Image Alt

Moskova & St. Petersburg Turu

8-13 Ekim 2024

Moskova & St. Petersburg Turu

Rusya’nın büyüleyici atmosferini keşfetmek isteyen gezginler için Rusya Turu, unutulmaz anılar biriktirmeyi vaat ediyor.

Moskova ve St. Petersburg arasında yaptığımız bu benzersiz yolculuk, tarihle modernitenin muhteşem buluşmasını sunuyor. Moskova’nın kozmopolit enerjisi ve tarihi anıtlarıyla başlayan bu serüven, St. Petersburg’un zarif zarafeti ve bohem atmosferi ile zirveye çıkıyor.

Rusya Turu, bizi çarşıların gizemli sokaklarından, tarihi sarayların ihtişamına, sanat galerilerinden muazzam katedrallere kadar sürüklüyor. Bu yolculuk, Trans-Sibirya Demiryolu’nun başkenti Moskova’nın gizemli Kremlin’inden başlayarak, Neva Nehri kıyısında dans edenlere kapılmamızı sağlayacak.

Bizim için önemli! Sizleri önemsiyor ve turumuz boyunca maksimum keyif almanız için Moskova & St. Petersburg turu süresince sadece geziye odaklanmanızı, Rusya’yı yaşamanızı istiyoruz. Gezginler için özenle hazırlanmış dolu dolu bir Rusya deneyimi sunan tur programımız boyunca belirtilen akış dışında hiçbir ekstra tur bulunmamakta olup herhangi bir ad altında ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

KONAKLAMA

Konaklamalarımız 4* otellerde olacaktır. Konaklamalar odalarda 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 220 Euro.


ÜCRET

5 Gece 6 Gün

Ücret kişi başı 1530 Euro 

Tek kişi farkı 220 Euro

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Moskova / St. Petersburg – İstanbul THY Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • İstanbul Ev Havaalanı Transferi
 • 4* Otellerde Konaklama
 • Otellerde 4 sabah kahvaltısı
 • Moskova – St. Petersburg yüksek hızlı tren bileti
 • Müze ücretleri
 • Tekne gezisi
 • Havalimanı, şehir ve konaklama vergileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu yerel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Seyahat ve sağlık sigortası
 • Kulaklık dinleme sistemi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Rusya Vizesi (80 Euro)
 • Kişisel Harcamalar

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul – Moskova

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havalimanı’na geçiyoruz. Tüm misafirlerimizle THY kontuarı önünde saat 05:00’de buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK 0413 sefer sayılı 07:10 uçağı ile Moskova’ya hareket ediyoruz. Dünya tarihinin önemli olaylarının yaşandığı, siyasi ve toplumsal olaylara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan ile gezimize başlıyoruz. Sonra sırası ile renkli St. Basil Katedrali, Lenin Mozolesi, Minin ve Prens Dimitry Heykeli, Lobnoya Mesto, Nikolskaya Kulesi, Bolşoy Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize geçiyoruz.

2.Gün: Moskova – Kremlin Sarayı – Novadieviçe Manastırı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası şehir gezimizde 1505 – 1508 yılları arasında yapılmış Kremlin Sarayı ile başlıyoruz. Gezimizde; Saray bahçesindeki 9 kilise, 156 çanı ile Çan Kulesi, 2 ton gümüş ve 25 kg altın kullanılarak yapılan 201.924 Kg ağırlığındaki Çar Çanı, 1586 yılında yapılan ancak hiç kullanılamayan 15 ton ağırlığındaki top ve 1 ton ağırlığındaki gülleler görülecekler arasındadır. Stalin tarafından 1931’de başlatılan, iç mimarisi, dekorasyon, hız ve organizasyon bakımından dünyanın en güzel metro istasyonlarını göreceğimiz gezimize başlıyoruz. Metrodan iniş durağımız Arbat Sokağı Durağı olacak. Moskova’nın ortasından geçen, trafiğe kapalı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürünen, Rus sosyetesinin uğrak yeri Arbat Sokağı’nı gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında ise Rusya’nın en büyük ressamlarının resimlerinin sergilendiği Tretiyakov Devlet Galerisi’ni gezecek sonrasında Novadieviçe Manastrı ve Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Ünlüler Mezarlığı’nı gezeceğiz. Nostaljik bir gün sonrasında otelimize geçeceğiz.

3.Gün: Moskova – Hızlı Tren – St. Petersburg – St. Isaak Katedrali – Voskresenıa Khrıstova Kilisesi (Kanlı Kilise)

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Tren Garına gidiyoruz ve saat 09:30’da St. Petersburg hızlı trende yerimizi alıyoruz. Saat 14:00 gibi Çarlık Rusyasının başkenti, saraylar, kanallar ve köprülerle süslü St. Petersburg’a varıyoruz. Bugün gerçekleşecek şehir turumuzda; Eski Liman Fenerleri, Darphane, Saat Kulesi, Deli Petro’nun Heykeli, Amirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Vatikan’daki St.Pietro ve Londra’daki St.Paul Katedrallerinden sonra Avrupa’nın 3. büyük katedrali olan St. İsaak Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Fransız mimar A. Ricard de Montferrand tarafından 1818-58 yıllarında yapılmıştır. Ortodoks kiliselerinin en güzeli olarak bilinen katedrali gezdikten sonra Voskresenia Khristova Kilisesi’ne geçeceğiz. 1883 -1907 yılları arası yapılan kilise diğer Ortodoks kiliselerinden çok daha farklıdır. Kilise yakınında III. Alexandr’ın suikast sonucu öldürülmesi nedeniyle “Kırmızı”ya boyanmıştır. Kuru soğana benzer kubbeleri ve diğer mimari özellikleri ile Kızıl Meydan’daki Vasily Katedrali’ne benzemektedir. St. Isaac Katedrali’nden sonra en önemli ikinci mabettir. Gezimizin ardından otelimize geçeceğiz.

