Image Alt

Marmaris Datça Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turu

20-26 Ağustos 2023

Marmaris Datça Otel Konaklamalı Mavi Yolculuk Turu

Deniz ve manzara dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri kuşkusuz Marmaris’tir. Buna eklenen gece hayatı da Marmaris’i Türkiye’nin en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline getirir. Deniz dendiğinde akla gelen diğer önemli bir belde de ancak ufak teknelerin demirleyebildiği turkuaz renkli koylara ev sahipliği yapan Datça’dır. Can Yücel başta olmak üzere sanat ve edebiyat dünyasından birçok ismin de uzun süre ikamet ettiği Datça’nın koylarının ününün ülkenin sınırlarını aşmasında bunun da etkisi olmuştur muhakkak.

Doğal güzelliklere, antik kentlere ve masmavi koylara ev sahipliği yapan Marmaris ve Datça’nın koylarında yüzebilmeniz ve akşamları da Marmaris’in keyfini çıkarabilmeniz için sizlere otel konaklamalı bir mavi tur programı hazırladık. Akşamları, Marmaris’te bulunan Poseidon Otel ‘de konaklayıp, gündüzleri misafirlerimize özel max 14 kişilik teknemizle Marmaris ve Datça’nın koylarını ziyaret edeceğiz. Bu arada, Marmaris’te konaklayacağımız Poseidon Hotel’in kendine ait bir plajının olduğunu ve her şey dahil konseptini uyguladığını da belirtmeden geçmeyelim. Bu sayede mavi yolculuk dönüşlerinde, dileyen misafirlerimiz otelin plajından denize girebilecek ve diledikleri içecekleri yudumlayabilecekler. Marmaris gece hayatına katılmak istemeyenler otelin sunduğu bu imkanlardan faydalanabilirler. 6 gece 7 gün sürecek tatilimiz boyunca her gün başka bir koya yelken açacağımızı da söyleyelim ve programımıza bir göz atalım.

Önemli Not: Turumuz 16 yaş ve üzeri içindir.


KONAKLAMA

Konaklamamız POSEİDON HOTEL 4* ‘de olacaktır. 4* Poseidon Otel (Anex Blok) Her Şey Dahil Konaklama.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 4500 TL‘dir.

     


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: Dalaman Havalimanı saat 11.00
Tur Bitiş Saati: Dalaman Havalimanı saat 20.00

Farklı havayolu ya da otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:
• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.

– 16 Kişilik  Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik  Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi 


ÜCRET

6 Gece 7 Gün

Ücret kişi başı 22600  TL 

Tek kişi farkı 4500 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 6 Gece 4* Poseidon Otel (Anex Blok) Her Şey Dahil Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • 6 Öğlen Yemeği
 • Rehberlik
 • Hijyen Paketi
 • 5 Tekne Turu
 • Tur esnasındaki ulaşım
 • Seyahat ve Kaza Sigortası
 • Milli Park Araç Girişleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Tekne turlarında alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: Dalaman >> Marmaris

Sabah farklı illerden gelen misafirlerimizle saat 11:00’de Dalaman Havaalanı’nda buluşacak ve Marmaris’e doğru yola çıkacağız. Kısa süren yolculuğumuzdan sonra otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz yolculuğun yorgunluğunu otelin havuzunda ya da kendisine ait plajında atabilirler.

2.Gün: Kızılkum >> Emel Sayın >> Akvaryum Koyu >> Turgut Şelalesi

Kahvaltımızı otelde aldıktan sonra teknemize binmek üzere Cennet Orhaniye koyuna doğru yola koyulacağız. İlk durağımız ismini aşığına kavuşurken hayatından olan bir prensesten alan Kız Kumu Plajı olacak. Prensesin kanının kızıllaştırdığı kumlardan oluşan patikanın sonunda da efsanevi prensesin temsili bir heykeli bulunuyor. Daha sonraki durağımız Emel Sayın Koyu olarak ünlenen Bencik Koyu olacak. Bu muhteşem koyun isminin Emel Sayın ile anılmasının sebebi ünlü yıldızın yaz tatillerini burada geçirmesi ve Badem Festivali’nde birbirinden güzel şarkılar seslendirmesi. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra üç yüzden fazla balık türüne ev sahipliği yapan ve ulaşımın yalnızca teknelerle sağlanabildiği Akvaryum Koyu’na geçeceğiz. Akvaryum Koyu isminden de anlaşılacağı üzere sularının berraklığı ile ünlü ancak koya güzellik katan önemli diğer bir unsur da denize kadar uzanan ağaçlar. Akvaryum Koyu ziyaretinden sonra teknemizden inerek bir doğa harikası olan Turgut Şelalesine gidiyoruz. Şelale gezimizin ardından akşam yemeği için otelimize geri döneceğiz.

3.Gün: Akyaka >> Yuvarlak Çay

Kahvaltıdan sonra Akyaka’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuktan sonra ulaşacağımız Akyaka’nın tarihi antikiteye kadar uzansa da belde günümüzde rüzgar sörfçülerinin uğrak noktası olmasıyla ünlü. Akyaka’da bulunan Kadın Azmak’ı da ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatmasından ötürü oldukça önemli. Ziyaretimiz sırasında teknelerle Azmak’ı ziyaret etme fırsatını da bulacağız. Azmak çayının Anadolu’nun debisi en yüksek çayı olduğunu da belirtelim. Nail Vahdeti Çakırhan’ın geleneksel mimariyi günümüze taşıyarak inşa ettiği ve güneybatı Anadolu mimarisine damga vuran en önemli eserlerin de Akyaka’da bulunduğunu söyleyelim. Çakırhan, ülkemize kazandırdığı bu mimari üslupla 1983 yılında Ağa Han Uluslararası Mimarlık Ödülü’nün de sahibi oldu. Akyaka evlerini gezerken bütün Batı Anadolu’ya ufak bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Daha sonraki durağımız buz gibi sularıyla ünlü Yuvarlak Çay olacak. Öğlen yemeğimizi çayı çevreleyen restoranlardan birinde yedikten sonra çaya girme cesaretini gösteren misafirlerimizi bekleyecek ve Marmaris’e doğru yola çıkacağız.

