Sapanca Yoga ve Şifa Kampı- 2021

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.

Tarih: 19- 21 MART 2021

Kontenjan: 15 KİŞİ

Herkesten uzak, sadece bize kapalı olacak bir alanda, Sapanca’nın temiz havası eşliğinde beden, zihin ve ruhumuzu tanıyacağımız, kendi yaratım gücümüzü hatırlatacak ve evrenden isteklerimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi öğretecek eğitimler alacağımız, yoga, meditasyon ve masal çemberi çalışmaları ile şifa bulacağımız ve en nihayetinde “yeni sen’e hoşgeldin” diyeceğimiz dopdolu bir inziva kampına davetlisiniz.

* Kampımız kadınlara ve çiftlere açıktır. *

Program

19 MART CUMA (1. GÜN) – FARKINDALIK

İstanbul’dan transfer aracımızla gelecek olan arkadaşlarla birlikte Sapanca Sardunya Restaurant Otel’e ‪19 Mart akşamı varıyoruz. Transfersiz gelecek arkadaşlar gün içerisinde veya akşam istedikleri saatlerde otele giriş yapabilirler.

21.00- 22.00- Tanışma ve Yaratım Gücü Meditasyon & Sohbet – Cemre Nur Meleke

20 MART CUMARTESİ (2. GÜN) – BEDEN, ZİHİN VE RUHLA TANIŞMA

‪08.00- 09.00 Çakra Meditasyonu & Vinyasa Yoga – Selen Şimşek

* Yoga ve Çakralar: Bedenimizde bulunan 7 çakrayı dengeleyici pozlarla Vinyasa akışı yaparken, ruh ve zihnimizi uyumlu hale getirip hayatı akışa bırakmayı deneyimleyeceğiz.

‪09.30- 11.00 Kahvaltı

‪11.00-14.00 Beynimizi Tanıyalım- Beyni ve Bilinçaltını Yönetme

Kök İnançlar ve Ego  

Frekanslar ve Çekim Yasası – Cemre Nur Meleke

* Kendini tanıma yolunda, hayatın akışında kendi isteklerine göre yaşamak nasıl mümkün olurdu, hiç düşündün mü? Bilinçaltımız bize ne söylüyor? Beynimizi ve bilinçaltımızı nasıl yönetiriz? Ego nedir? Çekim yasası nedir? Frekanslar nedir? Hayatımıza nasıl etkileri var? Çekim yasasını nasıl kullanabiliriz? Tüm bu sorulara cevap bulurken yeni sen’e adım atma yolunda birçok “secret” bilgiyi hayatına nasıl uygulaman gerektiğini öğreneceksin.

‪14.00-15.30 Öğle yemeği, boş zaman

15.30- 17.00 Yeni Sen’e Hoşgeldin Çalışmaları – Cemre Nur Meleke

* Hayatında hep istediğin şey ne? Hangi duygu? Hangi hayal? Gel birlikte gerçekleştirmeye başlayalım. 

‪17.00- 17.30 Coffee Break

‪17.30-18.30 Yoga ve Elementler

* Yoga ve Elementler: Toprak, su, ateş ve hava elementlerini bedenimizde hissettiğimiz pozlarla içimizdeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkaracağız.

‪19.00- 19.30 Mindfulness Meditasyon- Selen Şimşek

19.30- 21.00 Akşam yemeği

21.00’dan sonra Masal Çemberi- Selen Şimşek

21 MART PAZAR (3.GÜN) – ŞİFALANMA, YENİ SEN’E HOŞGELDİN

‪08.00-09.00 Nefes Egzersizi ve Kahkaha Yogası- Selen Şimşek

‪09.00-10.30 Kahvaltı 

‪10.30- 11.30 Yoga Nidra- Selen Şimşek

‪11.30- 12.00 Coffee Break

‪12.00- 13.00 Şifa Enerjisi- Cemre Nur Meleke

* Şifa enerjisi nedir? Hayatımıza nasıl uygulayabiliriz? Düşünce gücüyle şifalandırma nedir? Bedenimiz bize ne söylüyor? 

13.00- 14.00 Şifa Meditasyonu- Cemre Nur Meleke

‪14.00-15.30 Öğle yemeği, boş zaman

15.30-16.30  Yin Yoga- Selen Şimşek

* Şifa enerjisi çalışmalarından sonra yin yoga ile birlikte bedenimizden gitmesi gereken tüm duyguları bırakmayı deneyimliyoruz.

