Image Alt

Likya Yolu Ölüdeniz Kalkan Trekking Turu

9-13 Ekim 2024

Likya Yolu Ölüdeniz Kalkan Trekking Turu

İlyada Destanı ve Işıklar ülkesine masalsı yolculuklarla güzel mi güzel yürüyüş keyfi… Eğer Likya Yolu’nda yürüyorsanız bu hesaplaşmaya tarihi, kültürü, dünyayı ve insanoğlunu katmadan edemezsiniz. İçinde bulunduğunuz tabiat ve Likyalılardan kalma anıtsal mimarilerle süslü yolda yürürken başka bir şansınız olamaz!

Likya trekking yolu dünyanın en iyi ve ilk 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biridir. Likya yolu doğa yürüyüş parkurları, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikaların İngiliz Kate Clow tarafından işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Likya yolu doğa yürüyüşü yollarına yeni ilave edilen yeni yürüyüş parkurları ile beraber Likya trekking yolunun toplam uzunluğu yaklaşık 550 km’dir. Likya trekking turu, Akdeniz’in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini bizlere yaşatmaktadır. Likya trekking turu rotaları üzerinde Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ile birlikte bir çok antik kent yer almaktadır. 

Likya trekking yolu turunda, Likya yürüyüş yolunun beş günlük bölümünü yürüyeceğiz. Likya trekking yolu ve Likya hiking yolu rotalarında eşsiz güzellikteki kumsallarda dinlenip, muhteşem denizlerde yüzerek, bedenlerimizi, ruhumuzu dinlendireceğiz. Likya doğa yürüyüşünde rotamız üzerinde yerleşim yerleri, zeytinyağı üretim yerleri ve üzüm bağları , tarım alanları , antik kentler, liman kentleri, askeri ve kule yerleşimleri yer almaktadır. Yüzme keyfi ve doğa yürüyüşü yapacağımız bu bölge önemli bir konumda yer alır. Arkeotrek rotaları arasında olan Likya trekking yolunda, tunç çağından itibaren bölgede görülen deniz ticareti, mor boya, sedir ağacı, zeytinyağı ve üzümün yıllanmış hikayelerini, Likya birliğinin bugün altı büyük antik kentinin (Ksanthos, Patara, Pınara, Olympos, Myra ve Tlos) gizemli keşfine çıkacağız.


KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız butik otellerde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 4400 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Başlangıç Saati: Dalaman Havalimanı saat 10.00
Tur Bitiş Saati: Dalaman Havalimanı saat 18.00

Havayolu ya da otobüs ile gelecek olan misafirlerimizin biletlerini bu saatlere uyumlu olarak almaları gerekmektedir. 

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik  Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik  Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi 


ÜCRET

4 Gece 5 Gün

Ücret kişi başı 18.600 TL (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                          19.800 TL (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 4400 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Konaklama
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 4 Kahvaltı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Transferler
 • Hijyen Paketi
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Müze & Ören yeri girişleri

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün: Ovacık – Faralya (Kelebekler Vadisi)

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak (İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya) havaalanına gidiyoruz. Farklı illerden ve İstanbul’dan gelen misafirlerimiz ile Dalaman Havaalanı’nda saat 10:00 da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz. Yolda kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından aracımız ile Likya trekking turumuza başlayacağımız Likya Yolu’nun başlangıcı olan Ovacık’a geliyoruz. Baharın cıvıltısı ile canlanan doğa ve mis gibi havada, görsel bir şölen sergileyen gizemli bir coğrafyanın içine karışıyoruz. Ovacık’tan başlayarak Faralya’ya (Kelebekler Vadisi) kadar harika manzaranın eşliğinde yürüyeceğiz. Bu muhteşem rotaya doyamayacaksınız. Eşyalarımızı aracımız, Faralya’da konaklayacağımız otelimize getirecek. Akşam yemeği ardından yaşamaya doyamadığımız anları hafızalarımızda tazeleyerek yeni güne enerji dolu başlamak adına dinlenmeye çekiliyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

