Image Alt

Mardin Turu

25-28 Nisan 2024

Mardin Turu

Güneydoğu Anadolu’nun mistik güzelliklerine ev sahipliği yapan ve binlerce yıldır tarih sahnesinde olan Mardin, Mezopotamya’nın kadim medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olup sıra dışı mimarisi ve farklı kültürleri bir arada barındırması ile eşsiz bir destinasyondur.

Mardin, sadece tarihi dokusuyla değil, aynı zamanda zengin kültürel mozaiğiyle de ön plana çıkar. Farklı etnik ve dini grupların hoşgörü içinde yaşadığı bu şehir, el sanatlarıyla, geleneksel lezzetleriyle ve renkli festivalleriyle de göz doldurur. Mardin sokaklarında dolaşırken Arap, Süryani, Kürt ve Türk kültürlerinin harmonisini hissedecek, yöresel lezzetleri tadarken damaklarınızda unutulmaz bir lezzet şöleni yaşayacaksınız.

Mardin turumuz ile bu büyülü şehri keşfe çıkıyor, taşlara işlenmiş tarihini ve kültürel zenginliklerini birlikte geziyoruz. 

Katılımcı Sayısı: 24 kişi ile sınırlıdır.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız İzala Otel’de olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 7500 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 23.700 TL (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                          24.800 TL (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 7500 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Rehberlik
 • Uçak Biletleri
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 3 Gece Konaklama
 • Diyarbakır’da İlk Gün Kahvaltısı
 • 3 Kahvaltı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Cercis Murat Konağında 1 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler
 • Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul, İzmir, Ankara ya da  Antalya >> Diyarbakır >> Mardin

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak bulunduğunuz illerdeki (İstanbul (İstanbul Havalimanı), İzmir, Ankara, Antalya) havalimanına gidiyoruz. Diyarbakır’da saat 10:30’da toplandıktan sonra güzel bir Diyarbakır kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Dört Ayaklı Minare, Ulucami ve sonrasında Şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın müze olan evini gördükten sonra aracımız ile panaromik bir geziye çıkıyoruz. Dünyanın en uzun ayakta kalmış olan surlarını, Mardin Kapı ve Keçi Burcunu gördükten sonra keyif kahvelerimizi Dicle Nehri kenarında 10 Gözlü Köprü’yü seyrederek içiyoruz. Köprü üzerinden Kırklar Düzü ve Hevsel Bahçelerini görüp Atatürk köşkünü geziyoruz. Diyarbakır gezimizin ardından Mardin yolu üzerinde bulunan Zerzevan Kalesine hareket ediyoruz. Tarihi Asurlulara kadar dayanan ve Doğu Roma döneminde uç karakol olarak kullanılan kaleyi ve içindeki Mithras tapınağını geziyoruz. Mithras inancı hakkında bilgi aldıktan sonra Mardin’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

2.Gün Mardin

Sabah kahvaltısının ardından Mardin merkezi yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Cumhuriyet meydanı, Meryem Ana Kilisesi, Protestan Kilisesi, Şeyh Çabuk Cami, Latifiye Cami, Cumbalı Ev, Ulucami, Tarihi Çarşılar (Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular vb), Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Cami, Eski PTT Binası, Sabancı Müzesi, Sitti Radviye Medresesi göreceğimiz en önemli gezi duraklarımız oluyor. Çarşıda serbest zamanın ardından Artuklu döneminde inşaatına başlanıp Akkoyunlu döneminde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi’ni gezip otelimize dönüyoruz.

3.Gün Midyat >> Mardin

Sabah kahvaltımızın ardından Midyat’a gidiyoruz. Turabdin bölgesi Metropolitlik merkezi olan Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat merkeze dönüp yürüyerek Midyat’ı gezerken Süryani ustalarının el emeği göz nuru Midyat evlerini, film platosu olarak da kullanılan Midyat’ın en güzel evlerinden Devlet Konuk evini Midyat çarşılarını görüyoruz. Serbest öğle yemeğimizin ardından Savur’a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Kapı filminin de çekildiği Kıllit Köyünü gezip Savur’u gördükten sonra Mardin’de bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz dünyanın en iyi 10 aşçısı arasına girmiş olan Mardinli Ebru Baybara Demir’in işlettiği, mimar Lole’nin eserlerinden biri olan ve Suriye ovasına bakan Mardin’in en güzel konaklarından dünyaca ünlü Cercis Murat Konağı’nda. Konaklama otelde.

4.Gün Mardin >>Dara>> Diyarbakır >> İstanbul, İzmir, Ankara ya da  Antalya

Sabah kahvaltımızın ardından bir dönem Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olarak görev yapmış olan Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaretle güne başlıyoruz. Ardından Dara’ya geçiyoruz ve eski çağlarda Mezopotamya’nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma döneminde askeri bir garnizon olan Dara / Anastasiopolis antik kentinde, Kaya Mezarları, Sarnıçlar, Zindan ve köy ziyaretlerimizin ardından Diyarbakır Havaalanı’na hareket ediyoruz. Turumuzu saat 19:00’da Diyarbakır Havalimanı’nda sonlandırıp tekrar organize edilen uçuşlar ile İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Ankara ve Antalya Havaalanları’na uçuşlarımızı gerçekleştirerek turumuzu sonlandırıyoruz.  Uçaktan indikten sonra İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya illerimizden katılan misafirlerimizi transfer araçlarımız ile güvenle evlerine bırakıyor, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşatıyoruz.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.