Image Alt

Van Turu

26-29 Eylül 2024

Van Turu

KONAKLAMA

Otel konaklamalarımız 4 yıldızlı otelde olacaktır.

Otel konaklamaları 2 kişiliktir. Geziye tek katılan arkadaşlar eşleştirilir.

Tercihen tek konaklamak isteyen arkadaşlar için tek konaklama farkı 6000 TL‘dir.


ULAŞIM

Tur Sırasında Kullanılan Araç Bilgisi:

• Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
– 16 Kişilik Mercedes Sprinter & Volkswagen Crafter
– 27 Kişilik Isuzu Novo Lux & Otokar Sultan Maxi


ÜCRET

3 Gece 4 Gün

Ücret kişi başı 22.700 TL (Nakit ve kredi kartı tek çekim)

                         23.700 TL (Kredi kartına 6 taksit)

Tek kişi farkı 6000 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları Uçak Biletleri
 • 3 Gece Konaklama
 • 3 Kahvaltı
 • Tekne Turu
 • Ev Havaalanı Transferleri
 • 3 Akşam Yemeği
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Geziler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Ödeme seçenekleri ve taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

1.Gün İstanbul >> Van >> Akdamar

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havalimanı’nda saat 06.40’da buluşmamızın ardından Türk Havayolları’nın saat 08:40 uçağı ile Van’a uçuyoruz. Farklı illerden gelen misafirlerimiz ile Van Havaalanı’nda saat 11:00’da toplanıyoruz. Havalimanında bizi karşılayacak aracımız ile Van kahvaltısı yapacağımız mekana geçiyoruz. Geç kahvaltımızın ardından Gevaş’a hareket ediyoruz. İskeleden bineceğimiz tekne ile yapacağımız yarım saatlik oldukça keyifli bir yolculuğun ardından Akdamar adasına ulaşıyoruz. Akdamar adası ve adada bulunan kiliseyi gezdikten sonra Van merkeze dönüyoruz. Van şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Van >> Muradiye >> Doğubayazıt

Sabah kahvaltısının ardından Muradiye’ye doğru yola çıkıyoruz. İlçe ile aynı isme sahip olan şelale ve Bend-i Mahi çayının aktığı derin kanyonda iki kaya üzerinde kurulan Şeytan köprüsü gezilerimizi gerçekleştirip Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Sırada İshak Paşa Sarayı var. Ağrı Dağı’nın eteklerinde sarp kayalar üzerine kurulmuş 116 odalı sarayı geziyoruz. Yapımı 99 yıl süren Türkistan, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin etkilerini taşıyan dünyanın ilk kalorifer tesisatının bulunduğu doğunun bu önemli yapısının dış duvarları, uşak ve seyis odalarını, dış ve iç avluyu, divan odasını, harem dairesini, yazıtlar ve kitabeler ile muhteşem taş işçiliklerini görüp fotoğraflar çektikten sonra otelimize dönüyoruz.

3.Gün Van >> Nemrut >> Ahlat

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz Deniz seviyesinden 2250 metrede bulunan dünyada en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut krateri gezisi bizleri büyüleyecek. Burada soğuk ve sıcak gölleri görüp birbirinden harika doğa manzaralarını fotoğraflayacağız. Daha sonra araca geçerek Kubbet-ül İslam olarak bilinen Ahlat’a doğru yol alıyoruz. Selçuklu dönemi mezar taşları ve taş işleme sanatının neticesinde yöreye özgü bir form ile ortaya çıkmış kümbet gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra bastonları ve el sanatlarıyla meşhur Adilcevaz’a geçiyoruz. Adilcevaz gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

4.Gün Van >> Hoşap Kalesi >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Van-Hakkari yolu üzerindeki Ortaçağ kalelerinden birisi olan Hoşap Kalesi’ne gidiyoruz. Yukarı Kale, Aşağı Kale, Büyük Saray, Antik Tuvalet, Tahıl Depoları, Büyük Tapınak göreceklerimiz arasında yer almaktadır. Güzel ve keyifli bir gezinin ardından Van Kedi Evine gidiyoruz. Koruma altına alınmış; renkli gözleri, bembeyaz tüyleri ve evcil yapılarıyla tüm dünyada ün salmış olan kediler ve ev hakkında bilgi alıyoruz. Urartulardan günümüze kalmış olan Çavuştepe ziyaretimizin ardından Van Kalesine geçiyoruz. Van Kalesi ve Van şehir turumuzun ardından Van Havaalanı’na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın saat 19:55 uçuşu ile İstanbul Havaalanı’na dönüşe geçiyoruz. Uçaktan indikten sonra yine transfer araçlarımız ile güvenle evlerinize bırakılacak, rüya gibi bir gezi yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Kayıt ve sorularınız için bize 05325217014 numaramızdan ulaşabilir veya altta yer alan formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçip gerekli detayları ulaştıracağız.