Image Alt

Gezgin Kadınlar Kahvaltısı & Noel Zamanı Beyoğlu Turu

25 Aralık 2022

Gezgin Kadınlar Kahvaltısı & Noel Zamanı Beyoğlu Turu

Tarihin izinde aşkın büyüsünde Beyoğlu turumuzda Pera; Yunanca anlamı “öte” “karşı taraf” demekmiş. Yani yarımadanın karşı yüzü. Tarihle iç içe Beyoğlu turu ile, geçmişe tanıklık eden birçok yapıyı görecek ve rehberimizin anlatımlarıyla kendimizi o günlerde bulacağız.


Tur Başlangıç Saati: Taksim Meydanı saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Tünel 16.30


ÜCRET

Ücret kişi başı 470 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Rehberlik
  • Kulaklık Dinleme Sistemi
  • Kahvaltı
  • Bahşişler

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sabah saat 10:00’da buluşmamızın ardından geleneksek Gezgin Kadınlar Kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz. Ardından Beyoğlu kültür turumuz başlıyor.

Taksim Meydanı, Dingo’nun Ahırı ve Fransız Mahkemesi’ni gezdikten sonra meydana çok yakın olan Ayia Triada Kilisesi’ne uğrayacağız. Kubbesi nedeniyle uzaktan cami zannedebileceğiniz, Osmanlı mimarisi örnek alınarak 1880 yılında yapılmış bu yapıyı gezdikten sonra Taksim sokaklarında kalabalığın arasına karışacağız. Sonraki rotamız yenilenmiş tarihi atmosferiyle ünlü Çiçek Pasajı, Galatasaray Lisesi, Avrupa Pasajı, Nevizade, Saint Anthony Kilisesi, Tünel olacak. Bunun dışında özel izin ile girilebilen birçok mekan bizleri bekliyor olacak. Bunlardan birisi J’adore Çikolata Evi; tarihi çikolatacının lezzetli çikolatalarından tadıp, satın alabileceğiz. Diğeri ise Pera Palace Hoteli’ndeki Atatürk Odası olacak. Beyoğlu turu kapsamında tabii ki daha çok sürpriz var, vaktimiz el verdiğince gün boyu gezip keşfedeceğiz. Sürekli yolumuzun düştüğü Beyoğlu, Galata ve Pera bize gizli kalmış birçok köşesini sergileyecek. Bugün artık düşlerimizde kalmış olan 19. ve 20. yüzyıl Beyoğlu hayatını yeniden yaşayacak ve kendimizi o dönemin içinde hissedeceğiz. Gezi bittiğinde artık Beyoğlu bizler için bambaşka anlamlar taşıyan bir yer olacak.

Bu turumuz sona ermiştir. Güncel turlarımızı incelemek için Ana Sayfamızı ziyaret edin.