2.Gün: Faralya – Kabak Koyu

Pansiyonumuzda yapacağımız kahvaltının ardından, Likya doğa yürüyüşümüzün parkuruna giriş yapıyoruz. Faralya’dan başlayarak eşsiz güzelliğe sahip Kabak Koyu’na sahilden yürüyeceğiz. Bu rotanın manzarası muhteşem. Kabak Koyu’na vardığımızda iki saat yüzme molası vereceğiz. Ardından aracımız ile otelimize dönüş yapacağız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km

3.Gün: Kabak Koyu – Patara

Pansiyonumuzdan yapacağımız kahvaltının ardından ayrılıyoruz. Aracımız ile Kabak Koyu’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kabak Koyu’ndan başlayacak olan yürüyüşümüze Likya yolu trekking rotalarının en güzel parkurları ve eşsiz güzelliğe sahip olan Yedi Burunlar manzarası eşlik edecek. Alınca’da yürüyüşümüzü tamamlayıp sonrasında aracımız ile Patara’ya geçiyoruz. Ardından dillere destan olan 12 km’lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın 1. en uzun plajı ünvanına sahip incecik kumdan oluşan Patara plajına kendimizi bırakıp, bakir havasını ciğerlerimize çekerek denizin keyfini çıkartıyoruz. Unutulmaz anları fotoğraf makinalarımız ile ölümsüzleştirerek Patara’da konaklayacağımız otelimize dönmek üzere yola çıkıyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 9 km

4.Gün: Sarıbelen – Gökçeören-Kaş

Kahvaltımızın ardından yürüyüş programımıza başlıyoruz. Likya trekking patikalarını arşınlamaya devam ediyoruz. Pansiyonumuzdan ayrıldıktan sonra bugünkü yürüyüşümüze başlayacağımız Sarıbelen sırtlarına aracımız ile gideceğiz. Sarıbelen Köyü’nden başlayacak olan yürüyüşümüzü Gökçeören Köyü’nde tamamlayacağız. Sonrasında otelimize geçerek dinleniyoruz.

Yürüyüş mesafesi: 13 km

5.Gün: Delik Kemer- Patara-Dalaman – İstanbul

Kahvaltımızın ardından pansiyonumuzdan ayrılıyoruz. Aracımız ile yürüyüşe başlayacağımız Kalkan sırtlarına geliyoruz. Rotamız inişten oluşmakta ve kolay bir rotadır. Yürüyüşte bize Patara kumsalı görseli eşlik edecek. Aracımızdan indikten sonra Delik Kemer’e giden sırt hattı boyunca yürüyeceğiz. Delik Kemer hattını geçerek Gelemiş Köyü’nde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Dalaman Havaalanı’na doğru yola koyuluyoruz. Bu güzel coğrafyaya, Likya Yolu’nun diğer bölümünde görüşmek üzere veda edeceğiz. Dalaman Havaalanı’na varış saatimiz 18:00’dir. Uçaktan indikten sonra transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacaksınız.

Yürüyüş mesafesi: 12 km 4 saat

Tüm eşyalarımızı aracımız taşıyacak olup, yürüyüş esnasında sadece içinde su ve sandviç olan küçük sırt çantamızı kullanacağız. Müze kartınızı lütfen yanınızda bulundurunuz.

Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu veya uygun spor ayakkabı, baton, yağmurluk, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, sinek kovucu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, sandalet veya terlik, su matarası veya su şişesi, küçük sırt çantası, saç kurutma makinası, kişisel ilaçlarınız, fotoğraf makinası ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, meyve.

Kimler Katılabilir?: Dünyaca ünlü Antik Likya yolunun eşsiz doğası eşliğinde en güzel parkurlarını yürümek isteyenler, yürümeyi doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.

Faaliyet, ‘’Ben yürümek istemiyorum, muhteşem doğanın içerisinde dinleneceğim’’ diyen katılımcılara da açıktır.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.