4.Gün: Karaahit >> Kocabahçe >> Nergis Adası

Sabah kahvaltısından sonra aracımız ile teknemize doğru yol alacağız. İlk durağımız Selimiye Karaahit Koyu olacak. Daha sonra öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz Kocabahçe Koyu’na geçeceğiz. Kocabahçe koyu, incir ve keçiboynuzu ağaçlarını bulabileceğiniz sakin koylardan bir tanesi. Ayrıca büyük bir bostana da ev sahipliği yapıyor. Bostanın arkasındaki tepelere doğru yürümek de oldukça keyifli. Yemekten sonraki durağımız Nergis Adası diye bilinen Kargı Adası olacak. Kargı Adası, Hisarönü Körfezi boyunca uzanan içinde daha önce ziyaret ettiğimiz Kamelya Adasını da bulunduran altı adadan bir tanesi. Aslında körfezde iki tane Kargı Adası olduğunu, Nergis Adası olanın çok küçük olmasından ötürü bazı durumlarda adadan sayılmadığını da belirtelim. Teknemizden Selimiye’de iniyor ve Selimiye’de vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

5.Gün: Marmaris >> Datça  >> Turgut Şelalesi >> Bayır Köyü

Sabah kahvaltısından sonra aracımız ile Datça’ya hareket ediyoruz. Eski Datça Dar sokakları, iki katlı taş işçiliğinin sanata dönüştüğü evleri ve begonvilleri ile bizi kendine aşık edecektir. Can Yücel ile özdeşleşmiş olan Eski Datça da Can Yücel’in evini gördükten sonra bir doğa harikası olan Turgut Şelalesine gidiyoruz. Şelale gezimizin ardından Ege’ye özgü kültür ve doğal yaşam köyü olan Bayır Köyünü ziyaret edeceğiz. Köyü gezdikten sonra çınar ağaçlarının altında kahve keyfi yapmayı da ihmal etmiyoruz. Köylülerin yaptığı doğal yerel ürünlerden tadıp satın alıyoruz. Bayır Köyü gezimizin ardından Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.

6.Gün Gebekum >> Kamelya (Kameriye) Adası >> Sığ Liman

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından aracımızla teknemize binmek üzere hareket edeceğiz. İlk durağımız rüzgar sörfçülerinin de uğrak yerlerinden birisi olan Datça Yarımadası’ndaki Gebekum olacak. Gebekum’un en önemli özellikleri yıllar önce bir mikroorganizmanın sahildeki kumları yiyip yeni bir tür kum üretmesi ve sahilin aldığı rüzgar sebebiyle sürekli genişlemesi. Bu özelliklerinden ötürü, Gebekum, Datça-Marmaris bölgesinin en ilginç duraklarından birisi. Gebekum’dan sonra I – II. yüzyıllara tarihlenen bir manastıra ev sahipliği yapan Kamelya Adası’na gideceğiz. Bugün manastırdan geriye sadece küçük bir şapel kalmış olsa da tarih ve doğanın bizlere sunduğu bu pitoresk manzarada yemek yeme fırsatını yakalayacak olmak bile başlı başlına önemli. Bugünkü son durağımız ise yemyeşil ormanlar ile çevrili Sığ Liman olacak. Koy ismini oldukça sığ olan plajından alıyor. Plajdan Selimiye köyüne doğru yürüyüş yapabilmek de mümkün.

7.Gün: Dişlice >> Hurmalı >> Bencik >> Dalaman Havaalanı

Son günümüzde sabah kahvaltısından sonra bavullarımızı araca yükleyeceğiz ve aracımızla teknemize binmek üzere hareket edeceğiz. İlk durağımız olan Dişlice Adası, pasifikten gelen yatların getirdiği balıklara ev sahipliği yapıyor. Adanın tek ev sahibi ise martılar. Fotoğraf meraklılarının adadaki tepelere tırmandıkları takdirde pişman olmayacaklarını söyleyelim. Dişlice’den sonraki durağımız guletlerin muhtemelen daha romantik olsun diye Palmiye Koyu diye adlandırdıkları, Hurmalı Bük olacak. Bükün en önemli yanı Datça’ya özgü olan, Datça hurmasına ev sahipliği yapması. Bu açıdan bükün türünün tek örneği olduğunu söyleyebiliriz. Öğlen yemeğini buradaki hurma ağaçlarının manzarası eşliğinde yiyeceğiz ve daha sonra Ege’nin en derin fiyordu olan Bencik körfezine doğru hareket edip, buradaki koyları ziyaret edeceğiz. Seyahatimiz Bencik Körfezi ile birlikte son bulacak ve Dalaman Havaalanı’na hareket etmek üzere Marmaris’e geri döneceğiz. Saat 20:00 ‘ye doğru Dalaman Havaalanı’na varacağız.

 

Önemli Not: Turumuz 16 yaş ve üzeri içindir.