Image Alt

Turistik Doğu Ekspresi İle Ankara- Kars Turu

21-25 Şubat 2024

Turistik Doğu Ekspresi İle Ankara- Kars Turu

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; KarsDoğu Ekspresi‘yle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerini süreceğimiz Kars’ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü’nde atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış’ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani Harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih, kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız Winter City Hotel’de olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 3600 TL‘dir.

Trende kompartımanlar 2 kişilik olup tek konaklama bulunmamaktadır.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 25800 TL

Tek kişi farkı 3600 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları İle Kars İstanbul Havaalanı Uçak Bileti
 • Uzman Rehberlik Hizmeti (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)
 • Erzincan, Erzurum Turları
 • İstanbul – Ankara Yüksek Hızlı Tren Bileti
 • Ankara – Kars Arası Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • 1 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Dahil)
 • 3 Gece Otel Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 4 Kahvaltı
 • 2 Öğlen Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği Trende
 • 1 Akşam Yemeği Erzurum Cağ Kebabı
 • 1 Akşam Yemeği Hanedan Restaurant’ta
 • 1 Akşam Yemeği Kale Restaurant + Kafkas Dans Gösterisi
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören Yeri Girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün Ankara – Kars Seyahati Turistik Doğu Ekspresi

Sabah Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı’nda buluşuyoruz.  Saat 08:40‘da hareket edecek olan trenimize yerleştikten sonra 4 saat 36 dakika sürecek olan keyifli tren yolculuğu ile Ankara Garına varıyoruz. Ankara Garda saat 15:00’da buluşmamızın ardından TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 15.55’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz.

Konaklama trende yataklı odalarımızda.

2.Gün: Ankara – Kars Seyahati – Turistik Doğu Ekspresi

Sabah saat 08:00’da ulaştığımız Erzincan istasyonundan aracımız ile kahvaltı yapacağımız yere gidiyoruz. Kahvaltımızın ardından Çağlayan beldesinde bulunan Girlevik Şelalesini geziyoruz. Daha sonra Erzincan şehir merkezini panoramik olarak gezip trenimize dönüyor saat 10.44’de Erzurum’a hareket ediyoruz. Saat 14:50’de Erzurum’a varıyoruz. Saat 17:50’ye kadar Erzurum’un tarihi yapılarını gezip akşam yemeğimizi yedikten sonra Kars’a hareket ediyoruz. Akşam saat 21:55’de varacağımız Kars’ta otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz.

3.Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü

Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan etkileyici Ani Harabeleri’ni gezdikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Malakan köylerini uzaktan görüp Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde gölde avlanan lezzetli kırmızı balıkları yiyeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz göl üzerinde atlı kızaklarla geziyor, dileyen misafirlerimiz de balık avlayanları izleyerek keyifli vakit geçiriyor. Çıldır Gölü’nde güneşin batışını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Hanedan Restaurant’ta.

4.Gün: Sarıkamış – Selim – Kars Merkez

Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra aracımıza yerleşerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’taki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ettikten sonra Çar II. Nikola’nın yaptırdığı Katerina Köşkü’e gidiyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde vereceğimiz serbest zamanın ardından Kars merkeze geçiyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Taş Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için Kale Restaurant’a gidiyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alıyoruz.

5.Gün: Kars – İstanbul

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından valizlerimizi aracımıza yüklüyoruz. Bugün Kars Müzesi’ni, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye cami), Kanlı Tabya’yı ziyaret ederek saat 13:00’da havalimanında olacağız. Türk Hava Yolları saat 15.10’da  Kars – İstanbul Havaalanı uçuşumuzun ardından saat 17.35’de İstanbul Havaalanı’na ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz. Tur sonunda sizleri transfer araçlarımızla evlerinize bırakıyoruz.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.