Image Alt

Peru Bolivya Kolombiya Turu

19-30 Mayıs 2025

Peru Bolivya Kolombiya Turu

Peru Bolivya turu ile yapacağımız bu yolculuk, bizlere yeni kıtanın mistik ve efsanevi kültür kapılarını aralıyor. Güney Amerika’nın sembolü Peru turunda, Machu Picchu’yu ziyaret etmek, çöllerde kum boardu yapmak, hala gizemi çözülememiş Nazca çizgileri üzerinde pırpır uçaklarla uçmak bizlere eşsiz deneyimler sunuyor. Darvin’e ilham veren Galapagos Adası’nın kopyası Ballestas Adaları Milli Parkı’nda penguenler ve foklar arasında tekne turu yapmak, İnkalar’ın kozmik vizyonuna göre dünyanın göbeği sayılan Cusco sokaklarını keşfetmek ve arkeolojik hazineler ile dopdolu kutsal vadi deneyimi paha biçilemez. Bolivya Turumuzda, İnka İmparatorluğunun kuruluş efsanelerine yol açan dünyanın en yüksek gölü Lago Titicaca ve dünyanın en yüksek başkenti La Paz hepsi bu programda.

 


KONAKLAMA

Konaklamalarımız 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 900 Dolar.


VİZE BİLGİSİ

Kolombiya, Peru ve Bolivya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 


ÜCRET

11 Gece 12 Gün

Ücret kişi başı 5780 Dolar

Tek kişi farkı 900 Dolar

Ücrete Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bogota – İstanbul gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ait alan vergiler
 • Bogota – Lima / Lima – Cusco / La Paz – Bogota uçak biletleri ve bu biletlere ait alan vergiler
 • 10 Gece 4 ve 5 yıldızlı otelde konaklama + 1 gece uçakta
 • 10 Kahvaltı
 • 8 Akşam yemeği
 • 8 Öğlen yemeği
 • Machu Picchu tren bileti
 • Programda bulunan müze ve ören yerlerinin giriş ücretleri
 • İstanbul ev havaalanı transferi
 • Türkçe rehberlik
 • Özel aracımızla şehirler arası ulaşım

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Dahil olanlarda yazılmayan hizmetler

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul  >> Kolombiya (Bogota)

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul’dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanı’na gidiyoruz. İstanbul Havaalanı’nda buluşma saatimiz sabah saat 06:40’dır.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın saat 09.40 uçuşu ile Bogota uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 15.05’de Bogota’ya varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınmasının ardından serbest zamana geçiyoruz. Geceleme Bogota’da.

2.Gün: Bogota >> Lima [ Peru ] ‘’ Krallar Şehri ‘’

Sabah erken saatlerde paket kahvaltımızı aldıktan sonra havaalanına hareket ediyoruz. Erken saatlerde yapacağımız Bogota – Lima uçuşumuz ile Peru’nun başkenti Lima’ya ulaşıyoruz. Lima şehir turumuzu yapmak için havaalanından ayrılıyoruz. Unesco tarafından 1988 yılında dünya miras listesi içerisine dahil edilen Lima tarihi şehir merkezi, koloni döneminden kalan göz alıcı mimari yapıları, 16. ve 17. yüzyıllardan kalan kilise, manastır ve mezarlıklardan kimilerinin katakomp denilen tünellerden oluşan gizli yer altı mezarlıkları ve geçitleriyle birbirlerine bağlandıkları söylenmektedir. Lima’nın otantik atmosferi, şehrin içinde ve çevresinde yer alan İnka dönemlerinden kalan taş piramitlerle daha da gizemli bir hale gelmektedir. Daha sonra ünlü Larco Herrera Müzesi’ni geziyoruz. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz.

3.Gün: Lima >> Cusco

Lima’dan sabah uçuşuyla inkaların başkenti Cusco’ya gidiyoruz. Şehre vardıktan sonra otele yerleşiyoruz. Ardından öğle yemeği için restorana geçiyoruz. Yemekten sonra şehrin biraz dışında İnkalara ait Sacsay Huaman harabelerini ziyaret ediyoruz. Ardından Cusca turumuz için Cusco’ya dönüp tarihi sokaklarını keşfe başlıyoruz. Lamalar eşliğinde şehir turu yapıyoruz. İnka, işgalci İspanyol ve Peru medeniyetine ev sahipliği yapmış şehirde güneş tapınağı, Cusco meydanı ve katedral gibi önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Otele dönüp biraz dinlendikten sonra şehrin dar ve mistik sokaklarından geçerek restoranımıza varıyoruz. Yemek sonrası isteyenler bir gece turu atabilirler.

