Image Alt

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu

06-10 Ocak 2023

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu

***06-10 Ocak 2023 Kars Turumuzun Kontenjanı Dolmuştur. Gösterdiğiniz İlgiye Teşekkür Ederiz. 16-20 Ocak 2023 Kars Turu için TIKLAYIN***

Karların altında kalan bembeyaz bir kent; Kars. Doğu Ekspresiyle nostaljinin, Çıldır Gölü’nde atlı kızakların ve tarihiyle Ani Harabeleri’nin tadını çıkaracağız. Baltık mimarisinin izlerini süreceğimiz Kars’ta, yerel lezzetlerin tadına bakacak, Çıldır Gölü’nde atlı kızakla kayacak, gölün balığını yiyeceğiz. Karlarla kaplı Sarıkamış’ın güzelliklerinde gizli tarihi anacak, Ani Harabeleri’ni göreceğiz. Doğa, tarih, kültür ve tren keyfinin birleştiği bu turumuz tam size göre.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız Winter City Hotel’de olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 600 TL‘dir.

Trende kompartımanlar 2 kişilik olup tek konaklama bulunmamaktadır.


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: İstanbul Havalimanı saat 09.45
Tur Bitiş Saati: Ankara Gar saat 09.00

Havayolu ya da otobüs ile gelecek olan misafirlerimiz biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir.

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 9700 TL

Tek kişi farkı 600 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Kars Uçak Bileti
 • 2 Gece Tren Konaklaması (Yemekler Hariç) Kars – Ankara Gidiş Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Tren Bileti
 • 2 Gece 4 Yıldızlı Otel Konaklaması (Winter City Hotel)
 • 2 Kahvaltı
 • Hanedan Restorant’da Akşam Yemeği
 • Kale Restaurant Yemek + Kafkans Dans Gösterisi
 • Rehberlik (Turistik Doğu Ekspresindeki Turlar ve Rehberlik Dahildir.)
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze & Ören Yeri Girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: İstanbul >> Kars

İstanbul Havaalanı’ndan saat 09.45’de Türk Havayolları ile Kars uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 11:50’de Kars’a ulaşıyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize başlıyoruz. Kars, baltık mimarisine sahip dokulu taş evleri ve birbirini dik kesen sokaklarıyla kalenin eteklerine doğru uzanır. Şehre kuşbakışı bakan Kars Kalesi’ne çıkarak şehri seyredeceğiz. Gün boyu Kars mutfağının kendine özgü lezzetlerini tatma fırsatımız olacak. Yapacağımız Kars şehir turunda; Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks kilisesi (merkez camii), demir köprü, İsmet Paşa ilköğretim okulu, hekim evi (opera binası), Fevzi Paşa ilköğretim okulu, Alexander Nevski kilisesi (Fethiye cami), tren garı, taş köprü, 12 havariler kilisesi, Kars kalesi, Kars müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam otelimize giderek yerleşiyor, yemeğimizi Hanedan Restoran’da alıyoruz.

2.Gün: Sarıkamış >> Kars Merkez

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a doğru harika bir yolculuk yapıyoruz. Sarıkamış’ta Katerina Köşkü’nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak merkezinde kahvelerimizi içiyoruz. Serbest zaman sonrası aracımız ile yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Kars’a hareket ediyoruz. Kars merkezde yapacağımız gezi ve alışverişin ardından otelimize giderek dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi Kale Restaurant’ta kafkans dans gösterisi eşliğinde yiyoruz. Konaklamamız Kars’da otelimizde.

3.Gün: Kars >> Ani Harabeleri >> Çıldır Gölü >> Turistik Doğu Ekspresi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Ani Harabeleri’nden ayrılarak Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızda gölde tutulan balıkların tadına bakıyoruz. Ardından göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmamız mümkün olacak. Çıldır gölü çevresini keşfettikten sonra Kars’a dönerek günü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Kars’ta tren garına gidiyoruz TCDD turistik doğu ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 22:20.’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.

Konaklama: Trende.

4.Gün: Kars >> Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu (Erzincan >> Divriği >> Bostanya)

Tren yolcuğumuz devam ediyor. İlk durağımız İliç. Tren 08:43’de İliç’de duruyor ve aracımız ile  3 saat sürecek olan Kemaliye ve Karanlık Kanyon gezimizi yapıyoruz. Kemaliye’nin tarihi yapılarını ve sokaklarını gezdikten sonra saat 11.43’de Divriğ’e hareket edeceğiz. Seyahat süremizce Anadolu’nun her renginin, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Saat 12:46’ta Divriği garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve 15:46’ya kadar sürecek olan Divriği gezimizi yapıyoruz. Akşam üzeri saat 18:23’te Sivas garına geliyoruz. Aracımız bizi alıyor ve gezimizi yapıyoruz. Akşam yemeğimizi Sivas’ta serbest olarak alıyoruz. 22:13’de aracımız ile gara dönüyor ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz.

Konaklama: Trende yataklı odalarımızda.

5.Gün: Ankara Gar

Sabah 09:00 civarı Ankara Gar’a varmış oluyoruz. Keyifli bir tren yolcuğu ve turumuzun ardından evlerimize doğru yola çıkıyoruz.

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.