Munzur Vadisi & Ovacık ve Tunceli Turu- 2021

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 31 MAYIS-3 HAZİRAN 2021

Kontenjan: 22 KİŞİ

Munzur turumuzda gideceğimiz bölge; endemik bitki örtüsüyle Tunceli’ye 6 km uzaklıkta bulunan Munzur Vadisidir. Türkiye’nin en önemli milli parklarındandır. Munzur doğa gezisi turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık’ı gezip Anadolu’nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusunun tarihi mirasını, Munzur Vadisi’nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz. Erzincan turumuzda; Girlevik Şelalesini görecek, Ovacık turumuzda Mercan Vadisi’nde gezeceğiz. Munzur Gözeleri, Halbori Gözeleri rotamız üzerinde yer almaktadır.  Elazığ turumuzda Feribotla Harput’a geçeceğiz. Kemaliye turumuzda Karanlık Kanyon’da bot gezisi sırasında harika fotoğraflar çekeceğiz. Tunceli ovacık turumuzu; doğa ve kültür ile dolu mevsimin en güzel tarihinde yapacağız.

Program

1.Gün İstanbul >> Erzincan >> Tunceli

Farklı illerden ve İstanbul’dan gelen misafirlerimiz ile Erzincan Havaalanı’nda saat 09.00’da buluşuyoruz. Alanda bizi karşılayan aracımız ile Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan beldesinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresinde su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Nazimiye ilçesinde bulunan Düzgün Baba ziyaretimizi yaptıktan sonra Tunceli merkeze geliyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Tunceli

2.Gün Tunceli >> Ovacık

Sabah kahvaltısı ardından, Munzur doğa gezimizde görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları’nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz ve sonrasında Mercan Vadisi’ne doğru yola çıkacağız. Mercan Vadisi’ndeki doğal yaşamı fotoğraflayıp, vadi içerisindeki kısa yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Munzur Gözeleri’ne doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraflar molaları vereceğiz. Munzur suyunun doğuş yeri olan gözeleri gezdikten sonra Ovacık’tan ayrılıyoruz. Munzur Vadisi’nde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresini görüp otelimize dönüyoruz.

Konaklama: Tunceli

3.Gün Tunceli >> Elazığ >> Kemaliye

Tunceli turumuz için sabah kahvaltımızın ardından Pertek’e hareket ediyoruz. Pertek’te vereceğimiz çay molası ve serbest zamanın ardından Pertek Kalesi’ni görüyor ve feribot ile  Harput’a geçiyoruz. Elazığ turumuza Harput’u gezerek başlıyoruz. Harput gezimizin ardından Eski Bağlar şarap üretim çiftliğine gidiyoruz. Buradaki tadımın ardından Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar Köyüne hareket ediyoruz. Köyde bulunan tarihi Cem evini gezdikten sonra Ocak Köyüne hareket ediyoruz. Köyü ve içerisinde bulunan müzeyi gezdikten sonra Kemaliye’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama: Kemaliye

4.Gün Kemaliye >> Elazığ>> İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kemaliye turumuza başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Etnografya Müzesi, çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve taş yolu geziyoruz. Karanlık Kanyon’da tekne turu yaptıktan sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirini (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür) yazdığı Apçağa Köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini gezdikten sonra Elazığ’a hareket ediyoruz. Munzur turumuzun ardından bu güzel bölgeye veda ediyoruz. Elazığ Havaalanı ayrılma saatimiz 19.30’dir.

Konaklama

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 400 TL‘dir.

Ulaşım

Tur Başlangıç Saati: Erzincan Havalimanı saat 09.00
Tur Bitiş Saati: Elazığ Havalimanı saat 19.30

Pegasus Havayolları
Gidiş: İstanbul Sabiha Gökçen – Erzincan saat 06.55 hareket
Dönüş: Elazığ– İstanbul Sabiha Gökçen saat 21.30 hareket

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi
– 46 Kişilik Mercedes Travego

COVID Önlem

•       Etkinlik için maksimum kişi sayısı 22 olacaktır.

1.      Böylece rehberimiz ve tur liderimiz gezi esnasında katılımcılarla daha detaylı ilgilenebilecektir.
2.      Tur aracı ve gezilen yerlerde temasa girilen kişi sayısı azalacağı için Covid riski azalacaktır.
3.      Butik konaklama ve butik yemek tesisleri tercih edilebileceği için grubumuza özel hizmet alınabilecektir.
4.      Daha sakin ama az kişi sayısının sonucu ile bir o kadar seri hareket edebileceğiz.
5.      Çevre insan etkileşiminde; az insan az bulaşma ilkesi ile rahat hareket etme özgürlüğü yaşayacağız.
•       Butik ve özel turlarımızda, konaklama yerlerimizi konaklama kapasitesi az olan butik oteller, bungalov, pansiyonları tercih ediyoruz.
•       Araçlarımızı günde 2 kez Sağlık Bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
•       Sağlık bakanlığı tarafından ‘’Güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurallarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapacağız.
•       Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda temassız ateş ölçer mevcuttur.
•       Turlarımız doğa ile iç içe olacağımız kültür/doğa konseptindedir. Şehirlerin kalabalığından uzak bölgeleri gezeceğiz.  Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kuralları ile güvenle gezeceğiz.
•       Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.
•       Turun başında misafirlerimize hijyen paketi dağıtılacaktır. Pakette; ıslak mendil, mini kolonya, eldiven ve günlük 5 adet maske bulunacaktır.
•       Tur misafirlerimizle paylaşacağımız bilgi formu ve tur araçlarımız içerisine asacağımız detaylı bilgilendirme formları oluşturduk. Aşağıdaki tüm konuların detaylarını bu formlarda belirteceğiz.
1.      Ekibin (Rehber, Tur lideri, Kaptanlar) uyması gerekenler
2.      Tur katılımcılarımızın tur esnasında uyması gereken detaylar
3.      Minibüslerde havalandırma, temizlik ve dezenfeksiyon kuralları
4.      Yemek salonu ve genel kullanım alanlarında uyulması gerekenler

Ücret

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 3200 TL

Tek kişi farkı 400 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Erzincan gidiş dönüş uçak bileti
 • 3 gece konaklama
 • 3 akşam yemeği
 • 3 kahvaltı
 • Tekne turu
 • Rehberlik
 • Seyahat sigortası
 • Transferler
 • Hijyen paketi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün kahvaltısı
 • Tüm öğlen yemekleri
 • 4. gün akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası (8657 Vitray Travel) tarafından gerçekleştirilmektedir.