4.Gün: Kutsal Vadi >> Pisac >> Maras >> Moray

Sabah kahvaltı sonrası otelden otobüsle İnkalara yüzyıllar boyu ev sahipliği yapmış ve İnka kültürünün merkezi olan Kutsal Vadi ’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Pisac oluyor. Burada kurulan pazar alanını dolaştıktan sonra dev inka harabelerini ziyaret ediyoruz. İnkaların tarım konusunda yüzyıllar öncesi yaptığı müthiş çalışmaları inceledikten sonra öğlen yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra İnkalar döneminde dağlar arasında oluşturulan setlerde güneşin suları buharlaştırması prensibiyle çalışan masalsı bir alan olan Maras tuzlasını ziyaret ediyoruz Maras sonrası ise Moray’daki İnkalara ait tarım deneyi alanlarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin ardından dağlarından arasından geçen bir trene binip Machu Picchu’nun hemen altında yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra ertesi sabahın ilk saatlerinde göreceğimiz Machu Picchu için dinlenmeye çekiliyoruz.

5.Gün: Machu Picchu

Oteldeki kahvaltı ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile dünyadaki gezginlerin kutsal mekanı olarak kabul edilen Machu Picchu turumuz için hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde varacağımız ikonik İnka şehrini gezdikten sonra, dileyen misafirler ile şehirde İnka İmparatoru’nun ikametgah noktası olan Huayna Picchu tepesine de çıkıyoruz. Buradan şehri tepeden izledikten sonra Machu Picchu ile vedalaşıp öğle yemeği için Machu Picchu Puebloya dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası tepesi cam olan trenimizle Cusco’ya doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz kutsal vadi manzaraları eşliğinde geçen yolculuğumuzu tamamlıyoruz. Cusco’daki akşam yemeğinden sonra otelde dinlenmeye geçiyoruz.

6.Gün: Cusco >> Puno >> Titicaca Gölü

Sabah kahvaltısı sonrası otobüsle Titicaca Göl’ü kıyısınca uzanan Puno’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde, Andahuaylillas (And Şapeli) ve Racchi’yi (Wiracocha ve Pukara Tanrısı Tapınağı) geziyoruz. Bu tapınak en önemli ve eski tapınaklardan biridir. Yol üzerindeki Sicuani kentinde yerel bir restoranda yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Puno’ya devam ediyoruz. Puno’daki otelimize transferin ardından akşam yemeği. Geceleme otelde.

7.Gün: Puno >> Uros & Taquile Adaları >> Puno

Kahvaltımızın ardından gezimizin en yüksek noktasına çıkmak üzere, dünyanın üzerinde su taşımacılığı yapılan en yüksek rakımlı gölü olması ile ünlü Titicaca’ya hareket ediyoruz ve kısa bir yolculuk sonrası 3812 metre rakımlı Titicaca gölündeyiz. Bu göl üzerinde 2 ada ziyaret edeceğiz. İlk adamız Taquile. Ada yerlileri İnkalar öncesinde buraya yerleşmiş ve hala bazı geleneklerini koruyor. Unesco tarafından dünya sanatı olarak kabul edilen tekstil ürünleri ile ünlü bu ada da ayrıca Huaylon yerlilerini de ziyaret ederek onların günlük tarım, elişi ve sanat faaliyetlerine göz atacağız. Burada alacağımız geleneksel öğlen yemeği sonrası bu kez de masalsı bir diyarı andıran, sazlardan yapılan tekneler, evler, kuleler ve rıhtımları kullanan yerlilerin olduğu Uros adasına geçiyoruz. Günün sonunda Puno’daki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8.Gün: Puno >> Copacabana >> Güneş Adası>>  La Paz

Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Önümüzde epey yoğun bir gün var. Otobüsle Chucuito, Juli, Pomata gibi Titicaca gölü kıyısındaki tipik Koloniyel köylerden geçerek Copacabana’ya varıyoruz. Burada Katedral’i gezip, Katamarana biniyoruz. Varacağımız yer güneş adası. İnka mitolojisine göre İnca İmparatorluğu’nun doğum yeri olan adada Inti Wata kültür merkezini ve Ekako yeraltı müzesini ziyaret edip antik bir törene katıldıktan sonra Katamaran’a dönüyoruz. Öğle yemeğimizi Katamaran’da yiyoruz. Daha sonra Chua’ya dönüyor ve otobüsle Bolivya’nın başkenti La Paz’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9.Gün: La Paz >> Ay Vadisi >> Tiawanaku

