Image Alt

Balkan Turu (Vizesiz)

30 Eylül- 06 Ekim 2023

Balkan Turu (Vizesiz)

Balkanların küçük ülkeleri birçok sürpriz barındırıyor bünyesinde. Tüm bu ülkelerin en güzel ortak paydası şanslı coğrafi konumlarıdır. Bu şans onlara kültürel olarak da zengin bir miras bırakıyor. Kısa bir zamanda bize hem kültürel hem tarihsel olarak yakın bu küçük Balkan ülkelerine bir nefes almak için gidiyoruz.


KONAKLAMA

Konaklamamız 4 yıldızlı otelde olacaktır.

Konaklamalar 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 230 Euro.


VİZE BİLGİSİ

Bu turumuzda gideceğimiz ülkeler için vize gerekmemektedir.


ÜCRET

6 Gece 7 Gün

Ücret kişi başı 980 Euro

Tek kişi farkı 230 Euro

Ücrete Dahil Olanlar

 • Pegasus ile İstanbul-Priştine Gidiş uçak bileti
 • Pegasus ile Belgrad- İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
 • Ev-Havaalanı Transferi
 • 6 Gece Konaklama 
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Türkçe Rehberlik
 • Yerel Rehberlikler
 • Özel Aracımızla Şehirler Arası Ulaşım
 • Otel Havaalanı Transferleri
 • Milli Park Araç Girişleri
 • Programda Belirlenen Tüm Geziler
 • Şehir Vergileri
 • Tüm Otopark ve Otoban Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze & Ören yeri girişleri
 • Tekne Turları
 • Balkan Gecesi

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul (Kosava) Priştine >> Prizren >> (Makedonya) Üsküp

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen Havaalanı’na geçiyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan PC341 sefer sayılı Pegasus Hava Yolları uçuşu ile saat 07:55’de başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 08:35’de Priştine Havalimanı’na varıyoruz. Havalimanında bizi beklemekte olan tur aracımızla panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Priştine şehir turumuz sırasında; Saat Kulesi, Gërmia Parkı ve I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesini gördükten sonra güzel şehir Prizren’e hareket ediyoruz. Bayraklı Camii, Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi ve Mehmet Paşa Hamamını gördükten sonra öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından sırası ile Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Türk Çarşısı, Vardar Nehri ve üzerinde yer alan Taş köprü, Makedonya Meydanı, Rahibe Teressa Heykeli, Eski Tren Garı tabii ki tarihin önemli karakteri olan büyük İskender Heykelini gördükten sonra otelimize giderek dinleniyoruz.
Konaklama Üsküp.

2. Gün: Üsküp >> Ohrid

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Bitola (Manastır)’a hareket ediyoruz. Bitola (Manastır). Manastır şehir gezimiz sırasında göreceğimiz yerler sırası ile Şirok Sokak, Türk Çarşısı, Ayrıca Atatürk’ün mezun olduğu askeri lise ve bu lisede bulunan Atatürk Anı Odasını ziyaret edip Ohrid’e gidiyoruz. Ohrid şehir gezimiz sırasında Antik tiyatro, Samoil Kalesi, Kiril alfabesinin kurucuları olarak bilinen Metodios ve Saint Kiriles anıtı, Çınar Meydanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi sonrasında dileyen misafirlerimiz Ohrid gölünde tekne turuna Katılabilirler (ekstra) . Bir sonraki durağımız ise Ohrid gölünü besleyen kaynak suların olduğu St. Naum bölgesi. St. Naum Manastırı ve kaynak suların olduğu bölgeyi de gezdikten sonra Ohrid’e geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile akşam Balkan Gecesi’ne gidebiliriz (ekstra).
Konaklama Ohrid.

