Image Alt

Munzur Vadisi & Ovacık ve Tunceli Turu

02 - 05 Haziran 2022

Munzur Vadisi & Ovacık ve Tunceli Turu

Munzur turumuzda gideceğimiz bölge; endemik bitki örtüsüyle Tunceli’ye 6 km uzaklıkta bulunan Munzur Vadisidir. Türkiye’nin en önemli milli parklarındandır. Munzur doğa gezisi turumuzda Munzur, Tunceli ve Ovacık’ı gezip Anadolu’nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusunun tarihi mirasını, Munzur Vadisi’nin doğal güzelliklerini hep birlikte keşfedeceğiz. 


KONAKLAMA

Konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 900 TL‘dir.


ULAŞIM

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 5400 TL

Tek kişi farkı 900 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • 4. Gün Akşam Yemeği

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Malatya >>Elazığ

Tunceli turumuzda, sabah belirtilen saatlerde (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Pegasus Havayolları’nın saat 05:45 uçağı ile Malatya’ya uçuyoruz. Farklı illerden ve İstanbul’dan gelen misafirlerimiz ile Malatya Havaalanı’nda saat 07:45’de toplanıyoruz. Yeşilyurt bölgesinde kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne kaydedilen, Anadolu’nun en eski şehir devletinin kurulduğu Arslantepe Höyüğü’nü gezmeye gidiyoruz. Ardından dünyadaki en önemli ve ilginç makinaların bulunduğu Fotoğraf Makinası Müzesi’ni geziyoruz. İlgi çekici bu müzeden sonra Gramofon Müzesi bizi bekliyor. Şire pazarına uğruyor ve keyifle geziyoruz. Aracımız ile Keban Cırcır Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Keyifli bir mekan da alacağımız öğlen yemeğimizin ardından kısa bir araç yolcuğu ile Elazığ’a bağlı Eski Bağlar şarap üretim çiftliğine gidiyoruz. Burada şarap tadımı yapıyoruz. Sivrice meyve bahçeleri ve gölde keyif yapan insanları ile karşılıyor bizi. Keyifli bir gezinin ardından Elazığ’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: Elazığ  >> Tunceli >> Ovacık

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından, Elazığ turumuza Harput’u gezerek devam ediyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor. Ardından aracımız ile devam ediyor ve aracımızla Pertek üzerinden feribotla geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Pertek kalesini uzaktan fotoğraflama şansımız da olacak. Kısa bir yolculukla Tunceli merkeze ulaşıyoruz. Kısa bir molanın ardından; Munzur Vadisi’ne giriyoruz ve  Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Munzur doğa gezimizde, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları’nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz. Ovacık merkezi geziyor ve Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraf molaları vereceğiz.

3.Gün: Ovacık >> Tunceli >> Erzincan

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından, Munzur vadisinden geçerek tekrar Tunceli merkeze dönüyoruz. Tunceli merkezi geziyoruz. Aracımız ile birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresi’nde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından aracımız ile Erzincan’a devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan, Çağlayan beldesinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi’ni gezmeye gidiyoruz. Şelale fotoğrafları çekiyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan’a varıyor ve Erzincan şehir gezimizi yapıyoruz. Otelimize yerleşerek dinleniyoruz.

4.Gün: Erzincan >> Kemaliye >> Ocak Köyü >> Onar Köyü >> Malatya>> İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Kemaliye’ye gidiyoruz. Kemaliye turumuza başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Doğa Tarih Müzesi, çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve Taş Yolu geziyoruz. Görseli ile ilgi çekici ve doğa ile bizi bütünleştiren Karanlık Kanyon’a gidiyoruz. Karanlık Kanyon’da keyifli bir gezi yapıyoruz. Sırada Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür.) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini geziyoruz. Aracımız ile devam ediyor ve Ocak Köyüne geçiyoruz. Ocak Köyü ve içerisinde bulunan müze, cem evi, keçi sütü dondurma, tatlıları ile ünlü manzarası ile etkileyici bir köy. Müzeyi geziyor, yerel lezzetlerin tadına bakıyoruz. Aracımız ile devam ederek Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne gidiyoruz. Bu köy tarihi Cem Evi ve duvar resimleri ile bezeli mağaraları ile ünlü. Köyde bulunan tarihi Cem evi ve duvarlarına doğal boyalarla duvar resimleri çizilmiş mağaraları geziyoruz. Zamanda yolculuk hissi veren bir köy burası. Onar köyünü gezip meşhur şaraplarının tadına baktıktan sonra aracımız ile Malatya Havaalanı’na gidiyoruz. Keyifli bir gezinin ardından bu güzel bölgeye veda ediyoruz.

Malatya Havaalanı’ndan Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na giden saat 21:00 uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz.

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.