Sabah kahvaltısından sonra La Paz şehir turuna çıkıyoruz. Meşhur efsuncu doktor pazarı, San Francisco Koloniyel Kilisesi, Plaza Murillo, Katedral, Hükümet Sarayı, Milli Kongre binası, Jaen caddesi, Obrajes, Calacoto ve La Florida semtleri görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turun bitiminde eşsiz Ay Vadisi’ni gezeceğiz. Burada kısa bir yürüyüşe çıkabilir, seramik atölyelerinden birinde çömlekçilik sanatıyla ilgili bir gösteri izleyebilirsiniz. Öğleden sonra M.S. 8. yüzyılda varlık göstermeye başlamış olan Tiawanaku Medeniyeti’nin başkentini görmeye gideceğiz. La Paz’a 72 km. Mesafede yaşamış olan Ayamara halkı zanaatkar bir topluluktu. Bu özellikleri, ardlarında bıraktıkları granitten yapılma yek pare sütunlardan anlaşılmaktadır. Akapana piramidi, Kalasaya tapınağı, yer altı tapınağı, Güneş kapısını geziyoruz. Tiawanaku, Amerikan medeniyetinin beşiği olarak değerlendirilmektedir. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.

10.Gün: La Paz >> Bogota

Otelimizden erken ayrılıyoruz ve La Paz Havalimanı’na transfer oluyoruz. Dış hat uçuşu ile Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya uçuyoruz. Havaalanında bekleyen aracımız ve yerel rehberimiz ile buluştuktan sonra Zipaquira olarak isimlendirilen ve tuz kayalarından yapılmış olan Salt Cathedral -i Tuz katedralini ziyaret etmeye gidiyoruz. Doğa harikası bölgeyi gezdikten sonra Bogota’ya dönüyoruz. Günün geriye kalan zamanlarında kahve tadımları yapıyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelde.

11.Gün: Bogota

Sabah kahvaltımızın ardından Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Bugünkü ilk noktamız Altın Müzesi, devam ederek tarihi mahalleleri ile ünlü La Candelaria Fernonda Botero Müzesi’ni ve La Candelaria’yı geziyoruz. Şehir gezimiz dolu dolu devam ediyor. Tarihin izinde Plaza Bolivar’ın tarih kokan caddelerinde geziyoruz. Ardından teleferik ile çıkacağımız Monserrate tepesi harika manzarası ile bizi bekliyor. 3000 mt yükseklikte bulunan seyir noktası çok etkileyici. Fotoğraflarımızı çekip gezimizi tamamlayarak Havaalanına giderek Türk Hava Yolları’nın saat 16.35 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

12.Gün: İstanbul

Saat 16:40’de İstanbul’a ulaşmış oluyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz

Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan Hareketlidir. Uçak bileti tur ücretine dahildir. Havayolu ve uçus saatlerinde değişiklik olabilir.

Ulaşım Bilgisi;
Tur Başlangıç Saati: İstanbul havalimanı toplama saati 06:40
Tur Bitiş Saati: İstanbul havalimanı ayrılma saati 16:40

Ev-Havalimanı Transferi: İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya İllerinden programa katılacak misafirlerimiz için geçerlidir. Ev-Havaalanı transfer hizmetimiz max. 50 km ve şehir merkezleri için geçerlidir. Ev-Havalimanı transfer hizmeti, sadece tur başlangıç ve bitiş tarihleri için geçerli olup tur tarihleri dışında yapılmamaktadır. Transfer adresi değişikliği en geç tura 24 saat kala bildirilmesi gerekmektedir. Tur tarihine son 24 saat kaladan sonra adres değişikliği kabul edilmemektedir. Transfer saati turdan 24 saat önce bildirilecek olup, araç ve şoför bilgisi transferden 2 saat önce telefonunuza kısa mesaj ile iletilmektedir.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:
• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre, ülkenin standartlarında en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp damar problemi olanlar nefes darlığı çekenler, her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz programı doğal akışı içinde yaşanması olası, zorlanma ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu misafirin kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları mevcut yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

Vize Bilgisi: Kolombiya, Peru ve Bolivya Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 

Genel Şartlar

• Tur programı aynı kalmak koşulu ile uçuş ve hava yolu değişikliği yapılabilir.
• Tur programında rehber değişiklik yapma hakkına sahiptir.

3 Kişilik (Triple) oda konaklamalarında üçüncü yatak standart olmayıp portatif olabilmektedir.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.