3. Gün: Ohrid Makedonya>>Tiran>>İşkodra (Arnavutluk)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Arut halkı Balkanların yerlileri olarak bilinmektedir. 450 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kaldıkları için kültürlerinden de çok etkilenmişlerdir. Tiran’a varışımızın ardından panoramik olarak Parlamento Binasını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, eski lider Enver Hoca’nın mezarını görüyoruz. Sonrasında yaya olarak Ethem Bey Cami’sini ziyaret ediyor, İskender Bey Heykeli’ni görüyoruz. Opera bale ve milli müze binalarını da dışarıdan fotoğraflıyoruz. Tiran gezimizin ardından İşkodra’ya hareket ediyoruz. Göl, çarşı, kiliseler ve cami gezilerinin ardından İşkodra’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün: Karadağ>>Budva>>Kotor

Sabah otelimizden ayrılıp Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve satılması ile günümüzde jet sosyetenin tatil yeri olan muhteşem St. Stefan’ı fotoğraflıyoruz. Bir sonraki durağımız Budva. Budva’da eski şehri geziyoruz. Budva sokaklarında fotoğraf çekiyoruz. Ardından Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kotor’a gidiyoruz. Şehirde gezimizi yapıp, dar sokaklarda kendimizi bulacağız. Bol bol fotoğraf çekip büyülü kenti seyredeceğiz. Kotor’u gezdikten sonra konaklama için Trebinje’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

5. Gün Poçitel>>Blagaj>>Mostar>>Saraybosna

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra ilk durağımız aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini izliyoruz. Ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Blagaj’da, Sarı Saltuk Dergahı, gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında çaylarımızı içtikten sonra Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri’ne Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, Savaş esnasında 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası’nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Mostar gezimizin ardından Saraevo’ya hareket ediyoruz.

Konaklama Saraevo.

6. Gün Saraybosna Sarajevo>>Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Sarajevo’nın su kaynağı Vrelo Bosne’yi gezeceğiz. Burası küçük göl ve şelalelerden oluşan doğal bir park konumundadır. Bir sonraki durağımız ise yakın zamanda yaşanan iç savaş sırasında yapılmış olan hayat tüneli. Tünelin açık olan bölümünü ve müzeyi geziyoruz. Sarajevo şehir turuyla günümüze devam ediyoruz. Balkanların en büyük ve tanınmış çarşılarından olan Baş Çarşı ilk göreceğimiz tarihi mekan. Yaya olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda; Gazi Hüsrev Bey Camii ve Kütüphane Binası, Katolik Katedrali ve Ortodoks Kilisesi, Birinci Dünya Savaşı’nın gerçekleşmesine sebep olarak görülen suikastın gerçekleştiği Latin Köprüsü ve Milyaçka Nehrini göreceğiz. Sarajevo gezimizin ardından Belgrad’a hareket ediyoruz.
Konaklama Belgrad.

Belgrad – Sarajevo 6 Saat

7.Gün Sırbistan-Belgrad>>İstanbul

Kahvaltımızın ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Yeni Belgrad ve Eski Belgrad arasında akan Sava Nehrinden geçtikten sonra tarihi Belgrad yapıları karşımıza çıkıyor. Aracımızdan iniyor ve turumuza yaya olarak devam ediyoruz. Önce Belgrad’a Osmanlıdan kalan tek cami olan Bayraklı Camisi’ni geziyoruz. Sonra Belgrad’ın en güzel yeri olan Kalemegdan’a çıkıyoruz. Kalemegdan (kale meydan) tarihi yapıları ve Sava Nehrinin Tuna Nehriyle birleşmesini görebileceğimiz en güzel yer. Kale içinde bulunan İstanbul kapısı, Sokullu Mehmetpaşa Çeşmesi, Özgürlük Anıtı, Osmanlı Topu’nu görebileceğiz. Kalemegdan’dan çıktıktan sonra Knaz Mihaylo Caddesi’ne gideceğiz. Belgrad gezimizi tamamladıktan sonra Belgrad Havalimanı’na gidiyoruz. Belgrad Havalimanı’ndan PC374 Sefer sayılı Pegasus Hava Yolları uçuşu ile saat 16:50’de uçağa biniyoruz. 19:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul’dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

Turumuz tamamlanmıştır. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. 

Güncel turlar için Ana Sayfa‘yı ziyaret edebilirsiniz.