16.30- 17.00- Metta Bhavana Meditasyonu (Şefkat Meditasyonu)

* Şefkat meditasyonu ile şifa bulan, arınmış bedenimize şefkat göstererek yeni sen’i kucaklıyoruz. 

17.00-18.30- Coffee Break, dönüş hazırlığı için boş zaman

18.30-Transfer aracımızla İstanbul’a gidecek arkadaşlarla otelden ayrılıyoruz.

Kampa katılan tüm kadınlara Gezgin Kadınlar olumlama bilekliğimiz hediye! 🙂

Eğitmenler

AYŞE SELEN ŞİMŞEK

1984 yılında doğan Selen,  Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden  mezun oldu. UNICEF ve UNFPA bünyesinde saha eğitmenliği yaptı. Sosyal Hizmet yüksek lisansı sırasında 25 il dolaşıp çocuk esirgeme yuvalarındaki çocuklarla çalıştı. Kadın çalışmaları gruplarında, akran eğitimlerinde ve homofobi  ayrımcılık konulu atölyelerde kolaylaştırıcı olarak yer aldı. Bitmeyen öğrenciliğe inanan Selen, bir yandan Türk Dili ve Edebiyatı okudu. 10 sene finans sektöründe uzman olarak çalıştıktan sonra beynine yerleşen bir tümör hayatını değiştirdi. Bir süre Peru’da yaşadı. Güney Amerika aşığı. 2013 yılında Yoga Terapi ve Yin Yoga ile başlayan yoga yolculuğu sayesinde ilk kez şifa ile tanıştı. Mey Elbi’nin 200 saatlik Mindfulness Temelli Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Eğitim programını tamamladı. Ardından T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı HİS Federasyonu Yoga Antrenörlük Belgesini aldı. Karanlık tarafını yazdığı şiirlerle dengelemeyi deneyimler. Ukulele çalar. Şarkı söyler. Aşkla yoga yapar. Vegandır. Güzelim bitkiler, kediler, tütsüler, plaklar ve zen kartları ile hayatta kalan şükür dolu bir Haziran kadınıdır.

*Kamp programımızda Selen Şimşek ile Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Kahkaha Yogası, Yoga Nidra, Yoga ve Elementler, Çakra Meditasyonu, Mindfulness Meditasyon ve Şefkat Meditasyonu dersleri yapacağız. Masal Çemberi de gerçekleştireceğimiz etkinlikler arasında.

Instagram: studio.porqueno

CEMRE NUR MELEKE

29 yaşında olan Cemre Nur Meleke, Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversitede sinema alanında yüksek lisansını tamamlayıp bir süre doktoraya devam etti. 4 sene Vatan Gazetesi’nde kitap eleştirmeni olarak yazarlık yaptıktan sonra Milliyet Gazetesi’nde seyahat yazıları yazan Meleke, çeşitli dergilerde editör ve ajanslarda sosyal medya yöneticisi ve metin yazarı olarak çalıştı. 2014 yılında Türkiye’de binlerce kadına ulaşan, kadınları seyahate teşvik edici yurt içi ve yurt dışı etkinlikler yapan kız kardeşlik platformu Gezgin Kadınlar‘ı kurdu.

2014 yılından beri birçok üniversitede, televizyon kanalında, radyoda, basında, TEDx sahnesinde kadınların seyahat etmesine ve sınırlarını aşmasına yönelik konuşmalar yapan Meleke, 5 senedir kişisel gelişim alanında çalışmalar yürütüyor. 3 sene yaşam koçu Tuba Şebnem Yıldırım ile çalıştıktan sonra, meditasyon ve şifalandırmaya yönelen aynı zamanda Elmas Akademi’den profesyonel koçluk eğitimleri almış olan Meleke, Esra Oğut’un da çeşitli workshoplarına katılıp, Darel Rutherford ve Louise Hay ekolünü takip edip, kendi özgün yöntemlerini oluşturarak kadınlara yaratım güçlerini keşfetmeleri yönünde cesaretlendirici çalışmalar ve meditasyon tekniklerini deneyimletiyor. Hem kamplarda hem de birebir seanslarında danışanlarına çekim yasası tekniklerini öğretip, değiştirmek istedikleri ego kodlarını dönüştürmelerine yardımcı olarak yeni yaratımlarına ışık tutan Cemre Nur Meleke, aynı zamanda Yaratım Gücü platformunun kurucusu.

*Kamp programımızda Cemre Nur Meleke ile Yaratım Gücü meditasyon ve sohbet, Beynimizi Tanıyalım, Kök İnançlar ve Ego, Frekanslar ve Çekim Yasası, Yeni Sen’e Hoşgeldin Çalışmaları, Şifa Enerjisi ve Şifa Meditasyonu konularında çalışmalar yapacağız.