4.Gün: St. Petersburg – Hermıtage – Petergoff – Kazan Katedrali

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası yürüyerek yapacağımız şehir turunda; St.Petersburg’un Champs Elysees’si olarak kabul edilen Nevsky Caddesi’nde yürüyerek Saray Meydanı’nı geçip Kışlık Saray’a gidiyoruz. 1905 yılında ilk Rus Devrimi’nin başladığı Saray Meydanı ve üç milyonun üzerinde sanat eserine sahip Hermitage Müzesi’ni geziyoruz. Leonardo, Raphael, Michelangelo, Rubens, Van Dyck ve Remrandt gibi tanımış sanatçıların eserlerini yakından görme olanağı yakalıyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası yaklaşık 40 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası yazlık saray olan Petergof Sarayı’na varıyoruz. Planlarını Petro’nun kendi çizdiği, Versay Sarayına rakip bina ve bahçeleri Fin Körfezine bakan, 150 anıtsal çeşme, 4 şelalenin süslediği muhteşem bir bahçe düzenlemesi ile Rus sanat ve mimarisinin doruk noktası olarak kabul edilen Petergof’u geziyoruz. 1714’de ünlü İtalyan mimar Rastrelli’nin inşa ettiği saray, 2. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüş ancak savaş sonrası ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Petergof gezimiz sonrasında St. Petersburg’a geri dönüp Kazan Katedrali ile gezimize devam ediyoruz. Katedral, İmparator 1. Paul tarafından 1801-11 yılları arasında Roma gezisinden sonra Vatikan’dan etkilenerek yapılmış ve San Pietro’nun bir kopyasıdır. Katedralin, Katolikliğin merkezine benzemesi Ortodoksların ilk başta tepkilerini çekse de kent Fransız işgalindeyken Rus zaferinin simgesine dönüşüp halkın gönlüne taht kurmuştur. 1876 yılında öğrenci gösterileri ilk bu meydanda başlamıştır. Sanat dolu bir gün sonrası otelimize geri dönüyoruz.

5.Gün: Puşkin Kasabası – Peter & Poul Kalesi – İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Çar Köyü olarak bilinen Puşkin Kasabasına hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuktan sonra Çar Köyü’ne varıyoruz. Büyük Petro’nun karısı I. Katerina zamanında başlamış ve günümüze kadar baştan sona 6 defa yenilenmiş saray, İtalyan asıllı Mimar Rastelli’nin iç dekorasyonunu yaptığı 846 metrekare Balo Salonu süslemeleri için 100 kilo altın harcanmıştır. Sarayın en dikkat çekici yanı ise gizemli hikayesi ile “Kehribar Odası” dır. Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası St. Petersburg gezimize devam ediyoruz. Peter&Paul Kalesi ve Katedrali’ni geziyoruz. İsveç Donanmasına karşı savunma amaçlı planlanmış ancak siyasi tutukluların hapsedilmesi nedeni ile “Ünlüler Hapishanesi” olarak da adlandırılan kalede; Peter’in isyankâr oğlu Alexei, Dostoyevski, Gorki, Troçki ve Lenin’in ağabeyi Alexander gibi ünlü kişiler mahkum olmuşlardır. Ardından, St.Petersburg’un farklı güzelliklerini göreceğimiz, romantik kanalların arasında dolaşacağımız keyifli bir tekne gezisinin ardından akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

6.Gün: Puşkin Kasabası – Peter & Poul Kalesi – İstanbul

Akşam yemeğinin ardından havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından THY TK 404 sefer sayılı uçuşu ile 01:05’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 05.00 da İstanbul’a varışımızın ardından İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz. Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

*Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Vize, elektronik olarak alınan kolay bir vizedir.

*Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeden muaftırlar.

Ev-Havalimanı Transferi: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya İllerinden programa katılacak misafirlerimiz için geçerlidir. Ev-Havaalanı transfer hizmetimiz max. 50 km ve şehir merkezleri için geçerlidir. Ev-Havalimanı transfer hizmeti, sadece tur başlangıç ve bitiş tarihleri için geçerli olup tur tarihleri dışında yapılmamaktadır. Transfer adresi değişikliği en geç tura 24 saat kala bildirilmesi gerekmektedir. Tur tarihine son 24 saat kaladan sonra adres değişikliği kabul edilmemektedir. Transfer saati turdan 24 saat önce bildirilecek olup, araç ve şöför bilgisi transferden 2 saat önce telefonunuza kısa mesaj ile iletilmektedir.

 

Uçak Bileti Turumuza dahil olan uçak biletleri, tur başlangıcına son 5 gün kala misafirlerimize gönderilmektedir.

*Pasaportunuzun tur bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

*Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.

*Yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeden muaftırlar.

*Diğer ülke vatandaşlarının kendi konsolosluklarından ilgili ülke için giriş şartları hakkında bilgi alması gerekmektedir. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.