Image Alt

Munzur Vadisi – Ovacık ve Tunceli Turu

30 Mayıs - 2 Haziran 2024

Munzur Vadisi – Ovacık ve Tunceli Turu

KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız butik otelde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 6000 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 22.700 TL (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                         23.700 TL (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 6000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları Uçak Biletleri
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Ulaşım
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 4. Gün Akşam Yemeği

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Malatya >>Elazığ

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz. Türk Havayolları’nın saat 06:00 uçağı ile Malatya’ya uçuyoruz. Misafirlerimiz ile Malatya Havaalanı’nda saat 07:45’de toplanıp Yeşilyurt bölgesinde kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından dünyadaki en önemli ve ilginç makinaların bulunduğu Fotoğraf Makinası Müzesini geziyoruz. İlgi çekici bu müzeden sonra Gramofon Müzesi bizi bekliyor. Şire pazarına uğruyor ve keyifle geziyoruz.  Keyifli bir mekanda alacağımız öğlen yemeğimizin ardından 2 saatlik araç yolcuğu ile Elazığ’a bağlı Eski Bağlar Şarap evine gidiyoruz. Çöldeki vaha gibi karşımıza çıkıyor bağ evi. Sonrasında Elazığ turumuza Harput’u gezerek devam ediyoruz. Kiliseler, camiler, medreseler manzara noktaları bizi bekliyor. Keyifli bir gezinin ardından Elazığ’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün: Elazığ  >> Tunceli >> Ovacık >> Tunceli

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından feribot yolculuğu ile Pertek’e geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz sırasında Pertek kalesini uzaktan fotoğraflama şansımızda olacak. 45 dakikalık bir yolculukla Tunceli merkeze ulaşıyoruz. Kısa bir molanın ardından; Munzur Vadisi’nde giriyoruz ve Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Munzur doğa gezimizde, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz. Ovacık merkezi geziyor ve Munzur Gözelerine gidiyoruz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraf molaları vererek otelimize hareket ediyoruz.

3.Gün: Tunceli >> Erzincan

Otelde yapacağımız kahvaltımızın ardından Tunceli merkezi geziyoruz. Aracımız ile birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresinde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından aracımız ile Erzincan’a devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Çağlayan Beldesi’nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesini gezmeye gidiyoruz. Şelale fotoğrafları çekiyoruz. Şelale gezimizin ardından Erzincan’a varıyor ve Erzincan şehir gezimizi yapıyoruz. Otelimize yerleşerek dinleniyoruz.

4.Gün: Erzincan >> Kemaliye >> Onar Köyü >> Malatya>> İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile Kemaliye’ye gidiyoruz. Kemaliye turumuza başlıyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Doğa Tarih Müzesi, çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve taş yolu geziyoruz. Görseliyle ilgi çekici ve doğa ile bizi bütünleştiren Karanlık Kanyon’a gidiyoruz. Karanlık Kanyon’da keyifli mi keyifli bir gezi yapıyoruz. Sırada Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü şiirinin (Orda bir köy var, uzakta, O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da O köy bizim köyümüzdür) yazdığı Apçağa köyüne gidiyoruz. Köyü ve köyde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evini geziyoruz. Aracımız ile devam ederek Arapgir’e bağlı Alevi köyü olan Onar köyüne gidiyoruz. Bu köy tarihi Cem Evi ve duvar resimleri ile bezeli mağaraları ile ünlü. Köyde bulunan tarihi Cem evi ve duvarlarına doğal boyalarla duvar resimleri çizilmiş mağaraları geziyoruz. Zamanda yolculuk hissi veren bir köy burası. Onar köyünü gezip meşhur şaraplarının tadına baktıktan sonra aracımız ile Malatya Havaalanı’na gidiyoruz. Keyifli bir gezinin ardından bu güzel bölgeye veda ediyoruz. Malatya Havaalanı’ndan Türk Havayolları ile İstanbul Havaalanı’na giden saat 23:35 uçuşuna binerek turumuzu sonlandırıyoruz. Tur bitiminde sizleri transfer araçlarımızla evlerinize bırakıyoruz.

Turumu tamamlanmıştır, ilginize teşekkür ederiz. Diğer turlarımız için ANA SAYFA‘yı ziyaret edebilirsiniz.