Instagram: cemrenurmeleke

yaratimgucu

Konaklama

Konaklamamız Sapanca Sardunya Restaurant Otel’de 2 kişilik odalarda olacaktır.

Etkinliğimize tek katılan arkadaşlar, eğer isterlerse konaklama için diğer arkadaşlarla eşleştirilir.

Tek konaklamak isterseniz, tek kişi farkı 250 TL’dir.

 

Ulaşım

İstanbul’dan Sapanca Sardunya Restaurant Otel’e bizi ulaştıracak olan transfer aracımız, 19 Mart saat 18.30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden kalkacaktır. 

İstanbul dışında başka şehirden gelecek ve transfer aracımızı kullanacak olan arkadaşlar uçak biletlerini bu saate göre alabilirler.

21 Mart’ta transfer aracımız kamptan 18.30’da ayrılarak İstanbul’a hareket edecektir.

Transfersiz gelecek olan arkadaşlar ulaşım detaylarına linkten bakabilirler:

https://goo.gl/maps/ozKGAhcCqAfgC65JA

COVID Önlem

Covid 19 Önlem Listesi

Yapacağımız etkinlik süresince Sardunya Restaurant Otel sadece bize ait olacak, dışarıdan konaklama için kişi alımı yapmayacaktır.

Eğitimlerimizi gerçekleştireceğimiz toplantı salonu 50 kişi kapasitesindedir. Yoga yapacağımız alan ve restaurant da 70 kişi kapasitesindedir. Dolayısıyla sosyal mesafeye dikkat ederek eğitimlerimizi gerçekleştireceğimiz geniş bir alana sahibiz.

Yoga alanı, toplantı salonu ve restaurant alanı düzenli olarak havalandırılıp, dezenfekte edilmektedir.

Otel rezervasyonunuz olduğu için hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaksınız, size gerekli belgeler etkinlik öncesi gönderilecektir.

Etkinlik için maksimum kişi sayısı 15 olacaktır.

1.      Böylece eğitmenlerimiz etkinlik esnasında katılımcılarla daha detaylı ilgilenebilecektir.
2.      Ulaşım aracında ve konaklama alanında temasa girilen kişi sayısı azalacağı için Covid riski azalacaktır.
3.      Restaurant ve konaklama alanı dışarıdan kişi alımına kapalı olduğu için grubumuza özel hizmet alınabilecektir.
4.      Çevre insan etkileşiminde; az insan az bulaşma ilkesi ile rahat hareket etme özgürlüğü yaşayacağız.

•       Ulaşım araçlarımızı günde 2 kez Sağlık Bakanlığı araçlarında uygulanması gereken dezenfekte kurallarına göre dezenfekte ediyoruz.
•       Sağlık bakanlığı tarafından ‘’güvenli tesis’’ olarak belirlenen hijyen kurallarına uyan, ekstra olarak da bizim istediğimiz standartlar da hijyen uygulaması yapan tesislerde konaklama yapıyoruz.
•       Araca giriş ve çıkışlarda kullanılabilmesi için; araç girişinde dezenfektan şişesi olacak.  Araçlarımızda temassız ateş ölçer mevcuttur.
•       Ekibimizde yer alan, rehber ve kaptanlarımız hijyen eğitimlerini tamamladı. Her yeni tura başlarken testleri yapılarak güvenle yanınızda yer alacaklar.

Ücret

İSTANBUL’DAN GİDİŞ DÖNÜŞ TRANSFER DAHİL FİYAT:

1800 TL

Ücrete Dahil OIan Hizmetler:

İstanbul-Sapanca Transfer

2 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı

2 Öğle Yemeği

1 Akşam Yemeği

Tüm Eğitimler

Seyahat Sigortası

Kapora ücreti: 900 TL

TRANSFER HARİÇ FİYAT:

1600 TL

Ücrete Dahil OIan Hizmetler:

2 Gece Konaklama

2 Sabah Kahvaltısı

2 Öğle Yemeği

1 Akşam Yemeği

Tüm Eğitimler

Seyahat Sigortası

Kapora ücreti: 800 TL

* Etkinlik bizim tarafımızdan iptal edilmediği sürece kapora ücreti iade edilmez.

* Bu gezi TURSAB A sınıfı seyahat acentası Düş Patikası (8657 Vitray Travel) tarafından gerçekleştirilmektedir.