Image Alt

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars- Ankara Turu

02-06 Şubat 2024

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars- Ankara Turu

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; KarsDoğu Ekspresi‘yle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerini süreceğimiz Kars’ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü’nde atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış’ın güzelliklerinde gizli, tarihi anacak Ani Harabelerini göreceğiz. Doğa, tarih, kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız Winter City Hotel’de olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 3600 TL‘dir.

Trende kompartımanlar 2 kişilik olup tek konaklama bulunmamaktadır.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 25800 TL

Tek kişi farkı 3600 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Anadolujet Hava Yolları İle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Kars Uçak Bileti
 • Uzman Rehberlik Hizmeti (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir)
 • Kemaliye, Divriği ve Sivas Turları
 • Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Bileti
 • Kars – Ankara Arası Dönüş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • 2 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Dahil)
 • 2 Gece Otel Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 4 Kahvaltı
 • 3 Öğlen Yemeği
 • 1 Akşam Yemeği Trende
 • 1 Akşam Yemeği Sivas’ta
 • 1 Akşam Yemeği Hanedan Restaurant’ta
 • 1 Akşam Yemeği Kale Restaurant + Kafkas Dans Gösterisi
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören Yeri Girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Kars

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidiyoruz. Saat 08:30’da Anadolu Jet Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 10:30’da Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlayacağız. Kars Baltık mimarisine sahip dokusu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla Kale’nin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize giderek yereşiyoruz. Akşam yemeğimiz Hanedan Restaurant’ta.

2.Gün: Sarıkamış >> Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a doğru harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası aracımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars’a hareket ediyoruz. Kars merkezde yapacağımız gezi ve alışverişin ardından otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi Kale Restaurant’ta  Kafkans Dans Gösterisi eşliğinde alıyoruz. Konaklamamız Kars’ta otelimizde.

3.Gün: Kars>> Ani Harabeleri>> Çıldır Gölü >> Turistik Doğu Ekspresi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak da mümkün. Çıldır Gölü çevresini keşfedip Kars’a dönerek günü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından  Kars’ta Tren garına gidiyoruz TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 22:20’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.

Konaklama: Trende yataklı odalarımızda.

4.Gün: Kars>> Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu(Erzincan >> Divriği >> Bostanya)

Tren yolcuğumuz devam ediyor. İlk durağımız İliç. Tren 08:43’de İliç’te duruyor ve aracımız ile  3 saat sürecek olan Kemaliye ve Karanlık Kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra saat 11.43’de Divriğ’e hareket edeceğiz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Saat 12:46’da Divriği garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve 15:46’ya kadar sürecek Divriği gezimizi yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı, Divriği konaklarını ve tarihi mekanları geziyoruz. Akşam üzeri saat 18:23’te Sivas  garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor gezimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi Sivas’ta serbest olarak alıyoruz. 22:13’de aracımız ile gara dönüyor ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. 

Konaklama: Trende yataklı odalarımızda.

5.Gün: Ankara Gar

Sabah saatlerinde Ankara’ya vardıktan sonra Yüksek Hızlı Tren ile 15:20’de İstanbul’a hareket ederek turumuzu sonlandırıyoruz. 

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.