Saklı Göl, Şile

Hafta sonu ne yapsam diye kara kara düşünüyorsanız bir de üstüne İstanbul’un kalabalığından bunaldıysanız şöyle bir  nefes almak istiyorsanız gördüğünüzde bugüne kadar neden görmedim dedirtecek bir yerdir Saklı Göl

image002

Saklı Göl Şile Karamandere köyü sınırlarında bulunan yapay bir göl.

image008

İstanbuldan yaklaşık 45 dk sonra ulaşacağınız Saklı Göl, muhteşem doğası sebebi ile birçok İstanbullu için hafta sonu tercih edilen güzel bir köşe. Göle ulaşmak için girilen yolda köylülerin açmış olduğu ve doğal ürünlerin yer aldığı tezgahlarda haşlanmış mısır ve fırından yeni çıkmış sıcacık ekmek bulmak mümkün. Göle ulaştığınızda manzara karşısında gözlerinize inanamayacaksınız.

image010

Gölün kenarında bulunan işletmede mükemmel bir kahvaltı yaptıktan sonra balıklara ekmek atıp güzel manzarayı seyredeceğiniz eşsiz bir yer.

image012

Yürüyüşten keyif alıyorsanız ağaçların içinde göl kıyısında yürüyüş yapabilir. Kazları ördekleri seyredebilirsiniz.

image016

Tüm gününüzü burada geçirebilir, öğlen acıktığınızda işletmede bulunan kendin pişir kendin ye bölümünde mangal yapabilir yada restauranttan sipariş verebilirsiniz. Saklı gölde telefon çekmediğinden her şeyden uzak kendinizle baş başa kalabileceğiniz huzuru iliklerinize kadar hissedebileceğiniz ve asla dönmek istemeyeceğiniz bir yer.

Mutlaka görülmesi gereken yerler arasına eklemeyi unutmayın derim ben…

Tekrar görüşmek dileğiyle.

Yazı ve Fotoğraflar: Meltem Aksu Selim

İletişim: meltem.aksu01@gmail.com