler Yoga Asana- Gül Bolpaça

09.00-10.30 Kahvaltı

Kahvaltımızın ardından Maçahel’deki ilk keşif günümüz. Maçahel havzasının en turistik köşesi olan Maral şelalesine gidiyoruz. Şelale oldukça etkileyici ve çok ziyaretçi almakta. Biz hem yürüyüş yapacak hem de koşullar uygun ise suya girmeye çalışacağız. Şelale gezisi sonrası köyde Süleyman amcadan Bal hikayesini dinleyeceğiz. Ardından Maçahel keşfine devam ediyoruz. İremit Camii’yi gezdikten sonra harika bir öğle yemeği alacağız. Yemek sonrası Maçahel merkez camisini gezeceğiz. Devamında Kayalar köyüne doğru bir yolculuk olacak ve buranın keyfini çıkardıktan sonra tekrar pansiyonumuza döneceğiz.

18.00-19.00 Metta Meditasyonu- Gül Bolpaça

19.00 Akşam yemeği ve sonrasında dinlenme

3.GÜN> GORGİT VADİSİ ve YAYLASI – EFELER KÖYÜ – MAÇAHEL

08.00-09.00 Tüm Beden Esneklik Yoga Asana- Gül Bolpaça

09.00-10.30 Kahvaltı

Kahvaltımızın ardından bugün bölgenin vahşi ve güzel vadilerinden biri olan Gorgit’e gideceğiz. Yol boyunca aracımız ile ilerleyebileceğimiz kadar ilerleyip yükselmeye çalışacağız. Geleneksel yayla yolundan Gorgit Yaylasına ulaşacak ve bir süre burada dinleneceğiz. Efeler Köyünde kısa bir yürüyüşümüz olacak. Köyde geleneksel yöntemle üretilen ahşap tornacısına uğrayacağız. Ahşap masa, tabak ve sunum tepsisi yapımı inceleyeceğiz. Köy gezimiz sonrası Tamara köprüsü ve dere keyfi yapacağız. Çevre gezileri ile tekrar pansiyonumuza geri dönüyoruz.

18.00-19.00 Yoga Nidra- Gül Bolpaça

19.00 Akşam yemeği ve sonrasında dinlenme

4.GÜN> UĞUR VADİSİ – KAYIN ORMANI – MAÇAHEL

08.00-09.00 Beş Aşamalı Nefes Farkındalığı Meditasyonu ve Pawanmuktasana ( Eklem Yogası) Yoga Asana- Gül Bolpaça

09.00-10.30 Kahvaltı

Kahvaltımızın ardından bugün Maçahel’in köylerini Maral ve Uğur Köyleri vadilerini yakından tanıyacağız. Anıtsal kayın ağaçlarını, bal ormanlarını keşfedeceğimiz bir gün olacak. Bu güzel üçlemeler ile Maçahel’in sınırını oluşturan Karçal dağları eteklerine doğru araç ile çıkacağız. Uğur vadisinin derinliklerini oluşturan bal ormanında bir yürüyüş olacak. Devamında vadide iki mahalle arasında yürüyüş yapıp pansiyona geri döneceğiz.

18.00-19.00 Şifa Terapisi- Cemre Nur Meleke

19.00 Akşam yemeği ve sonrasında dinlenme

5.GÜN> BORÇKA – ARHAVİ – ÇİFTE KÖPRÜ – ÇAĞLAYAN VADİSİ – RİZE

08.00-09.00 Yin Yoga- Gül Bolpaça

09.00-09.30 Kapanış Niyet Çemberi- Cemre Nur Meleke

09.30-10.30 Kahvaltı

Kahvaltımızın ardından Maçahel Vadisinden ayrılıp Borçka merkeze geçiyoruz. Burada yöresel alışveriş yapma şansımız olacak. Ardından Hopa istikametini geçip Arhavi ilçesinde ünlü Çifteköprü’yü görüp Çağlayan Vadisine doğru hareket edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından buradaki tarihi konakları ziyaretimiz sonrası Rize Havaalanı’na doğru hareket ediyoruz.

Havaalanı varış saatimiz: 17.30

CEMRE NUR MELEKE

 

1991 İstanbul doğumlu Cemre Nur Meleke, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversitede sinema alanında yüksek lisansını tamamlayıp doktoraya devam etti. 4 sene Vatan Gazetesi’nde kitap eleştirmeni olarak yazarlık yaptıktan sonra Milliyet Gazetesi’nde seyahat yazıları yazan Meleke, çeşitli dergilerde editör ve ajanslarda sosyal medya yöneticisi ve metin yazarı olarak çalıştı. 2014 yılında yüz binlerce kadına ulaşan, kadınları seyahate teşvik edici yurt içi ve yurt dışı etkinlikler yapan kız kardeşlik platformu Gezgin Kadınlar‘ı kurdu.

Yıllardır birçok üniversitede, televizyon kanalında, radyoda, basında, TEDx sahnesinde kadınların seyahat etmesine ve sınırlarını aşmasına yönelik konuşmalar yapan Meleke, çocukluğundan beri süregelen şifacılığını da kullanarak 2015 yılından beri kişisel gelişim alanında çalışmalar yürütüyor. 3 sene yaşam koçu Tuba Şebnem Yıldırım ile çalışmış ve Elmas Akademi’den profesyonel koçluk eğitimleri almış olan Meleke, Esra Oğut’un da çeşitli workshoplarına katılıp, Darel Rutherford ve Louise Hay ekolünü takip edip, kendi özgün yöntemlerini oluşturarak kadınlara yaratım güçlerini keşfetmeleri yönünde cesaretlendirici çalışmalar, meditasyon ve şifa tekniklerini deneyimletiyor. Hem kamplarda hem de birebir seanslarında danışanlarının yeni yaratımlarına ışık tutan Cemre Nur Meleke, aynı zamanda Yaratım Gücü platformunun kurucusu.

 

Instagram: 

cemrenurmeleke

yaratimgucu

 

GÜL BOLPAÇA

Gül, 1986 Kasım’da dünyaya geldi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ( 2010 ) Büro Yönetimi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi ( 2016 ) İşletme bölümlerini bitirdi.
Kısa bir dönem powerlifting sporuyla uğraştı ve sonunda yoga ile karşılaştı. Evren ile ilgili sorularına yeni sorular katan yogayı öğrenmek ve öğretmek niyetiyle 2018’de Yoga Academy’den, 2020’de Advayta Yoga’dan, 2021’de Yogakioo’dan temel yoga eğitimleri aldı. Aynı zamanda ses meditasyonu uygulayıcısı ve thai masaj terapisti olan Gül, duruş bozuklukları ve hastalıklarla çalışabilmek için Spiral Stabilization Anatomi Eğitimi ve Ram Yoga Terapi’den 2023’de yoga terapi eğitimi almıştır.
Evrendeki her şeyin zıddı ile var olduğu düşünür ve yaşamın sırrını bu zıtlıklar arasındaki dengede bulur.

Instagram: gulbolpaca