Norveç Fiyortları Eşliğinde “İskandinav Rüyası” Gerçek Oluyor!

Merhaba güzel kadınlar!
Seyahate, kendine doğru yola çıkan cesur kadınlara selam olsun!

Uzun zamandır tıpkı benim gibi Kuzey Avrupa ve İskandinavya kültürüne ilgi duyan pek çok gezgin kadınla konuşup bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Kuzey Avrupa, yüksek uçak bileti fiyatları ve de konaklama masrafları nedeniyle, birçoğumuzun hep sonraki yıllara ertelediği bir hayal olarak kalıyordu. Diğer yandan özgün bir rota ile bir gidişle ne kadar çok yer görsek o kadar kar diye düşündüğümden, Norveç fiyortlarından, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaralarına dek tek seferde Kuzey Avrupa’yı keşfetmek mümkün mü diye epeyce araştırdım.

Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen ve fiyortlardan oluşan Norveç’in yanı sıra, İsveç (Stockholm), Danimarka (Kopenhag), Finlandiya (Helsinki), Estonya (Tallinn), Polonya (Varşova, Krakow ve Gdansk), Letonya (Riga), Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi), Romanya (Bükreş, Bran ve Drakula’nın Şatosu), Bulgaristan (Varna) ve Almanya’yı (Berlin) gezdiren Avrupa Rüyası, Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası ile izlediği rota bakımından diğer turlara göre en özgün rotaya sahip tek firma olarak karşıma çıktı.

Fiyortların Eşliğinde İskandinav Rüyası

Prag’dan İstanbul’a THY farkı ile dönülen 3’ü 1 arada Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası, 15 gün boyunca 12 ülke 20 şehir gezdiriyor. Tur boyunca da size Gezgin Zirvesi Genel Koordinatörü Deniz Kılıç eşlik ediyor. Kendisi yıllardır işini çok iyi yapan ve özellikle de Kuzey Avrupa’da deneyimli profesyonel bir rehber.

İskandinav kültürü ve mitolojisi meraklılarını pek mutlu edecek Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası rotası, gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını birleştiren şahane bir kuzey turu vadediyor. İskandinav Rüyası’nda Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Kaupanger-Gudvangen, Gedser-Rostock arası lüks gemilerle deniz yolculuğunun yanı sıra büyük şehirlerde ve merkeze çok yakın 4 yıldızlı otellerde, kahvaltı dahil 10 gece konaklama var. Tur boyunca şehirlerarası ulaşım ise lüks Avrupa Rüyası otobüsleri ile sağlanıyor. Aynı zamanda Norveç fiyortlarında gemi turunun yanı sıra ekstra tur ücreti ödemeden Drakula’nın Şatosu, Flam Köyü ve Trakai Gölü gibi yerleri de görüyor, turun son günü bile otelde konaklayarak THY Prag – İstanbul uçuşuyla yolculuk tamamlanıyor.

Bu muazzam kültürü doğduğu coğrafyada tanımak, uzun yıllardır en çok istediğim seyahat rotasıydı. Sonunda bu yıl İskandinav coğrafyasını, Kuzey Avrupa’yı görüp Birleşik Krallık’a devam ederek bu rüyamı gerçekleştireceğim. Şimdiden karşılaşacağım doğal güzellikleri, çekeceğim fotoğrafları ve biriktireceğim yolculuk anılarını düşündükçe heyecanım kat kat artıyor.

Peril CANTÜRK